MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zapisy do szkół ponad podstawowych w Łodzi tylko do 21 maja. Tego terminu nie wolno przegapić

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Jeszcze tylko do wtorku, 21 maja br. do godziny 12. trwa nabór elektroniczny do szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści, którzy ubiegają się o przyjęcie do liceów i techników w Łodzi, powinni wypełnić wniosek w systemie na stronie lodz.pl/edukacja.

Zapisy do szkół średnich do 21 maja

Jeszcze tylko do wtorku, 21 maja br. do godziny 12. trwa nabór elektroniczny do szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści, którzy ubiegają się o przyjęcie do liceów i techników w Łodzi, powinni wypełnić wniosek w systemie na stronie lodz.pl/edukacja.

Na rok szkolny 2024/2025 miasto przygotowało 4080 miejsc w pierwszych klasach szkół ponadpodstawowych. Każdy uczeń może aplikować do tylu placówek, do ilu zechce, stawiając na pierwszym miejscu tę szkołę i klasę, na której mu najbardziej zależy, a na kolejnych miejscach – pozostałe, które także odpowiadają jego zainteresowaniom. Rekrutacja jest otwarta także dla uczniów spoza Łodzi. O przyjęciu do danej klasy decyduje liczba uzyskanych punktów – maksymalnie można zdobyć ich 200. Liczą się m.in. oceny na świadectwie, wyniki z egzaminu ósmoklasisty, osiągnięcia w konkursach, sukcesy sportowe, działalność wolontaryjna itd.

Nie przegap terminu!
Kto jeszcze nie złożył wniosku, powinien się pospieszyć, bo zostało niewiele czasu -21 maja o godzinie 12:00 system zostanie zamknięty. 15 lipca uczniowie dowiedzą się, czy zostali zakwalifikowani do wybranej szkoły i klasy. Później muszą potwierdzić, że chcą się w niej uczyć i dostarczyć do placówki m.in. oryginały świadectwa oraz zaświadczenia o wynikach z egzaminu. Ostateczne listy przyjętych kandydatów licea, technika i szkoły branżowe I stopnia opublikują 19 lipca.
Szczegółowy harmonogram rekrutacji oraz minimalna liczba punktów, z jaką w poprzednim naborze uczniowie zostali przyjęci do poszczególnych klas, dostępne są na stronie lodz.pl/edukacja. Przed złożeniem wniosku warto zajrzeć na stronę Łódzkiej Bazy Edukacyjnej. To kompendium wiedzy dla przyszłych absolwentów podstawówek. Na stronie lbe.edu.pl znajdą ofertę liceów i techników, informacje dotyczące dni otwartych, profili klas czy zajęć dodatkowych.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany