Taniej na łódzkich rynkach i targowiskach!?

(kz)
Co najmniej tysiąc drobnych sprzedawców z targowisk i małych ryneczków w Łodzi odetchnie finansowo, bo znikną opłaty targowiskowe. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej ma być podjęta w tej sprawie uchwała.

ARAMIA SZCZECIN W KUCHENNYCH REWOLUCJACH [MENU, OPINIE]
Prezydent H. Zdanowska liczy, że poprą ją wszyscy radni, bo jest to uchwała stająca w obronie drobnego, polskiego handlu.
Obecnie opłata targowa wynosi 3,50 zł dziennie za metr kwadratowy zajętej powierzchni. Nie jest ważne przy tym czy sprzedaż jest prowadzona na prywatnym terenie, przed sklepem, przed własnym domem czy też na rynku. Płacić musi osoba prowadząca działalność gospodarczą, jak i drobny, okazjonalny sprzedawca.

Tylko w zeszłym roku z tego tytułu sprzedawcy z Autogiełdy przy ul. Puszkina wpłacili do kasy miejskiej 765 tys. złotych, a rolnicy handlujący na targowisku Dolna - Ceglana 505 tys. zł, zaś sprzedawcy z ostatniego w mieście Pchlego Targu przy ul. Dolnej ponad 11 tys. zł. W sumie władze miasta z tej opłaty uzyskało w 2015 r. 1,660 mln zł.

Likwidację opłaty targowej umożliwiła uchwalona w zeszłym roku zmiana ustawy o samorządzie gminnym, która weszła w życie 1 stycznia. Ze zmiany bardzo cieszy się Jolanta Zborowska z Łódzkiej Federacji Kupieckiej.

[ZOBACZ TEŻ FILM Majdan: Sam się zastanawiam czy jechać na Euro, rodziny na pewno tam nie puszczę (autorTVN24/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Majdan: Sam się zastanawiam czy jechać na Euro, rodziny na pewno tam nie puszczę (autorTVN24/x-news)