Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 02godz.
  • 12min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Uczniowie ze szkoły w Wodzinie zbudowali pociąg z surowców wtórnych

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
SP w Wodzinie
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wodzinie Prywatnym zdobyli I miejsce w ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Mistrz recyklingu Maks porządkuje odpady”. Z surowców wtórnych zbudowali pociąg Pendolino, który na dodatek jeździ.

Pojazd został skonstruowany m.in. z napędu ze starej zabawki zasilanego bateriami, plastikowych kubków, nakrętek, gazety, aluminiowej rurki, folii i puszki po ko9nserwie, gwoździ, guzików, kartonika po soku, sznurówki, woreczka po kanapce, słomki, kawałka worka jutowego, kawałków gałęzi.

W konkursie wzięła udział szkolna drużyna ekologiczna  "Ekoiskierki", w skład której weszło ośmioro uczniów z klasy VI pod opieką Małgorzaty Tomaszewskiej. Zespół zwyciężył rywalizację z innymi szkołami w grze III Liga Elektrorecyklingu. Ponadto uczniowie, oprócz wygrania Ligi  Elektrorecyklingu,  mieli za zadanie wykonać model przedmiotu z materiałów takich jak stare kartony, opakowania, a następnie zaprezentować  instrukcję demontażu, tak aby przekazać jak najwięcej informacji na temat zawartych w nim surowców wtórnych. Najwięcej wysiłku i pomysłowości w pracę zespołu włożyli Jan Bajdor, który jest twórcą Pendolino Dla Maksa oraz Bartłomiej Cieplucha, który zdobył największą ilość punktów w grze III Liga Elektrorecyklingu. Zespół ,,Ekoiskierki” w nagrodę wyjedzie na jednodniową wycieczkę do Centrum Edukacji Leśnej i Geoparku w Kielcach.

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie