Warta Sieradz-Widzew 2:9. Drugoligowiec ,,postrzelał" sobie w starciu z czwartoligowcem. ZDJĘCIA

(bart)
Drugoligowi piłkarze Widzewa mają już za sobą ostatnie spotkanie sparingowe w letnim okresie przygotowawczym. Łodzianie pokonali na stadionie MOSiR w Sieradzu występującą w czwartej lidzę Wartę 9:2 (3:2).

Starcie w Sieradzu było szóstym sprawdzianem Widzewa, ale drugim pod wodzą trenera Marcina Kaczmarka (poprzednio pokonali Stomil Olsztyn 2:0 oraz MFK Frydek-Mistek 4:0).

Mamy świadomość, że mówimy o meczu kontrolnym, ale i tak ilość goli czterokrotnych mistrzów Polski musi robić wrażenie. Znacznie gorzej należy jednak ocenić postawę defensywy faworyta. Takie błędy już w starciach o punkty mogą się bowiem okazać niezwykle kosztowne.

Już w 3 minucie Adam Radwański podał do Marcina Robaka, a ten wyłożył piłkę do Daniela Mąki. Pomocnik łodzian się nie pomylił, strzelając pierwszą bramkę.

W 24 minucie było już 0:2. Tym razem Rafał Wolsztyński wykorzystał podanie Robaka.

Niespodziewanie, sieradzanie dosyć szybko doprowadzili do wyrównania. Najpierw, w 35. minucie, rozpędzonego Wiktora Płanetę faulem w ,,szesnastce" powstrzymał Sebastian Zieleniecki, a z karnego trafił Adam Patora. Natomiast w 37 minucie po dośrodkowaniu Patory z prawej strony efektownym wolejem popisał się Łukasz Chojecki.

Jeszcze przed przerwą Widzew znów prowadził. W 44 minucie po indywidualnej akcji Wolsztyńskiego nie pomylił się Mąka.

Po zmianie stron podrażnieni goście zdobywali kolejne gole. Przede wszystkim błyszczał wprowadzony na murawę w przerwie napastnik Przemysław Kita. W 64 minucie wykorzystał podanie Michaela Ameyawa, a w 70 oraz 71 min z zimną krwią skorzystał z błędów obrońców Warty. Na tym jednak nie skończył, bowiem w 82 min trafił już po raz czwarty.

W 85 minucie ,,jedenastkę" wykorzystał Chris Mandiangu (podyktowaną za faul właśnie na nim). Zaś końcowy rezultat ustalił Wolsztyński, finalizując własną akcję (87 minuta).

Już za tydzień widzewiacy rozpoczną rundę jesienną meczem w Wejherowie z tamtejszym Gryfem (27 lipca, sobota, 18).

Warta Sieradz - Widzew Łódź 2:9 (2:3)
0:1 - Daniel Mąka (3), 0:2 - Rafał Wolsztyński (24), 1:2 - Adam Patora (35, karny), 2:2 - Łukasz Chojecki (37), 2:3 - Daniel Mąka (44), 2:4 - Przemysław Kita (64), 2:5 - Przemysław Kita (70), 2:6 - Przemysław Kita (71), 2:7 - Przemysław Kita (82), 2:8 - Chris Mandiangu (85), 2:9 - Rafał Wolsztyński (87).
Widzew: Patryk Wolański (46, Wojciech Pawłowski) - Łukasz Turzyniecki, Daniel Tanżyna (65, Mikołaj Gibas), Sebastian Zieleniecki (46, Sebastian Rudol), Marcel Stefaniak (46, Marcel Pięczek) - Daniel Mąka (65, Chris Mandiangu), Bartłomiej Poczobut (65, Marcel Gąsior), Adam Radwański (65, Łukasz Zejdler), Michael Ameyaw (65, Konrad Gutowski) - Rafał Wolsztyński (46, Przemysław Kita), Marcin Robak (65, Rafał Wolsztyński).