Widzew - Cracovia 2:0. Odmieniony Widzew zwycięski w debiucie trenera

(dk)
Piłkarze Widzewa po dobrej grze pokonali Cracovię 2:0. Widzewiacy pod wodzą debiutującego trenera Daniela Myśliwca zasłużyli na pochwały.

Widzew Cracovia na żywo

strona wymaga odświeżania

WIDZEW ŁÓDŹ2
CRACOVIA0

Koniec meczu.
90+4 min. Tkacz strzelał z dystansu Madejski doskonale interwneiował
90+3 min. Sędzia przedłużył mecz o 4 minuty
90+2 min. Milos ukarany żółtą kartką
90 min. Wolny dla Widzewa. Kerk strzelił - piłka przeszła blisko bramki
89 min. Hanousek zatrzymany nieprzepisowo. Ghita ukarany żółtą kartką
87 min. Ole Widzew, ole - śpiewają kibice Widzewa
86 min. Zmiany w Cracovii: Ogorzały za Rakoczego, Skovgaard za Oskonena
83 min. Kibice skandują nazwiska strzelców goli
82 min. Awizowany wcześniej zmiany: schodzą Sanchez i Pawłowski, za nich Rondić i Ciganiks
81 min. Znów kapitalnie zagrał Kerk, Nunes został zatrzymany
80 min. Do wejścia szykują się Rondić i Ciganiks
79 min. Widzew kontroluje przebieg meczu
76 min. Zabawa na trybunach, kibice są szczęśliwi po dwubramkowym prowadzeniu
73 min. Zmiana w Cracovii. Myszor za Jaroszyńskiego
71 min. GOL DLA WIDZEWA. Jordi Sanchez otrzymał doskonałą piłkę od Kerka i piłka odbita jeszcze od obrońcy Cracovii wpadła do siatki
69 min. Pawłowski strzelał i znów doskonale broni Madejski. Wzmaga się doping na stadionie
68 min. Kolejna dobra interwencja Ravasa
66 min. Zmiany w Cracovii: z boiska schodzą Knap i Rapa - za nich Bochnak i Atanasov
65 min. Zmiany w Widzewie: Kerk i Tkacz za Shehu i Klimka
64 min. Wolny dla Widzewa. Strzelał Pawłowski. Madejski fantastycznie interweniuje
63 min. Sanchez leży na murawie - potrzebna pomoc medyczna
62 min. Sanchez naciskał Rapę i został sfaulowany przez Rakoczego. Żółta kartka dla Rapy
61 min. Faul Żyry na Rakoczym
58 min. Cracovia przejmuje inicjatywę - trochę to niepokojące
57 min. Madejski łapie piłkę po strzale Pawłowskiego
56 min. Niecelne uderzenie Rapy
52 min. Groźna akcja - Ghita obija słupek bramki Widzewa
50 min. Centrostrzał Jaroszyńskiego łapie Ravas
50 min. Rakoczy osamotniony stracił piłkę
48 min. Makuch (ozdrowiał) do Jaroszyńskiego. Z tej akcji gola nie będzie
46 min. Na murawie leży Makuch
Początek drugiej części gry. Obie drużyny bez zmian.
Koniec pierwszej połowy. Widzew zasłużenie prowadzi po jedynej, ale skutecznej ciekawej akcji
45 min. Minuta doliczona do czasu gry w pierwszej połowie
45 min. Róg dla Cracovii. Sanchez wybił na uwolnienie.
43 min. Faulowany Jaroszyński
41 min. Sanchez chciał przelobować Madejskiego, ale było za daleko
40 min. To pierwszy gol w Łodzi Bartłomieja Pawłowskiego od maja 2023 roku, kiedy to strzelił w przegranym meczu z Górnikiem Zabrze (2:3) i drugi w tym sezonie (wcześniej z Pogonią).
36 min. GOL DLA WIDZEWA. Po dośrodkowaniu prawą nogą (!) Nunesa, piłkę do siatki głową wpakował Pawłowski
33 min. Makuch strzelał słabo i Ravas łapie piłkę
32 min. Róg dla Cracovii. Ibiza wybił piłkę, Rapa strzelał z powietrza, ale daleko od bramki Ravasa
29 min. Sanchez głową strzelał bardzo lekko - prosto w ręce bramkarza Cracovii
27 min. Wolny dla Cracovii. Najpierw Ibiza, później Żyro wybijają piłkę
25 min. Kun z Hanouskiem nie pokonali obrońców Cracovii. Szkoda, że Kun nie zdecydował się na strzał
23 min. Wrzucał w pole karne Klimek do Sancheza
21 min. Żyro strzelał z daleka, ale Madejski pewnie chwyta
17 min. Kolejna dobra interwencja Ibizy
16 min. Hanousek jest kapitanem Widzewa w zastępstwie nieobecnego na boisku Stępińskiego
15 min. Cracovia atakowała, ale Ghita faulował
14 min. Milos dośrodkował za miękko
12 min. Ibiza wygrał główkowy pojedynek w polu karnym łodzian. Hiszpan debiutuje w drużynie Widzewa
11 min. Dobra akcja Sancheza, ale niedokładne zagranie
10 min. Shehu często wrzuca piłki w pole karne Cracovii
8 min. Strzelał Rakoczy
5 min. Madejski był w opałach. Róg dla Widzewa. Piłkę wybili krakowianie
5 min. Nunes faulowany. Portugalczyk źle wspomina ostatni mecz z Cracovią, kiedy to po faulu Rakoczego doznał groźnej kontuzji
2 min. Cracovia w błękitno-białych strojach, Widzew na czerwono
1 min. Początek meczu.

Godz. 14.58: Na trybunach już bardzo, bardzo głośno. Będzie pełny stadion.

Godz. 14.57: Gościem na meczu Widzewa z Cracovią jest Beata Cholewińska. To znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Z zawodu jest tłumaczką jeżyka włoskiego. Jej rodzinnym miastem jest Łódź, a ulubionym polskim klubem, któremu kibicuje od zawsze jest RTS Widzew Łódź.

Godz. 14.55: - Zawsze chciałem pracować w miejscu, gdzie mecz jest świętem dla całej społeczności. Byłem już na Widzewie, miałem przyjemność mijać tę czerwoną falę, która nie może doczekać się pierwszego gwizdka. To potężna moc. Wierzę, że moi piłkarze czują się tu najbardziej komfortowo i nawet jeżeli coś nie idzie po ich myśli, to za uczciwą pracę zostają docenieni - mówił szkoleniowiec Widzewa na przedmeczowej konferencji.

Godz. 14.50: Bukmacherzy nie wskazują wyraźnego faworyta niedzielnego meczu. Kurs na wygraną Widzewa wynosi 2.55, a niewiele wyżej, bo na 2.75 wyceniane jest zwycięstwo Cracovii. Kurs na remis to natomiast około 3.40.

Godz. 14.45: - Jeżeli miałbym szukać osób, które w przeszłości mnie zainspirowały, to jedną z nich byłby Jacek Zieliński — przyznaje nowy szkoleniowiec Widzewa Łódź, Daniel Myśliwiec, dla Przeglądu Sportowego. Obaj pracowali razem w Arce Gdynia. Nowy trener Widzewa był asystentem obecnego opiekuna „Pasów”.

Godz. 14.40: Kontuzje wykluczyły z gry Frana Alvareza, Serafina Szotę i Filipa Przybułka. Fran Alvarez złamał palec piąty u stopy i będzie pauzował przez siedem-osiem tygodni. Serafin Szota doznał skręcenia wysokiego stawu skokowego i zabraknie go przez trzy-cztery tygodnie.

Godz. 14.35: Cracovia ma 2 zwycięstwa i 4 remisy - zajmuje szóste miejsce w tabeli. Widzew pokonał Puszczę i ŁKS oraz zremisował z Górnikiem i plasuje się na 14 pozycji. Cracovia ma tylko trzy punkty więcej od Widzewa. W przypadku zwycięstwa łodzian...

Godz. 14.30: Sędzią meczu będzie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Prowadził już w tym sezonie na Widzewie derby Łodzi, wygrane przez Widzew 1:0.

Godz. 14.25: Bilans dotychczasowych spotkań Widzew - Cracovia: 7 zwycięstw Widzewa, 6 remisów, 6 zwycięstw Cracovii. Bramki: 27:25 dla Widzewa. Po raz ostatni Widzew przegrał w Łodzi z Cracovią 25 października 2013 roku, kiedy to Pasy wygrały 3:1. Ostatnie dwa mecze - w 2014 i 2022 roku - na stadionie Widzewa łodzianie wygrali po 2:0

Godz. 14.15: W porównaniu do poprzedniego meczu z Koroną (0:0) Jacek Zieliński dokonał tylko jeden zmiany w wyjściowym składzie - Knap zastąpił Atanasova.

Godz. 14.10: Cracovia zagra w składzie: Madejski - Rapa, Hoskonen, Jugas, Ghita, Jaroszyński, Knap, Oshima, Rakoczy, Kallman, Makuch. Rezerwowi: Wilk, Skovgaard, Atanasov, Bochniak, Ogorzały, Jodłowski, Myszor, Stachera, Zaucha.

Godz. 14.05: Trener Daniel Myśliwiec dokonał pięciu zmian w składzie Widzewa w porównaniu z meczem z Legią. Nie ma w wyjściowej jedenastce: Stępińskiego, Szoty, Tkacza, Luisa Silvy, Frana Alvareza. Grają natomiast: Żyro, Ibiza. Klimek, Kun i Shehu.

Godz. 13.57 - Widzew zagra w składzie: Ravas - Milos, Żyro, Ibiza, Nunes - Klimek, Kun, Hanousek, Shehu, Pawłowski - Jordi. Rezerwowi: Szymański, Tkacz, Terpiłowski, Ciganiks, Zieliński, Kerk, Dawid, Stępiński, Rondić.

Godz. 13:45 - Dziś mecz Widzew - Cracovia. Łodzianie przy al. Piłsudskiego zmierzą się dziś z zespołem z Krakowa. Stadion wypełniony po brzegi fanatyczną publicznością powinien pchnąć piłkarzy Widzewa do pewnego zwycięstwa. Jak będzie w praktyce? Zapraszamy na relację na żywo z tego sportowego wydarzenia. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...