Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 02godz.
  • 04min.
Odwiedź serwis wyborczy 

W Brzezinach przybyło wodociągu i kanalizacji sanitarnej

Karolina Brózda
Karolina Brózda
W ul. Wojska Polskiego powstało 450 metrów wodociągu. Grzegorz Kozieł
W Brzezinach zakończono dwie ważne inwestycje.

450 metrów bieżących sieci wodociągowej z rur PCV pracownicy Zakładu Usług Komunalnych wybudowali jeszcze w kwietniu br. Jednak dopiero teraz udało się wybudowaną sieć podłączyć do kolektora przebiegającego ul. Wojska Polskiego. Ulica ta jest drogą wojewódzką i dlatego konieczne były niezbędne uzgodnienia projektu, pozwolenia, a nawet organizacja ruchu.

Włączenie sieci w dwóch miejscach sprawiło, że woda będzie krążyła w okręgu, co z kolei zapewni ciągłą dostawę wody do odbiorców, nawet w przypadku awarii sieci. Pierwsi właściciele działek na tym terenie będą mogli podłączać się do wodociągu już za miesiąc.
Koszt budowy sieci wodociągowej wraz z włączeniem wyniósł blisko 40 tys. zł.

Z kolei w ul. Żeromskiego końca dobiegła budowa kanalizacji sanitarnej. Wymusiły ją plany władz miasta związane z utwardzeniem jej nawierzchni.
Rozpoczęta na początku marca inwestycja polegała na wybudowaniu około 460 metrów kanalizacji sanitarnej 11 betonowych studni rewizyjnych. Do wybudowanej kanalizacji w lipcu br. będzie mogło przyłączyć się 7 odbiorców, jednak Zakład Usług Komunalnych wbudował przykanaliki do granic wszystkich działek, w tym także niezbudowanych, stwarzając możliwość w przyszłości podłączenia się kolejnych 16 odbiorców. Z uwagi na budowę kanalizacji w drodze konieczna była wymiana gruntu w celu zapewniania odpowiedniego zagęszczenia gruntu.

Prace przy budowie trwały dłużej niż planowano, ponieważ na drodze kolektora były kolizje z energetyczną linią średniego napięcia.
Koszt budowanej kanalizacji wyniósł około 120 tys. zł.

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie