MATURA 2016 JĘZYK ANGIELSKI ARKUSZE ODPOWIEDZI CKE POZIOM PODSTAWOWY

Magdalena Jach
MATURA 2016 JĘZYK ANGIELSKI ARKUSZE CKE. DZIŚ MATURA Z JĘZYKA OBCEGO. WIĘKSZOŚĆ MATURZYSTÓW WYBRAŁA JĘZYK ANGIELSKI PAWEŁ ŁACHETA/ŁUKASZ KASPRZAK
MATURA 2016 JĘZYK ANGIELSKI ARKUSZE CKE. Dziś większość abiturientów zdaje egzamin z języka angielskiego: 4697 osób. O 9.00 odbędzie się egzamin na poziomie podstawowym, natomiast o 14.00 na poziomie rozszerzonym. W przyszłym tygodniu: matematyka rozszerzona, łacina, WOS, biologia, historia muzyki, filozofia, niemiecki, chemia, geografia... WIEMY, CO BYŁO NA MATURZE. DZIŚ MATURA Z JĘZYKA OBCEGO, WIĘKSZOŚĆ WYBRAŁO JĘZYK ANGIELSKI. CIEKAWE, CZY EGZAMIN BĘDZIE TRUDNIEJSZY NIŻ W UBIEGŁYM ROKU. Dziś koniec maturalnego maratonu zakończony egzaminem z języka obcego. Najczęściej wybieranym językiem jest język angielski. Trzymamy kciuki i wierzymy, że sobie świetnie poradzicie. Jak tylko pojawią się ARKUSZE CKE, natychmiast je opublikujemy. Powodzenia! Uczniowie otrzymali już arkusze egzaminacyjne CKE. Co było na maturze? Trzeba było napisać na przykład e-maila do koleżanki z Anglii. Na maturze z języka angielskiego pojawił się fragment książki "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" J.K. Rowling i anegdotki z życia Stevena Spielberga.

MAMY ARKUSZE CKE MATURA 2016 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY
Matura 2017 POLSKI ROZSZERZONY

Uczniowie musieli wskazać, jak reklamy manipulują klientami

Na egzaminie maturalnym zawsze jest tekst, który trzeba przeczytać ze zrozumieniem. Dziś dotyczył pięciu studentów, którzy wyjeżdżali nad jezioro i robili sobie zdjęcia co pięć lat w tym samym miejscu i o tej samej porze.

- Najłatwiejsze były zadania z tekstem, nie spodziewałam się tak prostej matury. Trudniejsze zadania pisałam na kursach przygotowujących do matury - mówi Weronika Kisio

Zgodnie z rozporządzeniem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej tegoroczny egzamin z języka angielskiego został podzielony na część pisemną i ustną. O godzinie 9 maturzyści rozpoczęli egzamin na poziomie podstawowym. O godzinie 14 przystąpią do egzaminu na poziomie rozszerzonym.

- Super, że wrzuciliście arkusze CKE, sprawdziłam sobie teraz na spokojnie, czy dobrze napisałam

- Nie boję się dzisiejszego egzaminu, każdy chyba zna język angielski, więc nie będzie z tym problemu - mówi Iza Stolarczyk

Na maturze z języka angielskiego pojawił się fragment książki "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" J.K. Rowling i anegdotki z życia Stevena Spielberga.

- Denerwuję się z mężem, jak pójdzie egzamin naszej córce, czy nie zapomni słówek, czy wyczerpie temat przy pisaniu wypracowania. Trzymamy za nią kciuki

MATURA 2016 JĘZYK ANGIELSKI ARKUSZE CKE

Nad zadaniami obowiązkowej matury z matematyki na poziomie podstawowym wczoraj od godz. 9 głowy łamało sobie 5242 tegorocznych maturzystów w łódzkich liceach i technikach. Ci, którzy rozprawili się najszybciej z królową nauk, wychodzili z sal już po 90 minutach (choć na egzamin przeznaczono 170 minut). Z jakimi wrażeniami? To już była sprawa zupełnie indywidualna. Jedni mówili, że było całkiem łatwo, inni - że niektóre zadania przysporzyły im problemów.

- To był standardowy test, szybko skończyliśmy, bo był łatwy - mówią maturzyści. Odsłuchy były dobrze nagrane

- Wczoraj i przedwczoraj poszło mi dobrze, dlaczego dziś ma być inaczej? - mówi Paweł

ARKUSZE CKE JĘZYK ANGIELSKI poziom podstawowy

MATURA 2016 JĘZYK OBCY ARKUSZE CKE

- W 25 zadaniach zamkniętych pojawiły się wszystkie działy matematyki: geometria, funkcje liniowe, rachunek prawdopodobieństwa, nierówności, równania - wyliczają Marta Bińczyk i Anita Pietrusiak, absolwentki klasy fotograficznej Technikum nr 19 przy ul. Żeromskiego. - Za każde zadanie można było dostać 1 punkt, choć stopień trudności był zróżnicowany.

MATURA 2016 ARKUSZE CKE JĘZYK ANGIELSKI

- W tym roku egzamin był bardzo łatwy. Nie sądziłam nawet, że pójdzie mi tak gładko - mówi maturzystka, która wyszła z matury wcześniej

- Napisałam, wyszłam, idę się napić...

Maturzyści napisać też muszą wypracowanie. Na poziomie podstawowym maturzyści muszą napisać tekst zawierający od 80 do 130 wyrazów, związany z czterema wskazanymi kwestiami. Na poziomie rozszerzonym do napisania jest tekst argumentacyjny o objętości od 200 do 250 słów.

Matura 2016 z języka angielskiego to zadania sprawdzające kompetencje językowe w zakresie rozumienia ze słuchu oraz rozumienia tekstów pisanych.

KIEDY POPRAWKOWA MATURA
Jeśli komuś się nie powiedzie na maturze, można przystąpić do matury poprawkowej. Poprawkowa matura w dniach 23-26 sierpnia 2016 roku

W ubiegłym roku MATURĘ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO zdało ok. 90 – 98 proc.

- Boję się trochę, że pomylę czasy na egzaminie, muszę się bardzo skupić, a z tym mam problem, jak się zdenerwuję

MATURA 2016 JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY

Za zadania otwarte punktów było więcej - od 2 do 5.

- Niektóre były dość skomplikowane, dla bardziej ścisłych umysłów - mówi Kacper Siuda, technik spedytor, absolwent ZSP 19.

Za wszystkie zadania rozwiązane bezbłędnie można uzyskać 50 punktów, czyli 100 procent. Do zaliczenia matury wystarczy jednak już 30 procent, czyli 15 punktów, a więc np. udzielenie 15 prawidłowych odpowiedzi do zadań zamkniętych.

Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym składa się z zadań zamkniętych różnego rodzaju (wyboru wielokrotnego, prawda/fałsz), a także jednego zadania otwartego rozszerzonej odpowiedzi (wypracowanie).

Na rozwiązanie zadań z arkuszy CKE maturzyści mają 120 minut (poziom podstawowy) i 150 minut (poziom rozszerzony). Składają się one z kilku części. Pierwsze dwie mają charakter zamknięty, co oznacza test wielokrotnego wyboru lub zadania typu „prawda/ fałsz”.

Maturalny maraton potrwa do 27 maja
Maturę z matematyki w ZSP 19 wczoraj pisało ponad 200 absolwentów.

- Łatwizna! Nie myślałem, że będzie taka prosta - mówi Tomek

- Ciekawe, co dziś będzie na maturze. Rozwiązałam tyle testów, że nie powinnam mieć dziś problemów

- Maturzyści obawiają się najbardziej listu z angielskiego

Maturzyści, którzy zaliczą pisemną maturę 2016 z języka angielskiego, zostaną dopuszczeni do egzaminu ustnego. Odbędzie się on w dniach 4-27 maja.

MATURA 2016 POLSKI ARKUSZE CKE, PYTANIA, ODPOWIEDZI, POLSKI PODSTAWOWY, POLSKI ROZSZERZONY

- Są arkusze, sprawdziłam i jednak coś pomyliłam. No trudno, jedno zadanie mogę mieć źle

Wideo

Komentarze 18

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mapetii
Kiedy będą udostępnione inne arkusze z j. angielskiego -podstawa ?
a
anonim
Chłeptacie się tym fascynującym angielskim zupełnie jak dzieci w sklepie ze słodyczami ( i tu z ang: like a kid in a candy shop). Za moim czasów zimnej wojny, nasi protoplaści polecali rosyjski do nauki argumentując, że język wroga trzeba znać. Angielski dziś nie jest czymś niezwykłym, wszyscy go znają oprócz lewego prezydenta. Polecałbym naukę Arabskiego, którym wachluje cały świat muzłumański, i który to w swojej życiowej ideologii żywcem przekalkowanej z koranu mówi o swojej religii jako ostatniej na świecie ! A to jest nic innego, jak prześliczne zaproszenie do przelewu krwi. I dopiero wtedy znajomość arabskiego może się okazać kluczowa przy negocjacjach z katem.
a
anonim
Brawo Ty!
G
Gość
Tematy z języka angielskiego były dużo łatwiejsze, niż w ubiegłym roku
G
Gość
Kto dziś pisze maturę na poziomie rozszerzonym? Myślicie, że będzie tak łatwo, jak na poziomie podstawowym?
G
Gość
Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym składa się z zadań zamkniętych różnego rodzaju (wyboru wielokrotnego, prawda/fałsz), a także jednego zadania otwartego rozszerzonej odpowiedzi (wypracowanie). Wszystko napisałem!
G
Gość
My też mamy paczkę znajomych i robimy sobie zdjęcia o tej samej porze, w tym samym miejscu. To było proste zadanie. Różnimy się od nich tylko tym, że robimy sobie zdjęcia co roku, a w zadaniu było co pięć lat
j
jurek
Najczęściej wybieranym językiem jest język angielski. Trzymamy kciuki i wierzymy, że sobie świetnie poradzicie. Jak tylko pojawią się ARKUSZE CKE, natychmiast je opublikujemy. Powodzenia! Uczniowie otrzymali już arkusze egzaminacyjne CKE. Co było na maturze? Trzeba było napisać na przykład e-maila do koleżanki z Anglii. Na maturze z języka angielskiego pojawił się fragment książki "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" J.K. Rowling i anegdotki z życia Stevena Spielberga.
G
Gość
angielski matura odpowiedzi jakiś klucz do tych zadań by się przydał, gdzie można znaleźć klucz do zadań z języka angielskiego?
G
Gość
Co napisaliście w pytaniu, jak reklamy manipulują klientami?
M
MATURZYSTA PRZYSZŁOROCZNY
hej co było dziś na maturze z języka angielskiego, piszcie w komentarzach bo zanim oni to opublikują to sporo czasu jeszcze minie
G
Gość
Na maturze trzeba było napisać e-maila do koleżanki z Anglii. Chyba dla nikogo nie stanowiło to problemu?
G
Gość
Matura z angielskiego to łatwizna! Nie sądziłem nawet, że będzie taka prosta. Wyszedłem pierwszy :)
A
ANTEK
PISAŁ KTOŚ DZIŚ ANGIELSKI, DAJCIE ZNAĆ CO BYŁO, A KIEDY pojawią się ARKUSZE MATURA 2016 CKE Z ANGIELSKIEGO??!!
G
Gość
Przeczytałam Harrego Pottera w oryginale i pojawił się na maturze... Ja to mam szczęście :)
Dodaj ogłoszenie