MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zegarki nagrodzone na Festiwalu AuroChronos w Łodzi [zdjęcia]

(MAL)
Ponad trzydziestu wystawców z kraju i zagranicy wzięło udział w drugim Międzynarodowym Festiwalu Niezależnych Producentów Zegarków –AuroChronos 2018 w Łodzi, gdzie zaprezentowali swoje zegarki oraz nowości produktowe. Ośmiu z nich zostało wyróżnionych przez międzynarodowe Jury i organizatorów otrzymującnagrody AuroChronos.

AuroChronos Festival to wydarzenie, które skupia głównych producentów zegarków z Polski, jak również różnorodne niezależne markizegarmistrzowskie z całego świata. W czasie trwania festiwalu każdy wystawca miał szansę zaprezentować swoje produkty, jak również przedstawić historię powstania firmy oraz znaleźć nowych klientów i potencjalnych partnerów biznesowych. Głównym założeniem wydarzenia była integracja pasjonatów zegarków.Drugą edycję Festiwalu w trakcie dwóch dni odwiedziło ponad 1300 osób.
Podczas tegorocznej edycji międzynarodowe Jury w składzie: Władyslaw Meller (Przewodniczący Jury), Kalle Slaap, Jonathan Kopp, Arkadiusz Złotowski, Marcin Kasprzak, Maciej Kopyto, Artur Cholewski dokonało wyboru, a podczas Gali Festiwalowej rozdano nagrody AuroChronos przyznane po raz pierwszy w nowych, atrakcyjnych kategoriach:

  • Niezależny Zegarek Męski: R.Baptiste – Marquis
  • Niezależny Zegarek Damski: D. Dornblüth & Sohn – Caliber 2016.1
  • Premiera Roku: G.Gerlach – Marszałek Tourbillon
  • Nagroda Magazynu LOGO: Victorinox – Alliance Sport
  • Odkrycie Roku: Holthinrichs Watches – Ornament 1
  • Nagroda Publiczności: Xicorr
  • Grand Prix: MING – 19.01

Belg Roland Baptiste otrzymał nagrodę „Niezależny Zegarek Męski” za model „Marquis”, który jest ręcznie grawerowanym dziełem sztuki zegarmistrzowskiej i w opinii Jury mógłby zdobić nadgarstek każdego mężczyzny.
Jury doceniło także tradycyjną niemiecką manufakturę D. Dornblüth & Sohn, której zegarek damski z manufakturowym mechanizmem „Caliber 2016.1” stworzony od podstaw z myślą o kobietach otrzymał nagrodę: Niezależny Zegarek Damski”.
„Premierą Roku” okazał się polski zegarek „Marszałek Tourbillon” firmy G.Gerlach, który jest jedynym polskim zegarkiem z mechanizmem wyposażonym w Tourbillon. Redaktor naczelny magazynu LOGO – Marcin Kasprzak nagrodził chronograf „Alliance Sport” szwajcarskiej marki Victorinox za jakość, funkcjonalność i sportowy charakter, a zegarek otrzymał „Nagrodę Magazynu LOGO”.
Nowe technologie druku 3D w metalu stosowane przez Holthinrichs Watches do stworzenia zegarka „Ornament 1” zagwarantowały temu holenderskiemu twórcy nagrodę wraz z tytułem „Odkrycia Roku”
Odwiedzający oddawali swoje głosy na najpopularniejszą według nich markę obecną na Festiwalu, a zaszczytny tytuł „Nagrody Publiczności PKO Banku Polskiego” przypadł warszawskiej firmie „Xicorr”.

Organizatorzy przyznali specjalną nagrodę belgijskiej marce Gavox, której zegarek „Aurora” jest pierwszym na świecie wielofunkcyjnym zegarkiem kwarcowym, który m.in. obsługuje wszystkie geograficzne i polityczne strefy czasowe dzięki nietypowemu wyświetlaniu czasu lokalnego z uwzględnieniem 15 minutowych przesunięć.
„Nagrodę Grand Prix” uzyskał młody kolektyw horologiczny MING, którego zegarek w tytanowej kopercie urzekł Jury jakością wykonania, wyjątkowym mechanizmem ze 100-godzinną rezerwą chodu i szafirową tarczą o niebieskim gradiencie.

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany