Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zapłaciliśmy pieniądze nie tej osobie... Co zrobić?

ei24
Co pan na to mecenasie, czyli na pytania Czytelników odpowiada mec. Jerzy Ciesielski.

Kupiliśmy mieszkanie od rozwiedzionych małżonków. Umówioną kwotę zapłaciliśmy żonie mężczyzny. Teraz jej były mąż domaga się od nas połowy tej sumy z odsetkami – Jan i Kazimiera W.
Formalnie nastąpiło nabycie dwóch udziałów w mieszkaniu od każdego z byłych małżonków. Byli zobowiązani do wydania mieszkania, ale każdy z nich był uprawniony do otrzymania osobnej zapłaty. Pozostaje więc zapłacić mężczyźnie należną mu sumę pieniędzy i wystąpić z powództwem przeciwko jego byłej żonie.

Chcę wychowywać córkę

Rozwodzę się z mężem. Oboje wystąpiliśmy do sądu o przyznanie władzy rodzicielskiej nad kilkunastoletnią córką. Sąd skierował nas na badanie do rodzinnego ośrodka konsultacyjno-diagnostycznego. Kamila W.

Sąd kieruje małżonków i dziecko na badania do rodzinnego ośrodka diagnostyczno-konsultacyjnego, jeśli uznaje to za konieczne. Badania kończą się wydaniem opinii przez zespół biegłych. Przeważnie w skład takiego gremium wchodzą psycholog i pedagog, a w miarę potrzeby psychiatra, lekarz ogólny lub lekarz specjalista z danej dziedziny. Opinia biegłych jest środkiem dowodowym i podlega ocenie sądu, tak jak każdy inny dowód w sprawie. Ośrodki konsultacyjno-diagnostyczne działają przy sądach okręgowych.
Zakres terytorialnego działania ośrodka odpowiada obszarowi właściwości sądu okręgowego, przy którym ośrodek został utworzony.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany