Wiemy, czego nie toleruje Mateusz Gessler? [WYWIAD]

(AIP)
aip
Większość nie wychodzi w kuchni poza kulinarną mapę Polski. To znamy, to jest bezpieczne, to umiemy. A przecież jest tyle rzeczy do spróbowania! Tyle dań do zrobienia w domu - przekonuje Mateusz Gessler.

Mateusz Gessler: Radzę wszystkim jeść świadomie...

* - Jest tyle rzeczy do spróbowania! Tyle dań do zrobienia w domu - przekonuje Mateusz Gessler.

** Ma Pan syna?

Tak, mam. To jedenastolatek.

** Nie bywa czasami tak, że mówi: - Tato, mam ochotę na hamburgera. Skoczmy do Mc’Donaldsa?

Oczywiście, że miewa ochotę na fastfoody, ale w takiej sytuacji po prostu robimy hamburgery w domu. Wtedy wiem, z czego są, co zawierają i smakują znakomicie.

** A co junior lubi jeść? Na przykład na śniadanie?

Smakuje mu owsianka i jajka - w każdej postaci.

** Pan czasami się skusi?

Na śmieciowe jedzenie? Nie, unikam tego.

T** o możliwe? Jedzie Pan w trasę, podróż trwa kilka godzin, głód złapie i co wtedy?

Wiem, wiem. Stacje oznaczają albo bary z fastfoodami, albo hot dogi. Dlatego tak planujemy podróże, by spokojnie zjeść coś przed wyjazdem, a potem jemy dopiero, gdy dojedziemy na miejsce. To czasami kłopotliwe, ale wykonalne. Dbam o to, co jem.

** I nigdy żadnych grzeszków?

Tego nie powiedziałem (śmiech). Czasami, gdy człowiek się nagotuje tych wykwintnych potraw z ekskluzywnych składników, ma ochotę na coś prostego i szybkiego. Ale to też może być coś fajnego, dobrego. Zdarza mi się chcieć zwykłej kiełbasy z grilla. Jak jest dobrej jakości, porządnie zrobiona, a do tego mam kajzerkę, to jestem szczęśliwym człowiekiem. Nie trzeba mi wiele. Lubię także proste, zwykłe rzeczy.

** A czego w swoim domu absolutnie Pan nie toleruje? Czego nie znajdę w kuchni Mateusza Gesslera?

Nie lubię przetworzonych produktów, chociażby chipsów. Choć może nie tak, że „nie lubię”. Od czasu do czasu zjadłbym solone chipsy, jednak wiem, z czego są zrobione, więc ich unikam.

** Świadomość psuje radochę?

Można tak powiedzieć. Choć podkreślam: wszystko jest dla ludzi. Ale w odpowiednich proporcjach i z umiarem. Nie mam zamiaru nikomu mówić, co ma jeść. Jednak radzę jeść świadomie. I unikać rzeczy sztucznych, przetworzonych, gotowych. Lepiej samemu coś stworzyć! Lubię nowe rzeczy. Lubię się sprawdzać. Przekonywać się, czy sobie poradzę z nowym wyzwaniem i jak mi pójdzie.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM - Znamy prawdziwą przyczynę śmierci Prince'a (autor Cover Video/xnews)