Wybory 2018. Kto może wygrać wybory na prezydenta Łodzi w...

  Wybory 2018. Kto może wygrać wybory na prezydenta Łodzi w pierwszej turze? Wyniki sondażu

  (MSM)

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie KWW Hanny Zdanowskiej.
  1/6
  przejdź do galerii

  Wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie KWW Hanny Zdanowskiej. ©materiały prasowe

  Komitet Wyborczy Wyborców Hanny Zdanowskiej ogłosił wyniki sondażu, który zamówił w pracowni Kantar. Wynika z niego, że ubiegająca się o reelekcję prezydent Łodzi ma 65 proc. poparcia, Waldemar Buda, kandydat PiS ma 19 proc., a Rafał Górski, kandydat Kuliz'15 i stowarzyszenia Łódź jest nasza! 3 proc.
  Sondaż zamówił Komitet Wyborczy Wyborców Hanny Zdanowskiej. Został przeprowadzony 3 października (czyli już po ogłoszeniu wyroku sądu drugiej instancji skazującym Zdanowską na karę 20 tys. zł grzywny za poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera). Został przeprowadzony telefonicznie na reprezentatywnej grupie 1000 łodzian. Okazuje się, że frekwencja w wyborach, które odbędą się 21 października może być wysoka, bo aż 887 osób zadeklarowało, że weźmie udział w głosowaniu.

  Wyniki sondażu przedstawili członkowie KWW Hanny Zdanowskiej podczas konferencji pod Urzędem Miasta Łodzi.
  - Trzy niezależne przeprowadzone sondaże, w tym także ten ostatni, zlecony już po decyzji sądu apelacyjnego pokazują bardzo duże poparcie dla pani prezydent.
  Co więcej poparcie dla pani prezydent w porównaniu z sondażem sprzed 2 tygodni dla "Dziennika Łódzkiego" wzrosło i osiągnęło rekordowe 65 proc. osób które deklarują udział w wyborach i wiedza na kogo zagłosują - mówi Tomasz Piotrowski ,szef sztabu wyborczego Hanny Zdanowskiej. - Łodzianie chcą aby Hanna Zdanowska była prezydentem na kolejna kadencję. Dlatego apelujemy o jak największy udział w wyborach. Im większa frekwencja, im większe poparcie dla pani prezydent, tym trudniej PiS-owi będzie zrealizować swoje nielegalne działania na blokowanie jej prezydentury. Sytuacja jest wyjątkowa, bez precedensu w historii, każdy z nas, każdy z głosujących ma w swoich rękach przyszłość naszego miasta. Albo Łódź pozostanie miastem samorządowym, wolnym, miastem ludzi którzy sami decydują o tym, kto zostanie ich prezydentem, albo damy sobie narzucić osobę wskazaną przez Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobrę. Nas jest więcej, nie bójmy się, pokażmy odwagę, pokażmy łódzki charakter, nie dajmy się rozgrywać politykom z Warszawy. Tu jest Łódź, tu rządzą łodzianie, wszyscy jesteśmy murem za Hanką. Wyniki sondażu pokazują ze PiS w żaden inny sposób nie jest w stanie wygrać wyborów w Łodzi, jedynie poprzez manipulacje, politycznie sterowany proces i kłamstwa w kampanii.


  Sprawdź pogodę na dziś:

  Komentarze (196)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hanka wygra

  Piotrek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Mozecie sobie pisac co chcecie pisiory ale ona i tak wygra bo o jest jedyny prezydent od lat 90 ttch co zrobil cos dla Łodzi.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wybory

  marysia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Ważne żeby wziąć udział w wyborach. Każdy głos się liczy, każdy głos jest ważny.
  Powinniśmy korzystać z przywileju tak żeby mieć realny wpływ na rozwój naszego społeczeństwa.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wybory

  Doradca_FundacjiBatorego (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Witaj Marysia

  Niezmierni mi miło, że czujesz się w obowiązku i bierzesz udział w wyborach. Wiedzmy, że wybory samorządowe są dla ludzie, dlatego jak oczekujemy jakiś zmian w naszym otoczeniu warto...rozwiń całość

  Witaj Marysia

  Niezmierni mi miło, że czujesz się w obowiązku i bierzesz udział w wyborach. Wiedzmy, że wybory samorządowe są dla ludzie, dlatego jak oczekujemy jakiś zmian w naszym otoczeniu warto iść na wybory i zagłosować na wybranego przez siebie kandydata.

  Pozdrawiam,
  Paweł,
  doradca online Fundacji im.Stefana Batorego
  www.twojglosmamoc.pl
  #TwojGlosMaMoczwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przeciwnicy p. Zdanowskiej

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Nie maja żadnych argumentów które mogłby by zniszczyć jej autorytet jako prezydenta. Ta mantra powtarzana ze pjaczka i skazana wyrokiem jest strasznie słaba. Chciałbym przeczytac wreszcie co...rozwiń całość

  Nie maja żadnych argumentów które mogłby by zniszczyć jej autorytet jako prezydenta. Ta mantra powtarzana ze pjaczka i skazana wyrokiem jest strasznie słaba. Chciałbym przeczytac wreszcie co takiego złego zrobiła obecna prezydent by na nia nie głosować.

  Poproszę o argumenty i linki do artykułów potwierdzające negatywne zarzadzanie miastem.

  ps. Znajac życie pod spodem będzie kilka kilka głupich komentarzy zupełnie nie oddających tego o co proszę.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hm...

  al (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Nie glosuję na PiS, ale:
  1. dworzec Fabryczna, kasa wydana... w błoto. Świeci pustkami. I świecić nadal będzie.
  2. Przy okazji budowy dworca zamknięta ul. Widzewska.
  3. Brak chęci na...rozwiń całość

  Nie glosuję na PiS, ale:
  1. dworzec Fabryczna, kasa wydana... w błoto. Świeci pustkami. I świecić nadal będzie.
  2. Przy okazji budowy dworca zamknięta ul. Widzewska.
  3. Brak chęci na wydłużenie Puszkina i budowy wiaduktu nad torami do pomorskiej.
  4. Zapchania Niciarnianej.
  5. Tunel w mieście na trasie W-Z. Co pomógł jak i tak wszystko stoi do Marszałków lub Włókniarzy (o czym pisałem przed budową). A dojazd do ulic w centum miasta jest niemożliwy.
  6. Remonty ulic trwające po 2-3 lata !!!! Dla przypomnienia Skanska wyremontowała jedno z rond w dwie noce.... Czyli można jak się przetargu nie ustawi pod swoich.
  7. Komunikacyjny burdel. Niektóre trasy, które pokonywało się 1 autobusem trzeba pokonać z 3 przesiadkami.
  8. Autobusy choćby na rokicińskiej, które raz jadą torowiskiem raz wracają na drogę. I tak co drugi przystanek zmiana. Raczej to nie pomaga tylko blokuje. Kto wymyśla takie idiotyzmy?
  9. Ostatni zakup "tramwajów". Jakieś wysokopoziomowe strucle z Niemiec (bo ten malutki i ciasny odcinek niskiego poziomu to....

  I tak wymieniać można cały wieczór dokonania naszych włodarzy.... Dlatego idę podrzeć głos. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  al

  jeszcze jedno "zacne osiągnięcie" (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Pozwolenie na budowę magazynów w osiedlu bloków i domków jednorodzinnych.... Okno i 300m od niego "wywalone" magazyny....

  Sorry ale to miasto od dziesiątek lat nie ma dobrego włodarza....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Idiotyzmen jest zadaszenia Pietryny!!!!!!!!!!!!!!!

  obiektywny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

  W Łodzi brakuje mieszkań dla młodych ludzi, a Hanka chce wydać miliony na zadaszenie Piotrkowskiej - lumpateria będzie miała darmową noclegownie. Chce sprzedać obiekt KS Start. Hanka jest z PO jak...rozwiń całość

  W Łodzi brakuje mieszkań dla młodych ludzi, a Hanka chce wydać miliony na zadaszenie Piotrkowskiej - lumpateria będzie miała darmową noclegownie. Chce sprzedać obiekt KS Start. Hanka jest z PO jak Tusiołek który namówił Putina i w Smoleńsku ś/p dziewięćdziesięciu sześciu szło czwórkami do nieba. Platformie Otumanionych można doliczyć "epidemię samobójstw". Platforma Oszustów gorsza od Muchomora Sromotnikowego. W Łodzi Schetyna chce na siłę wcisnąć na urząd prezydenta pijaczkę uznaną prawomocnym wyrokiem sądu za oszusta i tym samym nie mającą prawa do zajmowania stanowiska prezydenta naszego miasta.
  Schetyna POdpala Łódź!!!!!!!!!!!!!!

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jakie daj mieszkania

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  A zarób sobie na nie. Dlaczego z naszych pieniedzy mamy rozdawać mieszkania. Ja musiałem kupic sam i jes spłacam. Więc jak ktoś chce mieszkanie musi je sobie kupić sam. Pieniądze publiczne są...rozwiń całość

  A zarób sobie na nie. Dlaczego z naszych pieniedzy mamy rozdawać mieszkania. Ja musiałem kupic sam i jes spłacam. Więc jak ktoś chce mieszkanie musi je sobie kupić sam. Pieniądze publiczne są własnie na rozwój miasta i fanaberie a nie na konkretne jednostki jak to jest w przypadku 500+zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lodzinia kochaja marnowac czas w korkach

  ada (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  dlatego glosuja na hanie, sa zwezaniem jezdni, zamykaniem parkingow itp itd
  A potem glupki co na Hanie glosuja dziwia sie ze sa korki, ale wybieraja mniejsze zlo :) Co z tego, ze traca 2 razy...rozwiń całość

  dlatego glosuja na hanie, sa zwezaniem jezdni, zamykaniem parkingow itp itd
  A potem glupki co na Hanie glosuja dziwia sie ze sa korki, ale wybieraja mniejsze zlo :) Co z tego, ze traca 2 razy wiecej czasu na dojaz d do pracy, ale maja przynajmniej ladnie i co z tego, ze maja mniej czasu, bo np dojazd do rodziny czy an trening zajmuje wiecej czasu, ale jest ladnie hahaha zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  murem za hanka!

  łodzianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 13

  Hanna wygra, jak nie to ludzie wyjdą na ulice, bezczelne na siłę zabierać ludziom kandydata, na którego chcą głosować. Demokracja!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie promować kryminalistów.

  obiektywny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

  Hanka jest pijaczką uznaną prawomocnym wyrokiem sądu za oszusta i tym samym nie mającą prawa do zajmowania stanowiska prezydenta naszego miasta.
  NIE KRYMINALISTOM. Na Hankę głos oddadzą...rozwiń całość

  Hanka jest pijaczką uznaną prawomocnym wyrokiem sądu za oszusta i tym samym nie mającą prawa do zajmowania stanowiska prezydenta naszego miasta.
  NIE KRYMINALISTOM. Na Hankę głos oddadzą patologiczni. Pozdrawiam & szalom.

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Piotrek

  Piotrek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Chcesz powiedziec ze prawie 70% Łodzi jest patologiczna, a poza tym to dostala grzywne a nie wyrok to jest roznica

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mur

  bolek z legionowa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  chyba za więziennym murem ?! buhahahahahaah !!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  murem za Łodzią

  Łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Ale wiesz o tym, że wszystkiemu winny jest ten burdel prawny? Prawo mówi jasno, taka osoba skazana może kandydować, ale nie może pełnić funkcji i gówno się z tym zrobi. Więc się łodzianko obudź jak...rozwiń całość

  Ale wiesz o tym, że wszystkiemu winny jest ten burdel prawny? Prawo mówi jasno, taka osoba skazana może kandydować, ale nie może pełnić funkcji i gówno się z tym zrobi. Więc się łodzianko obudź jak jest jeszcze czas, bo głosując na Hanke sobie PIS do rządzenia wybierzesz, a wtedy trzask pekającej d*** będzie słychać w Warszawie i Twoje tupanie ze złości nóżkami gówno da. Mamy innych kandydatów na których warto głosować, warto się z nimi zapoznać jak jest jeszcze czas.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jezeli Hanka

  Wygra a nie zasiadzie w ratuszu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Powinna byc powtorka..i niech wskaze kandydata innej parti byle nie z pisu i niech wszyscy na niego glosuja..i kurdupel dostanie goraczki


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hanka

  Piotrek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jak wygra a nie dadza jej objac stanowiska to wszyscy na ulice protestowac

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I Pan co na to

  Łodzianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Oświadczenie Jolanty Chełmińskiej, byłego wojewody łódzkiego

  Szanowni Państwo. Przez 8 lat pełniłam funkcję wojewody łódzkiego. W swojej pracy zawsze kierowałam się szacunkiem dla przepisów i...rozwiń całość

  Oświadczenie Jolanty Chełmińskiej, byłego wojewody łódzkiego

  Szanowni Państwo. Przez 8 lat pełniłam funkcję wojewody łódzkiego. W swojej pracy zawsze kierowałam się szacunkiem dla przepisów i poszanowaniem litery i ducha prawa. Nie mam żadnych wątpliwości, że w obecnym stanie prawnym Pani Prezydent Hanna Zdanowska może zarówno startować w wyborach na urząd prezydenta Łodzi, jak i po wygranych wyborach także objąć stanowisko prezydenta. Obowiązujące przepisy, pomimo pozornej kolizji, są w tej sprawie jednoznaczne i nie budzą wątpliwości. W przypadku Pani Prezydent ma zastosowanie tylko i wyłącznie ustawa Kodeks Wyborczy, który jednoznaczne rozstrzyga sprawę kandydowania, a co za tym idzie także objęcia urzędu.
  Z niedowierzaniem przyjęłam dzisiejszą wypowiedź Jacka Sasina. Przez wszystkie lata doświadczeń w administracji rządowej nie spotkałam się z bardziej ostentacyjną próbą wywierania nacisku na samorząd przez przedstawiciela władzy centralnej

  Z poważaniem
  Jolanta Chełmińskazwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Z jednego spotkania ciebie wyrzucono.

  obiektywny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Co za ciemnotę ludziom wciskasz? Chełmińska jest biesiadną koleżanką Hanki.
  Jolanta nie jest prawnikiem, więc jej woluntarystyczne opinie można w sraczu na gwoździu POwiesić i się nimi POdciarać....rozwiń całość

  Co za ciemnotę ludziom wciskasz? Chełmińska jest biesiadną koleżanką Hanki.
  Jolanta nie jest prawnikiem, więc jej woluntarystyczne opinie można w sraczu na gwoździu POwiesić i się nimi POdciarać. Ty i Łodzianka to dwie sprzeczności, gdybyś chciała dobra miasta to POgoniła byś kryminalistkę. Twoje doświadczenia w administracji rządowej, POlegają na sprzątaniu pomieszczeń.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nic

  Łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Serio Pani wierzy, że PIS ustąpi, bo Chełmińska takie coś napisała? Zachęcam poczytać trochę o całym problemie, poczytać opinie prawników. Zdania są podzielone ale często pojawia się odpowiedz, że...rozwiń całość

  Serio Pani wierzy, że PIS ustąpi, bo Chełmińska takie coś napisała? Zachęcam poczytać trochę o całym problemie, poczytać opinie prawników. Zdania są podzielone ale często pojawia się odpowiedz, że ta sprawa skończy się w sądzie, albo w trybunale, a kto będzie myślisz rządził miastem jak sprawa będzie w sądzie rozstrzygana? ile to będzie trwało? I skąd możesz wiedzieć czy sąd nie przyklepie jej po myśli PIS? Ja wiem jedno będzie burdel w mieście jak Hanka wygra, bo PIS nie odpuści i PO również, a na tej całej wojence stracimy tylko my mieszkańcy. Mamy innych kandydatów, ale żeby o tym wiedzieć, trzeba wyjąć głowę z tyłka i nimi się zainteresować zamiast brać udział w politycznych wojenkach przez które wszyscy stracimy. Sam miałem głosować na Hanke, ale w obliczu tego co się odpierdziela, ten głos wydaje się stracony, bo nie mam zamiaru dokładać ręki do zwycięstwa PIS w taki sposób, już jednego prezydenta z PIS mieliśmy i nigdy więcej, a szansa co do tego jest na tyle duża, że wolę zagłosować na kogoś innego zwłaszcza, że naprawdę mamy w kim wybierać.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zduraczała i zmanipulowana ...

  większość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  łodzian uważa , że tylko Zdanowska albo tylko Buda.

  To się nazywa syndrom mentalnego niewolnika.

  Muszą mieć pana , który ich będzie rżnął na kasę i wyzyskiwał w pracy.

  Nie myślą o ty by się...rozwiń całość

  łodzian uważa , że tylko Zdanowska albo tylko Buda.

  To się nazywa syndrom mentalnego niewolnika.

  Muszą mieć pana , który ich będzie rżnął na kasę i wyzyskiwał w pracy.

  Nie myślą o ty by się wreszcie wyrwać tego koła obłudy i fałszu.

  cyt. Konia można siłą zaciągnąć do wodopoju, ale nie można go zmusić do tego, żeby pił wodę. Podobnie można zadekretować swobody obywatelskie, można tworzyć atmosferę entuzjastycznej nawet aprobaty dla wolności, ale nikogo nie da się zmusić do tego, ażeby naprawdę był człowiekiem wolnym. Bycie wolnym nieraz domaga się podjęcia jakiegoś trudu, zawsze zaś uwarunkowane jest dostatecznym poziomem duchowej wyobraźni. Otóż komuś może tej wyobraźni zabraknąć, ktoś inny może nie mieć ochoty do podejmowania trudu bycia wolnym.

  Ta odmowa bycia wolnym nazywana jest zazwyczaj mentalnością niewolniczą. Nieraz przybiera ona postać odrzucenia samej nawet tęsknoty za wolnością. W warunkach niewoli mentalność niewolnicza jest sposobem przystosowania się do stanu poniżenia, a zarazem wyrazem utraty nadziei na uzyskanie należnych człowiekowi warunków życia. Po ustaniu niewoli mentalność niewolnicza może jeszcze trwać mocą siły bezwładu, może też być sposobem ucieczki od udziału w budowaniu społeczeństwa bardziej ludzkiego.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jaka wiekszosc

  assssssss (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  wiekszosc mow za siebie znam osoby nie beda glosowac na p zdanowska

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jestem spocony i podniecony

  podniecony marian z więzienia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  A mnie nawet podnieca przestępcza przeszłość mojej Pani Prezydent Zdanowskiej. Fajna du.pa, może kiedyś się jeszcze spotkamy pod celą :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wybory się odbędą na Nowogrodzkiej

  Tiaaa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 15

  Wybierać będzie kurdupel.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tylko Zdanowska

  Kacper (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 15

  Dobrych gospodarzy miast się nie zmienia ! Wobec tego tylko Hanna Zdanowska !


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kacper odwiedź psychiatrę.

  obiektywny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Dla kogo Hanka jest dobrym gospodarzem? Dla deweloperów którzy dają jej kasę.
  Natomiast negatywnie ją ocenia klasa robotnicza. Ile nowych mieszkań wybudowała, dla młodych małżeństw? Ile...rozwiń całość

  Dla kogo Hanka jest dobrym gospodarzem? Dla deweloperów którzy dają jej kasę.
  Natomiast negatywnie ją ocenia klasa robotnicza. Ile nowych mieszkań wybudowała, dla młodych małżeństw? Ile zakładów pracy powstało? Dlaczego brakuje żłobków i przedszkoli? Brakuje pieniędzy? A na zadaszenie Pietryny miliony są!!! Brakuje dobrej woli.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Miasto się zmieniło w ruine

  Rządy PO = kataklizm !!! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  Tysiące dziur i największe zadłużenie w Polsce

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oni

  myśleli (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 9

  pewnie że jak aferę nakręcą koło Hanny Zdanowskiej to ludzie przestaną ją popierać a co raz więcej ludzi jest za nią niż przeciw pis sam sobie szkodzi i dobrze bo i tak ich nie chcemy w Łodzi.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo