W godz. 17-21 zamknięte będą odcinki ulic:
- Nowomiejskiej (plac Wolności - Stary Rynek)
- Zgierskiej (Stary Rynek – Lutomierska)
- Lutomierskiej (Zgierska – Zachodnia)
- Zachodniej (jezdnia wschodnia od Lutomierskiej do Ogrodowej)
- Ogrodowej (Gdańska – Nowomiejska)
- Zachodniej (jezdnia zachodnia od Ogrodowej do Legionów)
- Zachodniej (jezdnia wschodnia odLegionów do Zielonej)
- Kościuszki jezdnia wschodnia od Zielonej do Mickiewicza)
- Mickiewicza (jezdnia południowa od Kościuszki do Piotrkowskiej)
- Piotrkowska (Mickiewicza – Biała Fabryka)
- Piotrkowska (Biała Fabryka – plac Wolności)
- Plac Wolności strona zachodnia
Po al. Kościuszki i ul. Zachodniej możliwy będzie ruch po w jednym kierunku po dostępnej na danym odcinku jezdni.
Inaczej kursować będą tramwaje i autobusy linii 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9B, 10B, 11B, 12, 13, 14, 15, 17, 43A, 43B, 55, 57, 59, 73, 74A, 74B, 83, 86 i 96.
W godz. 8-22
Linia 4 z pętli Helenówek do placu Kościelnego bez zmian, a następnie Wojska Polskiego i Franciszkańską do Kilińskiego, gdzie wróci na swoją trasę.
W godz. 17-22
- Linia 59 i 73 z Radogoszcza do skrzyżowania Zgierska – Dolna bez zmian, a następnie Zgierską, Limanowskiego i Zachodnią do przystanku Zachodnia – Limanowskiego i dalej Zachodnią do Zgierskiej w kierunku Radogoszcza.
- Linia 78 z Aleksandrowa do skrzyżowania Lutomierska – Klonowa bez zmian, a dalej ulicami: Lutomierską, Zachodnią, Zgierską, Limanowskiego i z powrotem Zachodnią i Lutomierską w stronę Aleksandrowa.
- Linie 87A 87B z Żubardzia do skrzyżowania Lutomierska – Klonowa bez zmian, a następnie Lutomierską, Zachodnią, Limanowskiego, Bałucki Rynek, Zawiszy, i Franciszkańską do Północnej gdzie wrócą na swoją trasę. Z pętli Doły Smutna i Telefoniczna Zajezdnia do skrzyżowania Północna – Franciszkańska dojadą bez zmian, a następnie Franciszkańską, Organizacji WiN, Rynek Bałucki, Limanowskiego, Zachodnią i Drewnowską i dalej normalnymi trasami.
W godz. 17.45-21
- Linia 2: TEOFILÓW – Aleksandrowska, Limanowskiego, Zgierska, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Kilińskiego, Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza, Dąbrowskiego – DW. ŁÓDŹ DĄBROWA
- Linia 3: MARYSIN WARSZAWSKA – Warszawska, Łagiewnicka, Dolna, Zgierska, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Kilińskiego, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska – WIDZEW AUGUSTÓW
- Linia 6: DOŁY – Wojska Polskiego, Franciszkańska, Kilińskiego, Przybyszewskiego, Piotrkowska, Rzgowska – CHOJNY KURCZAKI
- Linia 7: KOZINY – Srebrzyńska, Cmentarna, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, Pabianicka, Piotrkowska, Przybyszewskiego – CM. ZARZEW
- Linia 8 kursować będzie w dwóch wariantach
- wariant I:KOCHANÓWKA – Aleksandrowska, Limanowskiego, Włókniarzy, Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska – KAROLEW
- wariant II:ZARZEW – Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska, Piłsudskiego, Kilińskiego, Narutowicza, P.O.W., Rodziny Poznańskich – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Kilińskiego i dalej do pętli CM. ZARZEW
- Linia 9B: OLECHÓW – Hetmańska, Rokicińska, Piłsudskiego, Kopcińskiego, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, działki – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA
- Linia 10B: OLECHÓW – Hetmańska, Rokicińska – WIDZEW STADION
- Linia 11B: HELENÓWEK – Zgierska, Zachodnia, Legionów, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA
- W godz. 19 – 19:30 nastąpi czasowe wstrzymanie ruchu na skrzyżowaniu Zachodnia / Legionów.
- Linia 12: RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Legionów, Konstantynowska – ZDROWIE
- Linia 13: TEOFILÓW – Aleksandrowska, Limanowskiego, Zgierska, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, P.O.W., Narutowicza, Kopcińskiego, Śmigłego-Rydza, Niższa – DĄBROWA NIŻSZA
- Linia 14: RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Włókniarzy, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, Pabianicka, Piotrkowska, Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza, Dąbrowskiego – DW. ŁÓDŹ DĄBROWA
- Linia 15 kursować będzie we dwóch wariantach
- wariant I: CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, Paderewskiego, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska,Legionów, Cmentarna, Srebrzyńska – KOZINY
- wariant II: TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Pomorska – PL. WOLNOŚCI
- Linia 17 kursować będzie we dwóch wariantach
- wariant I: CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Cmentarna, Srebrzyńska – KOZINY
- wariant II: TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Pomorska – PL. WOLNOŚCI
- Linie 43A i 43B: LUTOMIERSK / KONSTANTYNÓW – Konstantynowska, Legionów, Gdańska, Kopernika, Włókniarzy, Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska – KAROLEW
- Linia 55 z Retkini dojedzie bez zmian do Politechniki, a dalej pojedzie Wróblewskiego, Wólczańska, Sieradzką, Zarzewską i Kilińskiego do Tymienieckiego i dalej po swojej trasie do pętli DW. ŁÓDŹ DĄBROWA
- Linia 57 z krańcówki Piastów Kurak pojedzie ulicami Paderewskiego, Pabianicka, pl. Niepodległości, Rzgowską, Zarzewska, Kilińskiego i Tymienieckiego do Sienkiewicza gdzie wróci na swoją trasę.
- Linie 74A i 74B z Huty Jagodnicy i Złotna dojadą bez zmian do Wróblewskiego, a dalej Wólczańską, Sieradzką i Rzgowską do Placu Niepodległości.
- Linia 80 z Retkini do Bandurskiego bez zmian, a dalej Mickiewicza (tunelem) i Piłsudskiego do skrzyżowania „Marszałków” gdzie wróci na swoją trasę na Janów.
- Linia 83 z pętli Cmentarz Szczecińska dojedzie do placu Barlickiego, a dalej Żeromskiego, Struga, Łąkową, Karolewska, Włókniarzy, Mickiewicza (tunel), Piłsudskiego, Sienkiewicza, Nawrot, Wodną i Tuwima do krańcówki Tuwima Nowa
- W przeciwnym kierunku pojedzie ulicami: Nowa, Przędzalniana, Tuwima, Sienkiewicza, Piłsudskiego (tunel), Mickiewicza, Żeromskiego i dalej po swoje trasie do pętli Cmentarz Szczecińska
- Linia 86 z Retkini dojedzie do Próchnika bez zmian i zawróci Zachodnią do Więckowskiego i z powrotem pojedzie na Retkinię
- Linia 96 z Teofilowa do Zachodniej pojedzie bez zmian, a dalej Zachodnią, Limanowskiego, Bałucki Rynek, Zawiszy, Franciszkańska i Kilińskiego do Rewolucji 1905 r. gdzie wróci na swoją trasę na Janów.
Z Janowa dojedzie bez zmian do Jaracza - Sterlinga, a dalej Sterlinga, Pomorską, Kilińskiego, Franciszkańską, Organizacji WiN, Bałucki Rynek, Limanowskiego i Zachodnią do Lutomierskiej, gdzie wróci na swoją trasę na Teofilów.
W godz. 17:45 – 21 uruchomione zostaną dwie linie zastępcze Z10 i Z11.
- Linia Z10 RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Mickiewicza (tunel), Piłsudskiego – WIDZEW STADION
- Trasa obowiązuje w obu kierunkach. Częstotliwość 10 min. Obsługa taborem przegubowym.
- Linia Z11 RONDO LOTNIKÓW LWOWSKICH – Pabianicka, Piotrkowska, Sieradzka, Wólczańska, Wróblewskiego, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów – LEGIONÓW / ZACHODNIA – Zachodnia, Kościuszki, Radwańska, Politechnika, Wróblewskiego, Wólczańska, Sieradzka, Rzgowska, pl. Niepodległości, Pabianicka – RONDO LOTNIKÓW LWOWSKICH
Częstotliwość 10 min. Obsługa taborem przegubowym.
Z uwagi na zamknięcie skrzyżowania Legionów/Zachodnia, w godz. 19-19.30 autobusy zawracać będą Gdańską, Próchnika i Zachodnią.
Zobacz też:
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Kaźmierska wróci za kraty? Mecenas Kaszewiak mówi, dlaczego tak się nie stanie
- Czyżewska była polską Marilyn Monroe. Dopiero teraz dostała kwiaty na grób
- Co się dzieje z Sylwią Bombą? Drobny szczegół totalnie ją odmienił [ZDJĘCIA]
- Olbrychski nie przypomina dawnego amanta "Jest jak Kopciuszek po dwunastej w nocy"