Widzew Łódź poległ w Warszawie z Legią 0:2. Relacja LIVE! (zdjęcia)

(pb)
Łódzki Widzew przegrał z Legią w Warszawie 0:2.

Po meczu Legia - Widzew powiedzieli:

Radosław Mroczkowski (trener Widzewa Łódź): "Mieliśmy kluczową sytuację, której wykorzystanie dałoby nam trochę spokoju. Były też inne szanse, które powinniśmy wykorzystać. Szukaliśmy zmian w ofensywie, ale nic to nie dało. Przyznam, że to nasz spory mankament. To było zasłużone zwycięstwo Legii. Szczególnie w drugiej połowie przewaga gospodarzy nie podlegała wątpliwości, a my praktycznie nie potrafiliśmy zagrozić bramce rywala".

Maciej Skorża (trener Legii Warszawa): "To był dla nas trudny mecz. Rywal zaskoczył nas ustawieniem. Trzej defensywni pomocnicy Widzewa świetnie się uzupełniali. W pierwszej połowie mieliśmy z tym problem. Na szczęście zagraliśmy cierpliwie i po przerwie zepchnęliśmy rywala do defensywny. Widać było, że klarowne sytuacje na zdobycie bramki będą kwestią czasu. Gole młodych graczy powodują, że to zwycięstwo smakuje szczególnie. Trzeba jednak przyznać, że Widzew w pierwszej połowie miał doskonałą okazję do zdobycia bramki i chyba tylko Dusan Kuciak wie, jak to obronił. O miejsce w bramce rywalizuje z Wojciechem Skabą i w środę to raczej on wystąpi. Ivica Vrdoljak nie zagrał, ponieważ obawiałem się, że z powodu żółtych kartek nie będę mógł z niego skorzystać w meczu przeciwko Lechowi Poznań. Z kolei Jakub Wawrzyniak nie mógł zagrać z powodu pewnych dolegliwości, które mu doskwierają. Przeszedł kilka zabiegów i dostał trzy dni wolnego".

Legia Warszawa - Widzew Łódź 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Michał Żyro (65), 2:0 Rafał Wolski (90).

Żółte kartki - Legia Warszawa: Artur Jędrzejczyk. Widzew Łódź: Dudu, Nika Dżalamidze, Ugochukwu Ukah, Souheil Ben Radhia.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 21 478.

RELACJA LIVE:

O godzinie 17.00 na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie rozpocznie się mecz Legii z Widzewem. Spotkania obu drużyn zawsze wywołują wielkie emocje. Zapraszamy na relację LIVE!
Czy wreszcie łodzianie wygrają z Legią? Będzie bardzo trudno, nawet biorąc pod uwage męczenie Legii po pucharowym meczu z Rapidem w Bukareszcie. Po dwóch porażkach łodzianom bardzo potrzebne są punkty... Czy się uda?

Pamiętaj o przeładowaniu strony!

Składy:
Legia:
Dusan Kuciak, Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Marcin Komorowski, Tomasz Kiełbowicz, Maciej Rybus, Ariel Borysiuk, Janusz Gol, Miroslav Radović, Michał Żyro, Danijel Ljuboja

Widzew: Maciej Mielcarz (kap.), Ugochukwu Ukah, Sebastian Madera, Jarosław Bieniuk, Dudu Paraiba, Adrian Budka, Souheil Ben Radhia, Mindaugas Panka, Piotr Mroziński, Krzysztof Ostrowski, Przemysław Oziębała

Sędziuje Paweł Gil (Lublin)

16.57 Drużyny już wyszły na boisko, Widzewiacy witają się z legionistami.
Na meczu jest 1400 kibiców Widzewa

1' Rozpoczęli legioniści
2' Atakuje Legia, obrońcy Widzewa na posterunku; żółta kartka dla Jędrzejczyka za faul na Ostrowskim
3' Budka w pole karne, bez efektu
4' Sędzia przerwał grę. Na murawę pod sektorem Widzewa lecą race
8' Sędzia wznowił mecz
9' Legia rozgrywa piłkę na własnej połowie; akcja lewą stroną, fauluje Ukah; spalony po rzucie wolnym
10' Atak Widzewa!Strzał Panki! Piłka wybita na rzut rożny; chwilę później drugi i trzeci rzut rożny, bez efektu
12' Z lewej próbuje Dudu, obrońcy Legii na posterunku
13' Widzewiacy przejmują piłkę w środku pola; chwilę później indywidualna akcja Ljuboji! Strzał, broni Mielcarz!
15' Akcję Oziębały powstrzymał Żewłakow
16' Prostopadłe podanie Ljuboji, Radović na spalonym
17' Legia próbuje ataku pozycyjnego, bez efektu
19' Znów obrońcy Widzewa łapią legionistów na spalonym
20' Ładna akcja Widzewa prawą stroną, Oziębała traci piłkę
21' Pozycyjny atak Legii, rzut rożny
22' Kontra Widzewa, faulowany Oziębała; rzut wolny; centruje Dudu, piłkarze główkują nad bramką
24' Strzał Rybusa z prawego narożnika pola karnego, broni Mielcarz
26' Strzał Ostrowskiego broni Kuciak
28' Znakomita okazja Widzewa! Dudu wzdłuż pola karnego, Budka nie sięgnął piłki!
29' Odpowiedź Legii! Żyro kiwa Maderę, wycofuje do Gola, ten strzela! Piłka odbita od Bieniuka na róg. Chwilę później znów strzela Gol i piłka po rykoszecie wylatuje za boisko tuż obok słupka!
31' Kontra Widzewa! Podanie Dudu, Oziębała strzela w środek bramki, parada Kuciaka, który wybija piłkę ręką!

