ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Zdrój i łąka nad Sokołówką. Park linowy zostanie rozbudowany...

Magdalena Rubaszewska

2018-02-02 22:40

2018-02-02 22:40

1 Komentarz
Dodaj komentarz

Zdrój i łąka nad Sokołówką. Park linowy zostanie rozbudowany

Magdalena Rubaszewska

2018-02-02 22:40

Teren w dolinie rzeki Sokołówki (nazywany także nową częścią parku im. Mickiewicza na Julianowie), będzie dalej porządkowany i urządzany.


Pomysł zamiany zaniedbanego, zapomnianego miejsca, położonego przy ul. Zgierskiej i al. Włókniarzy, w teren rekreacyjny zrodził się w 2015 roku. Wtedy wygrał pierwszy projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego. W ciągu dwóch lat za 1,1 mln zł wybudowano plac zabaw w kształcie statku, urządzono psi park. Wyrównano alejki, ustawiono kosze na śmieci i ławki, dwie altany z miejscami do grillowania.
Na boisku można pograć w piłkę, a od kilku tygodni na drugim, zręcznościowym placu zabaw - poskakać na trampolinie, powciągać się na linach, uczyć się łapać równowagę na symulatorze surfingu czy poćwiczyć na plenerowej siłowni.

Na tym nie koniec, bo wygrał kolejny już projekt realizowany w ramach budżetu obywatelskiego na zagospodarowanie nowego zieleńca. Za 600 tys. zł powstanie boisko do gry w siatkówkę plażową, park linowy zostanie powiększony o dodatkowe elementy, stanie modułowa zjeżdżalnia, pojawią się zdrój uliczny i przenośna toaleta. Bezpieczeństwo poprawią kamery monitoringu i kilka latarni.

Zadbano o zieleń. W poprzednich latach wycięto powalone drzewa, teraz ma być założona łąka ziołowo - kwiatowa.PODATEK OD MIŁOŚCI ONLINE
OSTATKI 2018. KIEDY KONIEC KARNAWAŁU 2018?
KIEDY JEST TŁUSTY CZWARTEK W 2018
Faworki - szybki i prosty przepis

POGODA FILM

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(1)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

... nieustający bieg polskiej głupoty na przełaj ....

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

umęczony wrzaskiem i grilowym pijaństwem (gość)  •

Ten teren był ostoją spokoju, dając mieszkańcom tego osiedla możliwość wypoczynku po pracy. Latem można było nawet , przy otwartych oknach obejrzeć TV i zrozumieć dialogi ..... TERAZ NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOSCI !!!! Teraz przypadkowi ludzie (...?) o wrażliwości LODOŁAMACZA przyjeżdżają tu aby się NAŻREĆ (grill) i NACHLAĆ i do 4 rano DRZEĆ się wniebogłosy . Spać się nie da !!! Po uliczkach szwendają się "bojówki" młodocianych ewentualnych przyszłych bandytów z pieśnią kibolską na ustach. Nie pojawia się tu ani policja ani straż miejska. (...???) Aż strach wieczorem wyjść z psem na spacer. Zastanawiam się jak bardzo trzeba być niewrażliwym i niedorobionym intelektualnie żeby realizować tak durne pomysły - tym bardziej, że po drugiej stronie ul. Zgierskiej w parku są i siłownie zewnętrzne i miejsca do grillowania ..? NA OSIEDLU MIESZKANIOWYM LUDZIE PRAGNĄ MIEĆ SPOKÓJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj