Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Starostwo Powiatowe w Zgierzu odradza wizyty w urzędzie

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wywołane rozprzestrzeniającym się koronawirusem, władze Powiatu Zgierskiego wprowadziły zmiany w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego w Zgierzu (mieszczącego się w dwóch budynkach w Zgierzu: przy ul. Sadowej 6a i ul. Długiej 49), oraz jego oddziałów zamiejscowych.

W celu zminimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem, zarówno klientów jak i urzędników, starostwo apeluje o ograniczenie wizyt w urzędzie do niezbędnego minimum. Stanowczo apeluje się także o ograniczenie do minimum poruszania się klientów po urzędzie. Rekomendowane jest przesyłanie pism drogą elektroniczną na adresy:

[email protected],
[email protected]

a także za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP.

Niezbędne urzędowe druki znajdują się na stronie internetowej www.powiat.zgierz.pl, w zakładce „Druki do pobrania”. Do Państwa dyspozycji pozostają także numery telefonów do właściwych wydziałów, znajdujące się na stronie internetowej www.powiat.zgierz.pl, w zakładce „Urząd”.

Od 12 marca br. kancelarie podawcze w obu budynkach starostwa będą przyjmować dokumenty za pośrednictwem stanowisk podawczych tzw. okienek, zlokalizowanych bezpośrednio przy wejściach do urzędów.

Klient składa dokumenty w okienkach podawczych z załączoną adnotacją odnośnie numeru telefonu kontaktowego, po to by urząd mógł informować go o przebiegu załatwiania przedmiotowej sprawy

Aby ograniczyć kolejki oczekujących, klientów Wydziału Komunikacji, chcących zarejestrować pojazd, prosi się o korzystanie z systemu umawiania wizyt przez internet: http://qms.powiat.zgierz.pl/public/#cnt

Od 16 marca br. do odwołania zamknięte będą Oddziały Zamiejscowe Wydziału Komunikacji w Głownie i Ozorkowie. Ich zadania przejmie Wydział Komunikacji, zlokalizowany w Starostwie Powiatowym w Zgierzu przy ul. Długiej 49;

Również od 16 marca br. do odwołania zamknięte będą Oddziały Zamiejscowe Powiatowego Urzędu Pracy w Głownie i Aleksandrowie Łódzkim. Ich zadania przejmie PUP w Zgierzu, przy ul. Barona 10. Oddział Zamiejscowy PUP w Ozorkowie będzie funkcjonował bez zmian.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany