Widzew-Raków 0:0. Łodzianie nie dali się pokonać drużynie z Częstochowy

Tomasz Jabłoński
Widzew Raków na żywo
W meczu jedenastej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Widzew zremisował w Łodzi z Rakowem Częstochowa. Gospodarze nie pozwolili gościom awansować na pierwszą lokatę w tabeli. Ten punkt należy traktować jako cenny dla podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia. Trzeba pamiętać, że Raków powszechnie jest uznawany za najsilniejszy i najbardziej zgrany obecnie polski zespół. Wprawdzie to goście byli bliżsi strzelenia bramki, ale w żadnym razie nie było tak, że gospodarze ograniczali się do kurczowej defensywy. Widzewiacy zajmują szósta lokatę, mając tyle samo punktów, co wyprzedzająca go Cracovia. To bardzo dobry bilans. Pierwszy w tym sezonie remis na stadionie przy al. Piłsudskiego nie powinien specjalnie zmartwić żadnego z fanów. To ważna zdobycz. Widzew-Raków 0:0.

Wynik meczu Widzew Raków 0:0

KONIEC MECZU - Widzew remisuje z Rakowem Częstochowa 0:0. To naprawdę cenny punkt dla łodzian. Dziękujemy za relację.
90+2 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Żyro zastępuje Stępińskiego, a Kempski Sancheza. Dla Kempskiego to debiut w ekstraklasie.
90+2 min - Zmiana w Rakowie. Musiolik za Sancheza.
90+1 min - Sanchez nie miał pomysłu, co zrobić w ,,szesnastce" gości.
90 min - Sędzia przedłuża mecz o co najmniej cztery minuty.
89 min - Widowiskowa kontra Widzewa. Pawłowski świetnie podaje do Sancheza. Ten wpada w pole karne i silnie strzela. Ale Kovacević odbija piłkę.
88 min - Szybka akcja Pawłowskiego.
87 min - Danielak blokuje uderzenie rywala.
85 min - Zmiana w Rakowie. Lederman zastępuje Papanikolaou.
78 min - Zablokowane uderzenie z pola karnego Gutkovskisa. Piłkę odbija Kreuzriegler.
76 min - Arsenić główkuje nad poprzeczką.
76 min - Kolejny róg dla gości po strzale Lopeza.
74 min - Zieliński wybija piłkę poza boisko.
73 min - Mecz ogląda na trybunach 17408 kibiców.
72 min - Ładne podanie Dominika Kuna do Sancheza. Strzał Hiszpana jest niecelny.
70 min - Ładna kontra Widzewa. Kończy ją Sanchez niecelnym uderzeniem z około 18 metrów. Do Hiszpana bardzo dobrze podawał Lipski.
68 min - Żółta kartka dla trenera Niedźwiedzia.
65 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Lipski za Letniowskiego, Danielak za Milosa.
64 min - Uderzenie z dystansu Lopeza obok słupka.
63 min - Dwie zmiany w Rakowie. Za Nowaka wchodzi Wdowiak, a za Piaseckiego Gutkovskis.
62 min - Lopez nie trafia w bramkę z kilku metrów.
60 min - Przytomna interwencja Kreuzrieglera.
59 min - Pawłowski nie opanował piłki w polu karnym.
57 min - Zmiana w Widzewie. Pawłowski zastępuje Zjawińskiego.
55 min - Dominik Kun podaje do Sancheza, ten strzela, ale defensor częstochowian blokuje to uderzenie. W efekcie mamy pierwszy róg w tym spotkaniu dla gospodarzy.
52 min - Lopez wprawdzie zdobywa gola, ale sędzia słusznie uznaje, że był na spalonym.
46 min - Szota blokuje strzał Lopeza.
46 min - Zmiana w Rakowie. Za Długosza wchodzi Sorescu.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą część meczu Widzewa z Rakowem. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy Widzew remisuje bezbramkowo z Rakowem. Zapraszamy na relację po przerwie. Widzew-Raków 0:0.
45 min - Sędzia przedłuża pierwszą połowę o co najmniej dwie minuty.
44 min - Ravas łapie piłkę po centrze Lopeza.
42 min - Zjawiński marnuje obiecującą kontrę łodzian.
40 min - Najpierw strzał Kochergina jest zablokowany, ale do odbitej piłki dopada Patryk Kun i silnie uderza na bramkę. Ravas instynktownie odbija piłkę.
38 min - Strzał Letniowskiego, interwencja Kovacevicia.
37 min - Po dalekim podaniu Letniowskiego Kun nie poradził sobie ze Svarnasem.
35 min - Ładna akcja Długosza po podaniu od Lopeza. Centruje w stronę bramki, ale bez efektu.
32 min - Raków rozpoczyna grę od bramki.
27 min - Kovacević źle obliczył wyjście poza pole karne i nie trafił w piłkę. Przejął ją Zjawiński i pobiegł w stronę bramki. Za nim biegł Tudor. Widzewiak upadł na murawę. Sytuację analizuje system VAR.
25 min - W tej fazie spotkania wyraźną przewagę mają goście.
23 min - Strata Letniowskiego. Lopez kapitalnie podaje do Piaseckiego, ale ten nie trafia w bramkę w sytuacji sam na sam z wybiegającym Ravasem.
21 min - Fatalna główka Piaseckiego po centrze Lopeza.
20 min - Szota blokuje uderzenie Lopeza.
16 min - Żółta kartka dla Nowaka za taktyczny faul na uciekającym Letniowskim.
13 min - Główka Piaseckiego po centrze Patryka Kuna.
11 min - Tym razem to Ravas interweniuje poza własną ,,szesnastką".
8 min - Sanchez starał się zaskoczyć golkipera natychmiastowym strzałem po podaniu Hanouska. Ale mógł inaczej rozegrać tą akcję.
7 min - Interwencja poza polem karnym Kovacevicia.
5 min - Bardzo groźna kontra gości. Lopez podaje piłkę do Kochergina, ale ten uderza z pola karnego nad poprzeczką.
4 min - Centra w pole karne Miliosa, po chwili strzał Letniowskiego jest zablokowany.
3 min - Strzał Letniowskiego trafia w mur, a dobitka Zielińskiego jest zbyt słaba, aby zaskoczyć Kovacevicia.
2 min - Żółta kartka dla Arsenicia za faul na rozpędzonym Letniowskim.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Widzew-Raków. Zapraszamy na relację.

Godz. 17.28 - Oba zespoły już na murawie. Widzew na czerwono, Raków na biało.

Godz. 17.21 - Dziś żaden z widzewiaków nie musi uważać na zbyt ostrą grę. Nikt nie jest bowiem zagrożony pauzą w kolejnym meczu w wypadku ukarania żółtą kartką.

Godz. 17.16 - Dziś powalczą z sobą bracia Kunowie. Dominik z Widzewa oraz Patryk z Rakowa. Kto się będzie cieszył po ostatnim gwizdku arbitra?

Godz.17.09 - Trener Widzewa Janusz Niedźwiedź posłał do boju identyczną jedenastkę, jak w zwycięskim meczu ze Stalą w Mielcu (3:0).

Godz. 17.07 - Skład Rakowa: Kovacević – Tudor, Arsenić, Svarnas – Długosz, Papanikolaou, Kochergin, Kun – Lopez, Nowak – Piasecki.

Godz. 17.06 - Wyjściowy skład Widzewa: Ravas – Stępiński, Szota, Kreuzriegler – Zieliński, Hanousek, Kun, Milos – Zjawiński, Letniowski – Sanchez. Ławka rezerwowych: Litwinienko, Żyro, Czorbadżijski, Danielak, Lipski, Sypek, Normann Hansen, Pawłowski, Kempski.

Na stadionie w Sercu Łodzi pojawi się chyba najsilniejsza, jak do tej pory, ekipa. Drużna Rakowa pod dowództwem trenera Marka Papszuna gra kolejny rok i trzeba przyznać, że Raków to bez wątpienia faworyt dzisiejszego meczu. Ale Widzew wielokrotnie już udowodnił, że z mocnymi drużynami potrafi zagrać świetne zawody i pokazać, że nie przez przypadek zameldował się w piłkarskiej Ekstraklasie.

Co ciekawe i warte przypomnienia, do tej pory drużyny Widzewa i Rakowa walczyły ze sobą o punkty ligowe dziesięć razy. Rakowowi
nigdy do tej pory nie udało mu się pokonać łodzian na ich terenie.
Liczymy na podtrzymanie tej passy.

Zapowiada się bardzo ciekawy mecz. Widzew Raków na żywo od godziny 17.30 - zapraszamy do śledzenia naszej relacji!