Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź 1:0. Zemsta Rozwandowicza. ŁKS stracił ważnego obrońcę

(dk, ww)
Dziś mecz Zagłębie Sosnowiec - ŁKS Łódź. Początek spotkania o godzinie 20:30. Zapraszamy na relację LIVE

Zagłębie ŁKS Łódź relacja na żywo

strona wymaga odświeżania

ZAGŁĘBIE1
ŁKS ŁÓDŹ0

Koniec meczu. Niespodzianka. Zagłębie wygrało z liderem 1:0. Brak Pirulo i Kowalczyka był aż nadto widoczny. Nie udało się ich zastąpić. Cieszy się Rozwandowicz, który zemścił się na trenerze Moskalu, który nie widział go rok temu w ŁKS. Przed Rycerzami Wiosny mecz z Wisłą Kraków. Wrócą do drużyny Pirulo i Kowalczyk, ale będzie pauzował Marciniak.
90+9 min. Guezen strzelił nad bramką ŁKS
90+9 min. Zagłębie wybija piłkę na uwolnienie
90+8 min. Fabry ukarany żółtą kartką
90+7 min. Rozwandowicz zatrzymał Kelechukwu
90+7 min. Nowacki strzelał głową, ale słabo
90+6 min. Cała drużyna Zagłębia w swoim polu karnym
90+5 min. Karwot dośrodkował, Bobek łapie
90+4 min. Kos łapie piłkę
90+3 min. Kelechukwu minął kilku rywali, stracił piłkę przy końcowej linii w polu karnym, pokazuje, że był faulowany. Sędzia jest innego zdania
90+2 min. Szeliga na spalonym
90+1 min. Guezen ukarany żółtą kartką za faul na Kelechukwu
90 min. Sędzia dolicza 9 minut
90 min. Nowacki ukarany żółtą kartką za faul na Rozwandowiczu
89 min. ŁKS bije głową w mur
86 min. Glapka i Kelechukwu wchodzą do gry za Dankowskiego i Spremo. Guezen i Fabry wchodzą za Sobczaka i Jończego
86 min. Śliwa strzelił zza pola karnego, Kos łapie
85 min. Śliwa do Nowackiego, ale ten nie zdołał złożyć się do strzału
82 min. Uraz Bobka i Sobczaka po zderzeniu kolanami. Obaj leżą na murawie. Na szczęście mogą grać.
82 min. Sobczak ubiegł Bobka, piłka toczyła się wolniutko, na szczęście minęła słupek bramki ŁKS
81 min. Klubem Łodzi jest ŁKS - skandują kibice klubu z al. Unii
80 min. Gospodarze kradną czas, teraz Jończy leży na murawie i wymaga pomocy lekarskiej. To jednak coś poważnego, bo obrońca opuszcza boisko na noszach
77 min. Spremo stracił piłkę w polu karnym gospodarzy
75 min. Spremo poszedł na przebój, ale nie dał rady strzelić na bramkę Zagłębia
74 min. ŁKS ma przewagę, Zagłębie broni się na własnej połowie
73 min. Zmiany w Zagłębiu: Bryła i Karwot za Szumilasa i Wrzesińskiego
72 min. Gracze Zagłębia wybijają piłkę na uwolnienie
71 min. Dankowski wywalczył rzut rożny
67 min. Istniało niebezpieczeństwo, że Spremo zagrał ręką, sędziowie na szczęście uznali, że wszystko było OK. Dziesiątego karnego przeciwko ŁKS wiosną nie ma
65 min. Dośrodkowanie Dankowskiego, Nacho uprzedzony
63 min. Trąbka dośrodkował do Janczukowicza, który z kilku metrów strzelił głową, ale za wysoko
61 min. Marciniak ukarany żółtą kartkę - nie zagra z Wisłą Kraków, bo to jego czwarta żółta kartka
