MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Willa i fabryka przy ul. Narutowicza po renowacji [zdjęcia]

(izj)
Około 3,2 tys. mkw. powierzchni biurowej powstało w zabytkowych obiektach przy ul. Narutowicza 34, w których uruchomiono Wojewódzkie Centrum Przedsiębiorczości
Około 3,2 tys. mkw. powierzchni biurowej powstało w zabytkowych obiektach przy ul. Narutowicza 34, w których uruchomiono Wojewódzkie Centrum Przedsiębiorczości Grzegorz Gałasiński
Około 3,2 tys. mkw. powierzchni biurowej powstało w zabytkowych obiektach przy ul. Narutowicza 34, w których uruchomiono Wojewódzkie Centrum Przedsiębiorczości. W czwartek odbyło się uroczyste otwarcie centrum.

W gotowym Wojewódzkim Centrum Przedsiębiorczości znalazła się siedziba Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego odpowiedzialnej za realizację inwestycji, a w przyszłości znajdzie się także Łódzki Inkubator Przedsiębiorczości oraz siedziby innych organizacji działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w regionie, np. Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej. W sumie do końca tego roku ulokuje się tam około 60 różnych firm.

Do kompleksu przy ul. Narutowicza wchodzi dawny budynek (willa) o powierzchni 550 mkw. rozłożonej na trzech kondygnacjach, pięciokondygnacyjna fabryka o powierzchni ponad 1,6 tys. mkw., piętrowy łącznik o powierzchni 360 mkw. i parterowy budynek hali montażowej o metrażu 233 mkw. Willa i fabryka były wzniesione na przełomie XIX i XX wieku, a łącznik i budynek warsztatowy w latach 50. XX wieku. Wszystkie obiekty stały puste przez około dziesięć lat. Były własnością Skarbu Państwa, który następnie przekazał je łódzkiemu urzędowi marszałkowskiemu, a ten ŁARR.

Willa została zbudowana przez przemysłowców Kaisera i Silberberga. W fabryce przemysłowcy prowadzili mechaniczną tkalnię. W 1925 r. nieruchomość kupił od nich Abram Ostrowski - drukarz i introligator. Prowadził tam drukarnię w której produkowano pocztówki, oraz skład papieru. W czasach PRL w dawnej tkalni była drukarnia, a użytkownikiem działki najpierw były Zakłady Mechaniczne Przemysłu Poligraficznego „Grafmasz”, a potem Fabryka Maszyn Introligatorskich „Introma”.

W ramach prac zostały także dobudowane dwie kondygnacje nad łącznikiem. Koszt inwestycji to ponad 10 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany