Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

UWAGA! NIEBEZPIECZNY LEK DLA DZIECI!

AIP
Lek Pediprofen wstrzymany w obrocie, Asmenol wycofany ze sprzedaży: Część partii leku Pediprofen została wstrzymana w obrocie i stosowaniu na terenie całego kraju - poinformował Główny Inspektor Farmaceutyczny. Wycofany z obrotu został z kolei lek Asmenol, stosowany do leczenia astmy i objawów alergii sezonowej.

Lek Pediprofen stosowany jest przy leczeniu łagodnych lub umiarkowanie nasilonych dolegliwości bólowych, np. bólu zęba, bólu głowy, gorączki. Pediprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

W komunikacie GIF czytamy: "W dniu 29 kwietnia 2016 roku do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęło zgłoszenie podejrzenia braku spełnienia wymagań jakościowych ww. produktu leczniczego w związku z potencjalnym wystąpieniem wyniku poza specyfikacją w zakresie czystości mikrobiologicznej" Wstrzymane w obrocie zostały dwie serie Pediprofenu: - J01, data ważności: 12.2018, 1 butelka 100 ml, - K01, data ważności: 03.2019.

"Powyższe serie nie mogą być przedmiotem obrotu oraz nie mogą być stosowane w lecznictwie do czasu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa ich stosowania" - dodano. Producent po otrzymaniu powyższej decyzji, zobowiązany jest do " natychmiastowego wycofania z obrotu produktów leczniczych".

Innym problematycznym lekiem okazał się Asmenol, który stosowany jest w leczeniu astmy (gdy choroba nie jest w wystarczającym stopniu kontrolowana za pomocą dotychczasowego leczenia i pacjenci wymagają dodatkowego leczenia), a także alergii sezonowej. Główny Inspektor Farmaceutyczny zadecydował o wycofaniu z obrotu następujących serii leku Asmenol: - 11013, data ważności 10.2016 - 10214, data ważności 02.2017 - 20115, data ważności 01.2018

MATURA 2016 POLSKI ARKUSZE CKE, PYTANIA, ODPOWIEDZI, POLSKI PODSTAWOWY, POLSKI ROZSZERZONY

[ZOBACZ FILM i UŚMIECHNIJ SIĘ - Jakie dźwięki wydaja koty (autorx newsSTORYFUL)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM i UŚMIECHNIJ SIĘ - Jakie dźwięki wydaja koty (autorx newsSTORYFUL)