Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W poniedziałek 4 marca tramwaje wracają na Legionów, plac Wolności, Nowomiejską i Pomorską. Zmiany w rozkładach jazdy

Jacek Zemła
Jacek Zemła
We wtorek testowano nowe torowisko na Legionów i placu Wolności. Jest OK, można jechać...
We wtorek testowano nowe torowisko na Legionów i placu Wolności. Jest OK, można jechać... UMŁ
W poniedziałek 4 marca tramwaje wrócą na ulicę Legionów. Na swoją normalną trasę wróci linia 15, zmieni się trasa linii 17, a przez plac Wolności jeździć będą autobusy 86.

Specjaliści z Zakładu Torów i Sieci sprawdzali we wtorek nowe torowisko i sieć trakcyjną na przebudowanej ul. Legionów na odcinku od placu Wolności do Gdańskiej. Po nowym torowisku jeździł specjalny wagon pomiarowy. Testy wypadły pomyślnie, tramwaje mogą tędy bezpiecznie jeździć. Pojawią się w najbliższy poniedziałek.

Przez plac Wolności pojadą 15, 17 i 86

Linia 15 wróci na swoją trasę z Kurczaków do krańcówki Telefoniczna Zajezdnia. Zmieni się też trasa linii 17, która z Telefonicznej na Radogoszcz kursować będzie przez plac Wolności i ul. Nowomiejską oraz linii 16, która pojedzie na Dąbrowę. Docelowo, po wznowieniu obsługi tramwajów przez zajezdnię Chocianowice, która jest obecnie w przebudowie, linia 17 wróci do pętli Chocianowice-IKEA. Ponadto od 4 marca na plac Wolności zawita również linia 86. Pozostanie ona na trasie z Retkini do szpitala CKD, aby wspomóc obsługę na Polesiu i dojazd do kampusu Uniwersytetu Łódzkiego.

Trzeba zdjąć nakładkę

Zanim to jednak nastąpi, w dniach 1-3 marca, trzeba zdemontować nakładkę torową na ul. Gdańskiej, która umożliwiała zawracanie wagonów bez pętli. Aby tramwaje mogły dalej pojechać ul. Legionów, trzeba usunąć fragment torowiska i założyć w to miejsce normalne tory. W związku z tym od piątku do niedzieli linia 15 kursować będzie z Dąbrowy na Karolew.

Gdzie zatrzymają się tramwaje i autobusy?

Na placu Wolności linie 15, 17 i 86 jadące na Telefoniczną i do CKD zatrzymają się na wschodnim przystanku (od strony ul. Pomorskiej). Linie 15 i 86, jadąc na Kurczaki i Retkinię, zatrzymają się na zachodnim przystanku (od strony ul. Legionów). Natomiast linia 17, jadąc na Helenówek zatrzyma się na wschodnim przystanku (od strony ul. Pomorskiej). Linia 15, jadąc ul. Legionów, zatrzyma się na przystankach przy ul. Zachodniej w obu kierunkach oraz na tymczasowych na ul. Gdańskiej pomiędzy Legionów a Próchnika.

Trasy zmienionych linii MPK Łódź od 4 marca:

Linia 15: CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, Paderewskiego, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska – TELEFONICZNA ZAJEZDNIA

Linia 16: TEOFILÓW – Aleksandrowska, Limanowskiego, Włókniarzy, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, Pabianicka, plac Niepodległości, Dąbrowskiego – DW. ŁÓDŹ DĄBROWA

Linia 17: TELEFONICZNA ZAJEZDNIA – Pomorska, plac Wolności, Nowomiejska, Zgierska – HELENÓWEK

Linia 86: RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO – Kusocińskiego, Popiełuszki, Maratońska, Bandurskiego, Włókniarzy, Kopernika, Żeromskiego, Zielona, Gdańska, Próchnika, Zachodnia, Legionów, plac Wolności, Pomorska, Poronińska – SZPITAL CKD

SZPITAL CKD – Poronińska, Pomorska, plac Wolności, Legionów, Zachodnia, Więckowskiego, Gdańska, Zielona, Żeromskiego, Kopernika, Włókniarzy (zawraca na skrzyżowaniu z Karolewską), Bandurskiego, Maratońska, Popiełuszki, Kusocińskiego – RETKINIA KUSOCIŃSKIEGO.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu Adam Michcik jak oddać ważny głos - na region

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany