WARTA POZNAŃ - ŁKS ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO] KONIEC MECZU - REMIS 0:0

Jan Hofman/Anna Bajer
WARTA POZNAŃ - ŁKS ŁÓDŹ 0:0 [RELACJA NA ŻYWO] Łodzianie bezbramkowo zremisowali na boisku lidera tabeli. Mecz był wyrównany, ale ŁKS przez ostatnie dwadzieścia minut grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Patryka Bryły. W tym kontekście należy szanować punkt wywalczony na trudnym terenie, który pozwoli łódzkiemu zespołowi utrzymać czwartą pozycję po tej kolejce rozgrywek.

W celu odświeżenia strony, wciśnij F5

WARTA POZNAŃ - ŁKS ŁÓDŹ [RELACJA NA ŻYWO]

94' KONIEC MECZU. Bez bramek na boisku lidera, a remis powinien być cenny dla piłkarzy ŁKS, grających w dziesiątkę przez dwadzieścia ostatnich minut spotkania.

93' Strzela Widejko, ale bez skutku. Piłka odbiła się od muru Warty.

92' Kostyrka zatrzymywany przy próbie kontry, będzie żółta kartka dla Dejewskiego i rzut wolny dla ŁKS.

91' Żółta kartka dla Kamila Rozmusa, znów faulowany Jasiński.

90' Trzy minuty doliczają sędziowie.

89' Warta próbuje ataków, ale niezbyt skutecznie. Teraz zablokowany strzał jednego z rywali, a Michał Kołba interweniuje.

87' Niecelna główka Rozwandowicza. Dośrodkowywał z wolnego Widejko. A teraz rzut rożny dla ŁKS. Adrian Lis łapie jednak piłkę.

86' Trzecia zmiana w ŁKS. Schodzi Radionow, w jego miejsce Krystian Pieczara. Hubert Antkowiak zmienia natomiast Jakuba Kiełba - to zmiana w zespole Warty.

85' ŁKS musi jeszcze wytrzymać kilka minut, by uratować bezbramkowy remis. Łodzianie mobilizują się do gry w defensywie.

83' Aktywny Marciniak znów dośrodkowuje z prawej strony, ale przenosi centrę nad bramką Michała Kołby.

82' Chopcia tuż po wejściu na boisko otrzymuje żółtą kartkę za faul i dyskusję z arbitrem.

81' Wchodzi na boisko Adrian Chopcia, to kolejna zmiana w drużynie Warty. Zmienia Wypycha.

80' Warta z kolejną akcją na bramkę ŁKS, który uważnie stara się ustawić w obronie. Z prawej wrzuca Marciniak, ale Kostyrka ucieka z piłką z własnego pola karnego. Dobiegł aż do linii końcowej.

77' Grająca z przewagą jednego zawodnika Warta ma częściej piłkę, ale teraz ŁKS próbuje wyrwaźć się do kontry - Margol próbował do Kostyrki, ale jego powstrzymali obrońcy.

75' Kita w pierwszym kontakcie z piłką powalony na murawę. Ale daleko od bramki ŁKS-u.

74' Pierwsza zmiana w Warcie: Przemysław Kita zastępuje Michała Przybyłę.

73' Po rzucie rożnym nieznacznie minął się z piłką Rozwandowicz. Szkoda, bo to była okazja do celnego strzału głową.

71' Osłabieni łodzianie będą przez 20 minut walczyć o utrzymanie remisu... Czy to się uda? Narazie Widejko odważnie do przodu, wywalczył rzut rożny. Zmiana: Tomasz Margol zastępuje Mateusza Gamrota. To zmiana na pozycji defensywnego pomocnika.

69' ŁKS W DZIESIĄTKĘ! Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul otrzymał Patryk Bryła. Kontrowersyjna sytuacja, bo nie jesteśmy pewni, czy rzeczywiście łódzki pomocnik zasłużył na taką karę po starciu z Jasińskim.

68' Sporo chaosu, oba zespoły notują dużo niedokładności w swoich akcjach.

66' Zmiana w ŁKS. Opuszcza boisko Piotr Pyrdoł, a zastępuje go na lewym skrzydle Damian Guzik.

65' Krótka przerwa w grze, ale już arbiter wznowił mecz. Aut dla Warty po interwencji wślizgiem Gamrota.

63' Groźnie pod łódzką bramką! Ładnie złożył się do strzału na siedemnastym metrze Marciniak, bramkarz ŁKS Michał Kołba zmuszony do interwencji.

62' Mocny strzał z dystansu Jakuba Kostyrki, nad poprzeczką bramki rywali.

61' Kolejną, dobrą akcję swojego zespołu marnuje Piotr Pyrdoł.

59' Faul Kostyrki na zawodniku Warty, Radosławie Jasińskim. Ale kartki nie będzie.

58' Rezerwowi ŁKS w rozgrzewce. Okres mało ciekawej gry po obu stronach.

56' Bryła na skrzydło do Pyrdoła, próba strzału - ale zbyt lekko...

54' Teraz okres przewagi Warty w ataku pozycyjnym. Teraz kontra ŁKS, próbował się przebijać Kostyrka, ale Radionow uprzedzony przez obrońców nie dochodzi do podania.

50' Róg dla Warty. Radionow głową oddala niebezpieczeństwo.

49' Rzut wolny na środku boiska dla Warty, bo Kamil Juraszek zbyt wysoko podniósł nogę, atakując rywala.

47' Kostyrka w pole karne, trafia piłką w plecy obrońcy, będzie aut dla gości.

46' Drużyna ŁKS już na boisku, oba zespoły bez żadnych zmian. Gramy!

45 + 1' KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. 0:0 w Poznaniu.

45' Pierwsza połowa przedłużona o minutę. Nadal bez bramek.

44' Groźna akcja Warty, zabrał się z piłką Michał Przybyła, strzelał z ostrego kąta, ale Kołba nie dał się zaskoczyć.

43' Więcej z gry mają teraz Łodzianie, cała drużyna szuka podaniami Radionowa, ale ten dobrze pilnowany.

40' Uderzał z dalszej odległości Widejko, ale niecelnie.

38' I znów rzut rożny dla Warty. Wybija ŁKS, biegnie do kontry Kostyrka, ale powstrzymali go obrońcy.

37' Na spalonym Bartosz Kieliba, który próbował wedrzeć się pod bramkę ŁKS.

36' Strata Mateusza Gamrota, ale Juraszek likwiduje w zarodku groźną akcję rywali.

35' Kamil Juraszek wybił piłkę w aut po tym, jak napastnik Warty Przybyła doznał urazu w starciu z łódzkimi obrońcami.

34' Faul Piotra Pyrdoła kończy dobrze zapowiadającą się akcję w ataku pozycyjnym.

30' ŁKS prowadzi grę, ale ataki pozycyjne gości kończą się zwykle przed polem karnym... Teraz rzut wolny po faulu na Widejce. Uderza Gamrot, piąstkuje Adrian Lis - groźna kontra gospodarzy, zmuszony do główkowania Michał Kołba.

28' Fatalny kiks Pyrdoła, który dostał piłkę od Patryka Bryły. Chyba najlepsza do tej pory okazja ŁKS-u!

26' Rozwandowicz - Gamrot - Pyrdoł. Gra w tym trójkącie kończy się stratą piłki, ale odzyskują Ełkaesiacy - strzelał z dystansu Kocot, ale bramkarz Warty pewnie interweniuje.

24' Powoli ŁKS zaczyna lepiej organizować grę w środku pola. Ale brakuje groźnych akcji pod bramką Adriana Lisa.

21' Patryk Bryła próbuje odnaleźć podaniem Radionowa, który nie zauważył, że bramkarz Warty za daleko wybiegł spomiędzy słupków. Lis przy próbie złapania piłki wypuścił ją z rąk, czego nie wykorzystali łodzianie.

20' Akcja Widejki, dośrodkowanie, ale Kostyrka spóźnia się z zamknięciem akcji i podaje niecelnie do Radionowa.

17' Żółta kartka dla Bartosza Kieliby, tym razem za faul na Bryle.

16' Teraz żółtą kartką upomniany Patryk Bryła.

15' Rzut rożny dla Warty po interwencji Widejki, dośrodkowanie z prawej strony - Adrian Cierpka w pole karne, ale tam Radionow wspomaga kolegów z defensywy.

13' Dośrodkowywał Widejko, ale bardzo niecelnie.

11' Próba uderzenia na bramkę Kołby, ale piłka spada na górną siatkę. Strzelał Przybyła.

9' Faul na Gamrocie, żółtą kartką upomniany Jakub Kiełb. Wrócił do gry Radionow, ale Gamrot po tym faulu musi korzystać z pomocy medycznej.

8' Radionow doznał jakiegoś urazu w walce powietrznej, ale gramy dalej.

6' Interwencja Michała Kołby, który odważnym wyjściem uprzedza wychodzącego sam na sam Marciniaka.

5' Gra w środku pola, oba zespoły ostrożnie, jakby jeszcze badały swoje możliwości.

3' Pierwszy atak ŁKS, ale niedokładne podanie w pole karne, łapie piłkę Adrian Lis.

1' Zaczynamy!

do meczu: 10 minut. Znamy składy obydwu zespołów:

ŁKS Łódź: Kołba – Rozmus, Juraszek, Rozwandowicz, Widejko - Kostryka, Bryła, Gamrot, Kocot, Pyrdoł - Radionow.

Rezerwowi: Piotrowski, Nowacki, Margol, Pieczara, Bielak, Burkhardt, Guzik.

Warta Poznań: Lis – Wypych, Dejewski, Kieliba, Jasiński – Kalupa, A. Laskowski – Marciniak, Cierpka, Kiełb – Przybyła.

Rezerwowi: T. Laskowski, Fiedosiewcz, Sanocki, Szynka, Antkowiak, Kita, Chopcia.

Mecz poprowadzi sędzia Rafał Rokosz.

do meczu: 15 minut. To hitowe spotkanie 11. kolejki II ligi. Lider tabeli Warta Poznań podejmie czwarty w tabeli Łódzki Klub Sportowy. Emocji na pewno nie zabraknie.

Warta to nie tylko lider, ale także najskuteczniejszy zespół rozgrywek. Poznaniacy zdobyli dwadzieścia bramek, a więc aż o dziewięć więcej od łódzkiej drużyny. Dotychczasowe spotkania pokazują, że w zespole nie ma czołowego snajpera, a gole potrafi zdobywać wielu zawodników. Najskuteczniejszy w Warcie jest Adrian Laskowski - pięć goli, ale na listę strzelców wpisywali się także Adrian Cierpka (3), Przemysław Kita (3), Krzysztof Biegański, Michał Przybyła - po dwa oraz Tomasz Dejewski, Radosław Jasiński, Krystian Sanocki, Adrian Szynka, Karol Żmijewski - po jednym. Warto, aby o tym pamiętali w łódzkiej drużynie, bo duża uniwersalność to znak rozpoznawczy wielu piłkarzy najbliższego rywala łodzian.

Wprawdzie w poprzedniej kolejce łodzianie przegrali pierwszy mecz w sezonie, ale nadal są w gronie trzech drużyn (także Radomiak i Stal Stalowa Wola), które nie przegrały w tych rozgrywkach na boisku rywala. Warto przedłużyć dobry wyjazdowy serial. Na pewno ewentualny sukces pozwoli drużynie na ponownie odzyskanie wiary we własne siły i umiejętności oraz da szansę na obronę czwartego miejsca w tabeli (za plecami łodzian pięć drużyn ma po 14 punktów). A przecież ta lokata na koniec sezonu daje prawo gry w barażu o I ligę. I o tym powinni pamiętać w ŁKS.