Świetny wynik i zwycięstwo Oli

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk (AZS UŁ PŁ Łódź) – 2603 pkt (100 m zmiennym, 50 m grzbietowym, 50 m dowolnym) i Radosław Kawęcki (KS Korner Zielona Góra) – 2489 (200 m grzbietowym, 50 m grzbietowym, 100 m zmiennym) zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej rozegranych w Łodzi zawodów pływackich cyklu Grand Prix Pucharu Polski.

Ola uzyskała znakomity wynik na 100 zm. – 59,77 s, za który otrzymała aż 901 punktów.
Dwa kolejne miejsca na podium zajęły zawodniczki MKS Juvenia Wrocław. Druga była Alicja Tchórz (2413 pkt.), a trzecia Klaudia Naziębło (2356). Wśród mężczyzn na drugiej pozycji został sklasyfikowany Paweł Korzeniowski (2413) a na trzeciej Michał Poprawa (2314). Prezes Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego Robert Urbaniak zwracał też uwagę na bardzo dobry występ Dawida Szwedzkiego z Piątki Konstantynów, który gromadząc – 2253 punkty (400 zm., 200 klas, 100 klas) wywalczył czwarte miejsce w w kategorii open.
– Większość naszych zawodników trzymała poziom – uważa prezes .– Nie było rozczarowujących startów. Pod względem organizacyjnym wypadliśmy dobrze, zbierając gratulacje od gości imprezy.
Wśród juniorów młodszych (16 lat) drugie miejsce zajął Adam Staniszewski (Trójka), a wśród 15-latków czwartą lokatę wywalczył jego klubowy kolega Oskar Sawczuk. Bardzo dobrze spisali się łodzianie w kategorii juniorów 14-letnich. Nie miał sobie równych Michał Cukanov (Olimpijczyk Aleksandrów), a trzeci był Wojciech Parzynowski (UKS 190).
W gronie juniorek w wieku 17-18 lat na ósmym miejscu uplasowała się Katarzyna Szpucha (Olimpijczyk Aleksandrów), wśród 16-latek ósma była Anna Nita (Piątka). Na siódmej pozycji wśród 15-latek uplasowała się Aleksandra Bednarek (Jedynka). Najlepiej z naszych pływackich nadziei wypadła Paulina Piechota (UKS 190), która wygrała rywalizację 14-latek. Na siódmej pozycji sklasyfikowano jej klubową koleżankę Wiktorię Nieszporek.
W zawodach rozegranych na 25-metrowej pływalni Uniwersytetu Łódzkiego wystartowało ponad 360 pływaków (160 zawodniczek i 209 zawodników) z 64 klubów. Kolejne zawody z cyklu Grand Prix Pucharu Polski odbędą się 1-2 marca w Kozienicach.