MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wycie syren w Łodzi 2024. Przez cały maj łodzianie usłyszą wycie syren. Z jakiego powodu uruchomiono alarm?

Lila Sayed
Lila Sayed
Od wtorku (23 kwietnia) do końca maja w Łodzi będzie można usłyszeć wycie syren. Pojedynczy sygnał dźwiękowy - trwający nie dłużej niż 5 sekund - będzie emitowany w godzinach: od 8 do 17.

W Łodzi zawyją syreny od 23 kwietnia do końca maja

Urząd Miasta Łodzi uspokaja, że to planowane prace serwisowe i przegląd Miejskiego Systemu Alarmowania i Ostrzegania Ludności. Nie ma zatem podowów do niepokoju.

Podstawową funkcją systemu alarmowania i ostrzegania ludności jest nadawanie akustycznych sygnałów alarmowych w przypadku wystąpienia zagrożenia dla mieszkańców. Istnieje również możliwość nadawania komunikatów głosowych. W przypadku usłyszenia sygnału alarmowego należy postępować zgodnie z poleceniami podawanymi w komunikatach nadawanych poprzez środki masowego przekazu lub syreny alarmowe oraz powiadomić inne osoby o zagrożeniu.

Na miejsce przyjechały dwa radiowozy policji.

Agresywny 45-latek z ul. Gołębiej zaatakował partnerkę nożem...

Gdzie znajdują się syreny?

Syreny alarmowe w Łodzi są zainstalowane na budynkach Urzędu Miasta, Spółdzielni Mieszkaniowych, szkół, szpitali, uczelni wyższych i innych obiektach użyteczności publicznej oraz budynkach prywatnych. W rejonach gdzie występuje wysokie zagrożenie powodzią, zagrożenie od zakładów i instytucji wykorzystujących substancje niebezpieczne, czy też w miejscach gromadzenia się dużej liczby osób, istnieje dodatkowo możliwość emitowania komunikatów głosowych zdefiniowanych wcześniej w systemie lub emitowanych na żywo.

Poza alarmowaniem w sytuacji zagrożenia, system jest wykorzystywany w trakcie ćwiczeń i testów oraz w celu upamiętnienia ważnych wydarzeń, poprzez nadawanie sygnału treningowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, uruchomienie testowe systemu musi być poprzedzone podaniem stosownej informacji do publicznej wiadomości z 24 godzinnym wyprzedzeniem, za pomocą środków masowego przekazu (radio, telewizja, strony internetowe).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany