Jaka będzie zima 2017/18? Zima 2018 pogoda. JAKA BĘDZIE ZIMA W 2018?

abaj/ww
JAKA BĘDZIE ZIMA 2017/2018. PROGNOZA POGODY To może być najmroźniejsza i najbardziej śnieżna zima od lat - alarmowały na początku jesieni media. Później jednak okazało się, ze pierwsze prognozy na temat zimy 2018 były błędne. Zatem jaka będzie zima 2017/2018? Czy rzeczywiście zbliża się zima stulecia? Jaka będzie pogoda zimą 2017/2018? JAKA BĘDZIE ZIMA 2017/2018. PROGNOZA POGODY.

Z ostatnich prognoz pogodowych wynika, że zima przyjdzie do Polski w styczniu. Wówczas ma chwycić mróz i spaść śnieg. Sceptycy z kolei twierdzą, że te teorie są wyssane z palca i zimy w tym roku w ogóle nie będzie!

29 11 2017
Jaka dziś będzie pogoda? Temperatura 3°, a odczuwalna 0°. Niestety będzie padał deszcz ze śniegiem. Wiatr 11 km/h
Porywy 25 km/h, Chmury 90-100% nieba, Opady 4 mm / 12h, Ciśnienie 1008 hPa, Wilgotność 85%, Termika zimno i mokro. Biomet niekorzystny.

Połowa kraju zmierzy się dziś z pierwszymi w tym sezonie śnieżycami oraz zawiejami i zamieciami. Wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym, kolejowym i lotniczym, możliwe są przerwy w dostawach prądu.
Przyczyną jest układ niskiego ciśnienia, który dociera do nas z południa kontynentu, niosąc mnóstwo wilgoci.

Dziś wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu od województw południowych przez wschodnie i centralne po północno-wschodnie. Może spaść od 1 do 3 cm śniegu.

Natężenie opadów będzie się zwiększać ze środy na czwartek i z każdym dniem.

W Łodzi może spaść nawet od 7 do 12 cm śniegu.

*********************

JAKA BĘDZIE ZIMA 2017/2018. PROGNOZA POGODY

Prognoza pogody na koniec listopada. Póki co nie ma co spodziewać się opadów białego puchu. Temperatura także nie powinna spaść poniżej zera, przynajmniej w dzień. To ostatni gwizdek dla rowerzystów, którzy przerywają trening na zimę. Trzeba jednak pamiętać o ciepłych rękawicach i czapce na uszy.

JAKA BĘDZIE ZIMA 2017/2018. PROGNOZA POGODY

Śnieg popadał w nocy z niedzieli na poniedziałek, ale nie poleżał zbyt długo. Wczoraj już wcześnie rano nie było po nim śladu. Bo i jego warstwa okazała się cienka - miała zaledwie 5 milimetrów, a temperatura była dodatnia, śnieg stopił się więc w ciągu kilku godzin.

JAKA BĘDZIE ZIMA 2017/2018. PROGNOZA POGODY

A padał od godz. 3.15 do godz. 5.30 - odnotowała Lotniskowa Stacja Meteorologiczna na Lublinku. Nie było natomiast zapowiadanych przymrozków. I prognozy pogody zapowiadają, że w najbliższym czasie zima nie nadejdzie, a nawet obiecują od jutra ocieplenie. Termometry mają wskazać ok. 10 st. C, w sobotę nawet 12 st. C. Pojawiła się też szansa na większe rozpogodzenia. Jednak będzie wiał dokuczliwy wiatr. Ale w nocy temperatura nie powinna spaść poniżej zera.

Astronomiczna zima zacznie się za miesiąc, 21 grudnia, o godz. 17.28 i potrwa do 20 marca przyszłego roku.

JAKA BĘDZIE ZIMA 2017/2018. PROGNOZA POGODY

Dzisiaj 21.11.2017 r. w Europie:

Ateny13°C
Berlin6°C
Bruksela12°C
Budapeszt9°C
Dublin14°C
Helsinki1°C
Kijów3°C
Lizbona19°C
Londyn13°C
Madryt17°C
Moskwa1°C
Paryż12°C
Praga9°C
Rzym17°C
Sofia 6°C
Sztokholm17°C
Wiedeń11°C
Wilno2°C

Przyroda musi odpocząć
Deszcz w połowie listopada, tęgi mróz w połowie stycznia zapowiada - mówi ludowe porzekadło. W listopadzie opady są dość obfite, może to oznaczać, że w styczniu temperatura znacznie spadnie poniżej zera. Ale to jest wskazane o tej porze roku, bo przyroda odpoczywa. Ciepła i bezśnieżna zima jej nie służy.

JAKA BĘDZIE ZIMA 2017/2018

W tym tygodniu ważnym dniem będzie sobota - imieniny Katarzyny. Według wierzeń ludowych, gdy tego dnia nie będzie mrozu, to mroźne będą święta i styczeń. A w wigilię Katarzyny panowie mogą obchodzić Katarzynki, czyli wróżyć co im rok przyniesie. Bowiem w Andrzejki wróżyć powinny sobie tylko kobiety.

JAKA BĘDZIE ZIMA 2017/2018. PROGNOZA POGODY

JAK BĘDZIE POGODA W ZIMĘ 2017?
Według najnowszych informacji zima w środkowej części Europy może być łagodna. Przynajmniej przez większość sezonu. Jak prognozują synoptycy z USA w naszym regionie Europy ostra zima może przyjść dopiero pod jej kalendarzowy koniec. Jak podali amerykańscy meteorolodzy, pod koniec zimy dopiero nadciągnie mroźne skandynawskie powietrze do Polski i krajów nadbałtyckich. Spadek temperatury może przynieść obfite opady śniegu i naprawdę niskie temperatury.

POGODA SEZONOWA ZIMA 2018

Co ważne, zima dla Polski i sąsiadujących krajów ma zacząć się łagodnie, przebieg jej także będzie łagodny, dopiero pod koniec uderzy z całą siłą. Ma to być jedna krótkotrwała inwazja chłodu i śniegu.

PROGNOZA POGODY ZIMA 2017/2018

KIEDY BĘDZIE ZIMA w 2017? Pierwszy dzień zimy w 2017 roku przypada na 21 grudnia. Zima 2017 trwa od 21 grudnia do 20 marca 2018.

JAKA POGODA W ZIMĘ 2017/18 PROGNOZA POGODY

Długoterminowe prognozy pogody mają to do siebie, że nie zawsze się sprawdzają. W przypadku nadchodzącej zimy zdania również są podzielone. Niektórzy twierdzą, że nie będzie ona odbiegała od zim, z którymi mieliśmy do czynienia w poprzednich latach. Jest jednak duża grupa synoptyków i osób, zajmujących się badaniem klimatu na Ziemi, która twierdzi, że powinniśmy się szykować na najostrzejszą zimę od lat. Warto zatem przygotować, żeby nie dać się zaskoczyć bezwzględnej zimowej aurze.

Według najnowszej prognozy pierwszy i obfity opad śniegu będzie miał miejsce dopiero na przełomie grudnia i stycznia.Według ludzi pracujących w AccuWeather w centrum kraju może wtedy spaść ponad 5 centymetrów śniegu.

ZIMA W TATRACH

Ostatni dzień lata na Kasprowy Wierchu na biało. W Tatrach powyżej 1600 metrów leży śnieg, na Kasprowy Wierchu aż 20 centymetrów śniegu. To tylko jeden z symptomów nadchodzącej ostrej pogody.

JAKA BĘDZIE ZIMA 2017/2018

W Tatrach sypnęło śniegiem i zrobiło się zimno. Turyści, którzy w piątek wyjechali na Kasprowy Wierch, w ostatni dzień lata mogli ulepić bałwana. - Ja jestem zaskoczona. Przyjechaliśmy z Gdańska na kilka dni. Rano od rodziny dowiedziałam się, że nad morzem świecie słońce. A tu zima - mówi młoda turystka, którą rano nasz reporter spotkał na szczycie Kasprowego Wierchu. Gęsta mgła ogranicza jednak widoczność do maksimum 100 metrów. Do tego jest zimno.

JAKA BĘDZIE ZIMA 2017/2018. PROGNOZA POGODY

Termometry na Kasprowym Wierchu wskazują w granicach zera stopni. - W górach są bardzo niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Polepszą się one dopiero od wtorku. W wyższych partiach leży 20-30 centymetrów śniegu. Jest ślisko i niebezpiecznie. Dlatego odradzamy wycieczki w wyższe partie - mówi Rafał Mikler, ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

JAKA BĘDZIE ZIMA 2017/2018. PROGNOZA POGODY

Skąd takie prognozy? Po pierwsze nie mamy już do czynienia z El Nino. To zjawisko, polegające na występowaniu na Ziemi ponadprzeciętnie wysokich temperatur. Podwyższona temperatura dotyczy też mórz i oceanów. Teraz mamy do czynienia z La Niną, czyli okresem ochłodzenia. Specjaliści już od pewnego czasu informują, że nasza planeta nie będzie się zmagać z ociepleniem, a ochłodzeniem klimatu. Taki komunikat wydała m. in. NASA. Po drugie spada aktywność Słońca. Synoptycy zwracają uwagę na coraz chłodniejsze lata, w których upalnych dni jest coraz mniej, a jeśli już mamy do czynienia z upałami, to nie są tak intensywne.

JAKA BĘDZIE ZIMA 2017

Słońce potrzebuje też coraz więcej czasu, żeby ogrzać naszą planetę. Długoterminowe prognozy pogody mówią, że Europę czeka zima, jakiej dawno nie było. Ma się utrzymywać do kwietnia 2018 r. Zdaniem naukowców taki stan rzeczy to efekt występowania cyklonów oraz przemieszczania się skrajnie zimnych frontów w miejsca, gdzie do tej pory panował klimat umiarkowany.

Obfite opady śniegu i ujemne temperatury w znacznej części Europy prognozowane są już od początku grudnia. W Irlandii śnieg może spaść już w październiku. Jak będzie w rzeczywistości? O tym przekonamy się na własnej skórze już za dwa, trzy miesiące.

***
Jaka będzie zima 2017/2018? Choć czekamy jeszcze na złotą polską jesień i tradycyjne babie lato, szafy z ciepłą odzieżą już zostały otwarte. Zmuszają nas do tego prognozy pogody na najbliższe dni, a zwłaszcza noce: w dzień termometry pokażą do 12 st. Celsjusza, ale nocami i nad ranem słupek rtęci może spadać nawet do 0 stopni C. To pierwsze poważne ostrzeżenie dla kierowców. Nieodłączne staje się pytanie: jaka zima czeka nas w tym sezonie? Czy są jakieś znaki na ziemi i niebie, które zapowiadałyby siarczyste mrozy lub raczej późnojesienną pluchę? Ostatnie grudnie wcale nie były białe, a tym bardziej mroźne. Osoby, które zwlekały z wymianą opon na zimowe, tej zimy powinny koniecznie to zrobić.

JAKA BĘDZIE ZIMA 2017/2018

Śnieg pojawiał się dopiero w styczniu, w lutym i marcu zaczynały się wiosenne roztopy, za to kwietnie i maje skąpiły nam ciepła. Tegoroczne majowe mrozy zniszczyły kwitnące sady i uprawy. Teraz czekają nas drastyczne podwyżki cen owoców, w tym jabłek – nawet do 5-7 zł za kilogram. Zobacz galerię Ostatnio jednak różne serwisy pogodowe podają informacje - na razie mrożące krew w żyłach - że możemy się spodziewać najsurowszej zimy od stu lat. Na terenie Europy prognozują obfite opady śniegu i silne mrozy. W niektórych krajach termometry pokażą nawet minus 30 st. Celsjusza. Pierwsze opady śniegu i przymrozki mogą się pojawić już w październiku.

POGODA ZIMA 2017/18

JAKA ZIMA W 2017

Ostatnia zaczęła się u nas 29 grudnia 1978 r. Do Polski dotarł wtedy znad Skandynawii bardzo rzadko spotykany układu niżów i wyżów. Zaczęły napływać lodowate masy powietrza. Temperatura spadła do minus 25 stopni, a przy silnych porywach wiatru zimno odczuwalne było jeszcze dotkliwiej. Opady śniegu trwające kilka dni sparaliżowały nie tylko życie na drogach. Zamknięto szkoły, wiele instytucji i zakładów pracy, bo ludzie nie mogli do nich dojechać. Ludzie brnęli w śniegu i odliczali dni do wiosny. Czy w tym roku sytuacja się powtórzy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 144

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

a
adrus
chlopie, to nie bzdury tylko prawda ! Zapisz sobie ten komentarz i przeczytaj go za ro :) Prognoza pogody dla USA tez mi sie snila...
D
Dj
Odstaw używki chłopie
a
adrus
Witam. Ta zima bedzie dosyc lagodna. I nie widze strasznych mrozow i sniezyc.
Natomiast zima 2018-19 bedzie sie dzialo ! W Zakopanem snilo mi sie jak wychodzilem na Gubalowke wzdluz kolejki. Sniegu bylo pelno. Czyli nasypie ! I byli 2 chlopki ktorzy lamali lod. Wynika ze jesien lub miesiac przed zima bedzie mokry, poniewaz byla kaluza. Potem przyjda mrozy i to silne, skoro chlopki lamali lod, wiec z pewnoscia na rzekach beda lodolamacze. I potem przyjdzie sniezyca. Jeden z tych chlopkow powiedzial, ze kolejka na Gubalowke jest zamknieta. Wiec, przepuszczam ze beda klopoty na koleji. Beda zasypane tory. Nie jestem w stanie powiedziec w ktorym miesiacu to bedzie. Ale moze w lutym 2019 skoro 2 chlopkow. Mrozy jak widac beda dosyc dlugo, na pewno z 2 tygodnie lub wiecej. Wiosna przyjdzie szybko, pamietam kanaly w ktorych woda o malu nie wylewala. Powodzi nie widze. Lato 2018 bedzie gorace i burzliwe. Kojarze jakies ostre burze na Slasku. Pamietam jak jechalem w strone Bytomia ogladac skutki nawalnicy ale musialem zawrocic po droga byla zalana. W ktoryms roku bedzie spora susza, pamietam jak przechodzilem przez Wisle pod Wawelem i mialem wody do kolan !
Pozdrawiam
h
hugo
Dziś w czwartek 14 grudnia popadało trochę śniegu :))) od strony Zgierza koszmar ,pani Zdanowska weź pani tych swoich nierobów urzędasów zagoń do roboty bo nic nie robią ,koszmar !
D
Darek
Ja licze na mroz i snieg bo apartament w halnej residence juz zaklepany. Zanjomi tez sie nastawili ze tej zimy posmigamy na desce jak nigdy
z
zzz
popierdoliło was z tymi słowami kluczowymi w artykule.... i k**** 3 filmy w tle. redakcji - pojebało Was?
s
satyl
Tak to globalne ocieplenie powoduje że jest tak zimno.... zapytajcie fachowców z Unii
d
dupa
k**** wchodze na strone i szukam 3 filmow ktore sie wlaczaja automatycznie i halasuja w tle!!!!! nie znalazlem dlaej halasuja huj wam w d***
f
fanclub
bo nudno tutaj bez wnikliwych komentarzy i uwag
M
Mati
Piszecie głupy nie będzie żadnej zimy stulecia to nie znaczy ze dziś spadł śnieg z deszczem a pierwsze taka ma być cała zima śnieg z deszczem w nocy mróz a w dzień ma być na plusie .... hhaha
U
Uczona głowa
Tylko na Arktyce się lód roztapia a tu zmarzlina
A
A sio na arktykem!!!
Poczytala się wkurzyya i przylazla i po kija było ją zaprasiac???
Z
Zgierz
Pierwszy śnieg już spadł.pozdrawiam
g
gosc
amerykańscy specjaliści przewidywali suchy wrzesień podawali w agrobiznesie jak się nie myle to 25 sierpnia wiec ich prognozy to o h... potluc
k
karl
To była sroga zima??????? Synku, kiedy ty się urodziłeś,bo chyba nie wcześniej 25 lat temu.Srogie zimy to były jak ta w stanie wojennym.
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie