Stomil - Widzew 0:2. Nie było mocnych na Bartłomieja Pawłowskiego, jako napastnika

Mecz nie jest porywającym widowiskiem, ale Widzew wypracował więcej dogodnych sytuacji i zasłużenie wygrał, w czym wielka zasługa Bartłomieja Pawłowskiego.

Tradycji stało się zadość. Widzew wygrał cztery ostatnie mecze w Olsztynie
Trener Janusz Niedźwiedź dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie w porównaniu z pierwszym nieudanym meczem z Arką (2:5). Jedna była wymuszona nadmiarem żółtych kartek Stępińskiego.Od pierwszej minuty zagrali zagraniczni piłkarze: Nunes, Kreuzriegler i Hansen. Najbardziej sensacyjny był jednyk wybór... napastnika.
Na pozycji numer 9 został bowiem ustawiony mający według dotychczasowych koncepcji atakować ze skrzydła - Pawłowski. I spisał się w nowej roli znakomicie, zdobywając zwycięskie gole
Najważniejsze minuty meczu
8 min - po centrze z rzutu rożnego Gołębiowskiego, piłkę przedłuża Hanousek, a pakuje ją do siatki niepilnowany Pawłowski. Widzew prowadzi 1:0
13 min - powinno być 2:0. Zieliński zostawia piłkę Gołębiowskiemu, a jego strzał z dystansu z najwyższym trudem sparował Tobiasz!
18 min - po rzucie wolny z 30 metrów i kapitalnym strzale Gołębiowskiego, piłka po palcach bramkarza i poprzeczce wychodzi na aut
23 min - znakomity Wrąbel wygrywa pojedynek sam na sam z Mikitą
36 min - powinna być bramka dla łodzian. Dobrze rozegrany rzut wolny. Pawłowski do Zielińskiego, ten przerzua z powrotem do Pawłowskiego, a wrzutka tego ostatniego trafiła na głowę Tanżyny Po inetrwencji obrońcy piłka wychodzi na aut
45 min - Tobiasz świetnie broni strzał Tanżyny
49 min - wielkie zamieszanie w polu karnym Stomilu sprytnie wykorzystuje Pawłowski, który strzela drugieg gola. Widzew prowadzi 2:0, Jak to było w tej akcji. Kun podałje do Pawłowskiego, tan wycofue do Hansena, ale strzał Norwega zostaje zablokowany. Jednak Pawłowski wykazuje się najlepszym refleksem i pakuje piłkę z bliska do siatki
64 min - w kolejnym meczu Widzew będzie musiał sobie radzić bez wykartkowanego Kuna
66 min - Wrąbel w ostatniej chwili broni strzał z bliska Sobola
68 min - Wrąbel instynktownie odbija piłkę nad poprzeczką po strzale głową Mikity z trzech metrów
86 min - zablokowany strzał Kity z piątego metra! Dograł piłkę Guzdek sprzed linii końcowej
90 min - kapitalna interwnecja Wrąbla po strzale Mikity
90'+1 min - Wabel kapitalnie jedną ręką zatrzymuje piłkę na linii bramkowej.. Strzelał głową Sobol

Stomil Olsztyn - Widzew Łódź 0:2 (0:1)

0:1 - Pawłowski (8), 0:2 - Pawłowski (49)
Widzew: Wrąbel – Tanżyna, Nowak, Kreuzriegler (90+3, Mucha) – Zieliński, Hanousek, Kun, Nunes (78, Kita) – Gołębiowski (70, Terpiłowski), Hansen (70, Danielak) – Pawłowski (78, Guzdek