32' Żółta kartka dla Ukaha za faul na Rybusie
35' Rybus centruje w pole karne, bez efektu
36' Strzał Radhii, łapie Kuciak
39' Legia próbuje prawą stroną, Radović w pole karne, na szczęście bez efektu
40' Idywidualna akcja Bena Radhii; minął kilku legionistów, wpadł w pole karne; bez efektu
41' Rzut wolny, przy piłce Dudu; łapie bramkarz Legii
42' Rybus centruje w pole karne, Mielcarz piąstkuje; rzut wolny dla Legii po faulu Radhii; żółta kartka dla Tunezyjczyka za złe ustawienie muru
43' Strzela Rybus, Mielcarz wybija na rzut rożny
45' Sędzia dolicza 4 minuty do czasu gry
45+1' Główkuje Gol, Mielcarz łapie piłkę
45+4' Atak Legii, łodzianie wybijają piłkę; sędzia kończy 1. połowę meczu

Piłkarze wychodzą na boisko.
46' Rozpoczęli widzewiacy
47' Mroziński powalczył o piłkę w środku pola, podawał do Ostrowskiego, bez efektu
48' Piłka krąży między obrońcami Legii
49' Rzut rożny dla Legii; widzewiacy łapią legionistów na spalonym
50' Groźniej pod bramką łodzian, ale Mielcarz na posterunku
52' Sporo strat piłki po obu stronach, gra stała sie chaotyczna
54' Okazję miał Rybus po podaniu w polu karnym od Kiełbowicza, bez efektu; zmiana w Widzewie: Okachi za Ben Radhię
55' Ljuboja w pole karne, strzela Żyro, ale zbyt lekko i Mielcarz nie ma kłopotów, by złapać piłkę
57' Zmiana w Widzewie: Dzalamidze za Oziębałę
58' Żółta kartka dla Dzalamidze za faul na Rybusie
61' Widzew rozbija ataki Legii i wybija piłkę w pole
65' Gool!! 1:0!!!! Żyro wykiwał obrońców w polu karnym i zdobył bramkę z najbliższej odległości
67' Madera fauluje Radovicia
68' Znów Legia atakuje prawą stroną; Widzew nie ma nic do stracenia, musi zaatakować, jeśli chce zremisować ten mecz...
71' Okazję miał w polu karnym Okachi; mógł wykorzystać niezdecydowanie obrońców i przejąć piłkę, ale nie zdołał
73' Faulowany Panka; rzut wolny; okazję miał Madera!
74' Centruje w pole karne Dudu, główkuje Bieniuk! Żewłakow odbija piłkę ręką, ale sędzia nie reaguje!
75' Centruje Mroziński, bez efektu; chwilę później Mielcarz wybiega daleko do górnej piłki i udanie ją wybija do obrońców
77' Dudu fauluje Rybusa; rzut wolny dla Legii, wybijają widzewiacy
78' Okazja Widzewa, walka w polu karnym o piłkę, Budka na spalonym
79' Znów faul Dudu na Rybusie i żółta kartka, czwarta dla obrońcy Widzewa. Dudu nie zagra w kolejnym meczu
80' Zmiana w Widzewie: Bartkowski za Ukaha
82' Rzut rożny dla Legii. Zmiana: Wolski za Rybusa
83' Mielcarz broni strzał Radovicia w akcji sam na sam!
85' Bartkowski fauluje Radovicia
86' Strzał Ljuboji! Rzut rożny dla Legii; łapie Mielcarz
87' Zmiana w Legii: Kucharczyk za Żyro
89' W pole karne wbiega Okachi, bez efektu
90' 2:0!!!!** Gola zdobywa Wolski strzałem zza pola karnego; najpierw podawał do Ljuboji, ten strzelił, Mielcarz odbił piłkę, dopadł do niej Wolski i zdobył bramkę płaskim strzałem. Sędzia dolicza 3 minuty do czasu gry
91' Zmiana: Rzeźniczak za Kiełbowicza
94' Strzał Ljuboji nad bramką; sędzia kończy mecz.
Widzew znów przegrywa mecz z Legią. Jest to trzecia porażka z rzędu łodzian w tym sezonie...**