61 min. Kos szaleje w bramce Zagłębia, faulował swojego obrońcę Bykova
59 min. Trzecia zmiana w ŁKS: Janczukowicz za Juricia
57 min. Akcje ŁKS nie przynoszą żadnego efektu
52 min. Kos piąstkuje i zderzył się z Juriciem. Obaj potrzebują pomocy lekarskiej.
50 min. Nacho ukarany żółtą kartką
49 min. Akcja Dankowskiego, piłka wybita z pola karnego Zagłębia
47 min. Bobek dobrze broni po strzale Banaszewskiego
46 min. Druga połowa rozpoczęta. Zmiany w ŁKS. Śliwa za Korta, Nowacki za Ochronczuka
Koniec pierwszej połowy. Szczęśliwy jest Maks Rozwandowicz i jego koledzy z Zagłębia. Rycerze wiosny, niestety, grają słabo i nie zagrażają bramce gospodarzy. W strzałach celnych jest 2:1. Może lepiej będzie w drugiej połowie.
45 min. Strzał Szeligi zablokowany
44 min. Róg dla ŁKS. Po dośrodkowaniu bliski szczęścia Marciniak. Strzelił głową, ale Kos wybił na róg
43 min. Nacho faulowany przez Szumilasa przed polem karnym ŁKS
40 min. Kos łapie piłkę po dośrodkowaniu Dankowskiego
38 min. Doskonała okazja, ale Jurić nie trafił do bramki gospodarzy
36 min. Po ręce Dankowskiego, wolny dla Zagłębia w tym samym miejscu, z którego padł gol. Bonecki nie trafił. Dobrze, że nie strzelał Rozwandowicz
35 min. Dobre dośrodkowanie Dankowskiego, Jurić źle przyjął piłkę
33 min. Akcja Zagłębia, róg dla gospodarzy. Piłkę wybili łodzianie
31 min. Nieudany atak pozycyjny ełkaesiaków. Widać absencję Pirulo i Kowalczyka
28 min. Spremo wstrzelił piłkę w pole karne Zagłębia, ale to było podanie do nikogo
25 min. ŁKS dłużej był z piłką pod polem karnym gospodarzy, ale nie zagroził bramce Zagłębia
23 min. Centrostrzał Dankowskiego broni Kos, poprawka Mokrzyckego za wysoko
18 min. Szeliga faulowany w środku pola
15 min. Banaszewski strzelał na bramkę ŁKS, Bobek broni
14 min. W czerwcu 2022 roku trener ŁKS Kazimierz Moskal zrezygnował z Rozwandowicza. Mówił: - Takie jest życie. Ja też kiedyś myślałem, że całą karierę spędzę w Wiśle Kraków, a musiałem odejść do Lecha Poznań. Wierzyłem, że na stałe osiądę w Krakowie, ale jeden z trenerów powiedział mi, że nigdy nie wiadomo co życie przyniesie. Maks ma wiele zalet i spędził w ŁKS sporo czasu. Jednak nie widziałem go na tej pozycji, na której gra i otwarcie mu to powiedziałem. Szukam zawodnika o innej charakterystyce
9 min. GOL DLA Zagłębia. Po krótko rozegranym wolnym potężną bombą popisał się Rozwandowicz. Piłka była blisko rąk Bobka, ale bramkarz łodzian nie zdołał jej odbić. Rozwandowicz, jako były ełkaesiak, nie cieszył się po golu
9 min. Ochronczuk faulował Banaszewskiego przed polem karnym ŁKS
5 min. Dobra akcja Trąbki, nikt nie zdążył ze strzałem
3 min. Róg dla Zagłębia. Strzał piętą napastnika gospodarzy, kolejny róg. Łodzianie oddalili zagrożenie
2 min. Strzał Rozwandowicza zablokowany
1 min. Gramy

Godz. 20.30: Na trybunach około 8 tys. kibiców, jest komplet w sektorze zajmowanym przez kibiców ŁKS

Godz. 20.29: Piłkarze już na boisku. Zagłębie w czerwonych koszulkach i zielonych spodenkach, ŁKS na czarno

Godz. 20.28: Trener Kazimierz Moskal mówił: - Spodziewam się trudnego meczu, szczególnie teraz w lidze jest każde spotkanie trudne, bo do końca jest niewiele kolejek. Determinacja będzie po jednej i drugiej stronie. Pirulo i Kowalczyk stanowią o sile drużyny, ale nie miałem wielkiego bólu głowy przed ustaleniem składu na mecz z Zagłębiem.

Godz. 20.27: Trener Marcin Malinowski powiedział przed meczem: - Zdajemy sobie sprawę z kim gramy. Mam nadzieję, że podtrzymamy dobrą passę z ostatnich meczów.

Godz. 20.25: Bukmacherzy typują zwycięstwo ŁKS. Kurs na wygraną łodzian wynosi 1:2.20. Wygrana Zagłębia 1:3.55. Remis 1:3.40.

Godz. 20.20: ŁKS nie przegrał meczu od 3 marca, kiedy to uległ Puszczy Niepołomice 0:1. Zagłębie po porażce ze Stalą Rzeszów 0:6 nie straciło gola w dwóch następnych meczach: z Ruchem (2:0) i Chojniczanką (0:0). Po meczu ze Stalą Dariusza Dudka w drużynie Zagłębia zastąpił trener Marcin Malinowski.

Godz. 20.15: Mecz Zagłębie - ŁKS poprowadzi Łukasz Kuźma (Białystok). W tym sezonie po raz pierwszy będzie sędzią w meczu Rycerzy Wiosny. W zeszłym sezonie był rozjemcą w meczu ŁKS z Sandecją (3:2) i Skra - ŁKS (0:0).

Godz. 20.10: W drużynie Zagłębia wystąpi pabianiczanin, były piłkarz ŁKS Maksymilian Rozwandowicz. Wychowanek Włókniarza Pabianice grał w ŁKS w latach 2017-22.

Godz. 20.05: Mecz w Sosnowcu odbędzie się na nowym stadionie ArcelorMittal Park. Otwarcie nastąpiło podczas meczu 21. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice. Trybuny na 11.600 miejsc wypełniły się po brzegi! Jak będzie dzisiaj?

Godz. 20.00: Przed nami mecz w Sosnowcu, ale nie sposób przypomnieć, że następne spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego w Łodzi z Wisłą Kraków obejrzy komplet widzów. Wszystkie bilety na hit rundy jesiennej Fortuna 1. ligi zostały wyprzedane! Swoje wejściówki ma już 13 954 kibiców. Kibice Wisły otrzymali 907 biletów. Mecz na Stadionie Króla obejrzy ponad 15 tysięcy widzów.

Godz. 19.55: Trener Marcin Malinowski dokonał dwóch zmian w składzie w porównaniu z meczem z Chojniczanką. Nie ma w wyjściowym składzie Dalicia, którego zastąpi Jończy i Guezena, którego zastępuje Wrzesiński.

Godz. 19.50: Zagłębie zagra w składzie: Kos - Borowski, Bykov, Jończy, Ziemiann, Wrzesiński, Bonecki, Rozwandowicz, Szumilas, Banaszewski, Sobczak.
Rezerwowi: Gliwa, Bryła, Fabry, Guezen, Niemiec, Bodzioch, Karwot, Chęciński.

Godz. 19.40: Trener Kazimierz Moskal dokonał trzech zmian w składzie w porównaniu z ostatnim meczem z Podbeskidziem. Nie grają: Śliwa oraz odsunięci za kartki Pirulo i Kowalczyk. Zamiast nich wystąpią: Kort, Szeliga i Ochronczuk

Godz. 19.30: ŁKS zagra w składzie: Bobek - Dankowski, Nacho, Marciniak, Spremo - Trąbka, Kort, Ochronczuk, Mokrzycki, Szeliga - Jurić.
Rezerwowi: Arndt, Tutyskinas, Dąbrowski, Glapka, Kelechukwu Ibe-Torti, Śliwa, Bel, Nowacki, Janczukowicz.

Godz. 19:20 - Jesienią ŁKS przed własną publicznością zremisował z Zagłębiem tylko 1:1. Ełkaesiacy wystąpią w tym spotkaniu bez dwóch kluczowych zawodników. Kazimierz Moskal nie będzie mógł wystawić do gry Pirulo i Mateusza Kowalczyka.

Godz. 19:15 - Dziś o godzinie 20:30 Łódzki Klub Sportowy zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem. Zapraszamy na RELACJĘ NA ŻYWO z tego spotkania. Poniżej aktualna tabela I ligi.