SLD w Łodzi ogłosiło budowanie lewicowego bloku w wyborach do Sejmu

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
Zaktualizowano 
SLD pójdzie do wyborów we wspólnym bloku lewicy. Wieczorem ma się odbyć spotkanie szefów partii lewicowych: SLD, Razem i Wiosny oraz Zielonych. Ogłosił to w Łodzi Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD po tym jak przewodniczący PO Grzegorz Schetyna zapowiedział tworzenie listy Koalicji Obywatelskiej, bez udziału w niej partii lewicowych.

Konferencja Włodzimierza Czarzastego odbyła się w Łodzi na ul. Piotrkowskiej. Lider partii zjawił się na niej w otoczeniu samorządowców SLD m.in. wiceprezydenta Łodzi Tomasza Treli, prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej, prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego, zastępcy prezydenta Włocławka Krzysztofa Kukuckiego, wiceprezydenta Elbląga Janusza Nowaka, zastępcy prezydenta Bydgoszczy Mirosława Kozłowicza, wiceprezydenta Katowic Jerzego Woźniaka i zastępcy prezydenta Pabianic Marka Gryglewskiego.

- Kończy się dziś przygoda z Koalicją Europejską - powiedział Czarzasty. - Sojusz czekał do końca. Ze zdziwieniem zobaczyliśmy dzisiaj, jak ten blok, który otrzymał ponad 38 proc. głosów Polaków, został rozwalony. SLD opuszcza Koalicję Europejską jako ostatnie. Dlatego, że wierzyliśmy w ten projekt i w rozsądek partnerów. PSL, naszym zdaniem, wybrał niejasną drogę na granicy współpracy z PiS. A Grzegorz Schetyna abdykował dziś z pozycji lidera opozycji. Grzegorzu, stworzyłeś wielki projekt i nie umiałeś go obronić. Zabrakło odwagi, zabrakło wiary, zabrakło umiejętności liderskich. Schetyna mówił dziś, że marzy o 38 proc. Nie chcę być z kimś, kto nie chce wygrać. Nie chcę tworzyć koalicji z kimś, kto nie chce wygrać. Ktoś musi mieć wiarę w zwycięstwo, ktoś musi mieć w takim momencie jaja, w związku z tym chciałem powiedzieć jasno: budujemy blok lewicy.

Czarzasty zapowiedział, że podstawą porozumienia będzie porozumienie programowe: Wracają z pełną godnością, bo one nigdy nie zginęły, hasła państwa świeckiego, hasła walki o prawa kobiet, walki o prawa mniejszości, walki o prawdziwą politykę historyczną, walki o to, żeby konstytucja była wypełniona, walki o praworządność, walki z problemem mieszkalnictwa.

Jednocześnie Czarzasty nie wyklucza współpracy ze PO w wyborach do Senatu.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 19

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

ci goscie sa jak zombie z epoki prl , powinni wymrzec a wciaz zebrza o glossy Mogliby rownie dobrze wystawic na listach swoich idoli Ochaba, Wieslawa , Bieruta I Berje

G
Gość
2019-07-19T18:02:11 02:00, idol:

obsralem mu klatę na czerwono

2019-07-19T19:41:18 02:00, Gość:

szacun bro , mogles troche wyzej siegnac I morde tez gownem pokryc

hi , idz do gowna gowno bedzie smierdziec rowno

G
Gość
2019-07-19T18:02:11 02:00, idol:

obsralem mu klatę na czerwono

szacun bro , mogles troche wyzej siegnac I morde tez gownem pokryc

P
Preczzkomuną

Towarzysz czarzasty z pzpr-u uczy demokracji,to są jakieś jaja.Czerwone kmery precz z Polski nikt was tu nie chce.

i
idol

obsralem mu klatę na czerwono

G
Gość
2019-07-19T10:24:26 02:00, Łodzianin:

Kiedy wreszcie te komuchy z pod znaku "sierpa i młota" odejdą w niepamięć? Wyborcy poczytajcie trochę historii i nie głosujcie na wrogów Polski.

Pozdrawiam czerwoną i lemingową Łodź

2019-07-19T13:52:02 02:00, Łodzianin:

Lepiej głosować na KO niż na p(ropagandystów)

i

s(amozachwycajacych)

Na szczęście ponad 270 tys zaglosowalo na samego Prezydenta i 32 radnych...

Nikt was nie chce w Łodzi i kazdym miesiące w Polsce. W mieście jest inteligencja i ludzie, których nie karmi się propagandą.

Pierdolisz przygłupie.

Ł
Łodzianin
2019-07-19T10:24:26 02:00, Łodzianin:

Kiedy wreszcie te komuchy z pod znaku "sierpa i młota" odejdą w niepamięć? Wyborcy poczytajcie trochę historii i nie głosujcie na wrogów Polski.

Pozdrawiam czerwoną i lemingową Łodź

Lepiej głosować na KO niż na p(ropagandystów)

i

s(amozachwycajacych)

Na szczęście ponad 270 tys zaglosowalo na samego Prezydenta i 32 radnych...

Nikt was nie chce w Łodzi i kazdym miesiące w Polsce. W mieście jest inteligencja i ludzie, których nie karmi się propagandą.

Ł
Łodzianin

A może powiesz, że stawiałes takie warunki jakby SLD miało w sondażach minimum 15%...czemu panie W. C. Milczysz w tej kwestii ??

Ł
Łodzianin

Kiedy wreszcie te komuchy z pod znaku "sierpa i młota" odejdą w niepamięć? Wyborcy poczytajcie trochę historii i nie głosujcie na wrogów Polski.

Pozdrawiam czerwoną i lemingową Łodź

G
Gość
2019-07-18T21:56:22 02:00, Śmietnik historii:

Jak warsiawa go pogoniła to gdzie przybywają wszystkie sępy , ano na smieci do Łodzi ! Tu cicho ,towarzycho je i można napić się bez podsłuchów na Piotrkowskiej albo w innym hotelu , lodz to miasto zbierająca wszelkie smieci i odpady polityczne zreszta wygląd Łodzi to całe dziedzictwo tych cwaniur , oblupili się jak zbójcy to i wracają tam gdzie zgromadzili swoje łupy

DOSKONAŁY komentarz!!!!!

N
Nowe developry dobrobytu

Niech ony już lepiej nic w Łodzi nie budujom!!za dużo tu architektonicznych potworków o szkaradztw ich nie rządów !!

ł
łodziak
2019-07-18T21:56:22 02:00, Śmietnik historii:

Jak warsiawa go pogoniła to gdzie przybywają wszystkie sępy , ano na smieci do Łodzi ! Tu cicho ,towarzycho je i można napić się bez podsłuchów na Piotrkowskiej albo w innym hotelu , lodz to miasto zbierająca wszelkie smieci i odpady polityczne zreszta wygląd Łodzi to całe dziedzictwo tych cwaniur , oblupili się jak zbójcy to i wracają tam gdzie zgromadzili swoje łupy

Przecież kiedyś w klasyku krzyczeli- My tu jeszcze k.... wrócimy.

Ś
Śmietnik historii

Jak warsiawa go pogoniła to gdzie przybywają wszystkie sępy , ano na smieci do Łodzi ! Tu cicho ,towarzycho je i można napić się bez podsłuchów na Piotrkowskiej albo w innym hotelu , lodz to miasto zbierająca wszelkie smieci i odpady polityczne zreszta wygląd Łodzi to całe dziedzictwo tych cwaniur , oblupili się jak zbójcy to i wracają tam gdzie zgromadzili swoje łupy

M
Marek
2019-07-18T17:39:03 02:00, Łodziak:

Ja powiem krótko, to mówimy my komuniści, ludzie którzy wywodzą się z PZPR, partii która była demokratyczna, popierała związki tej samej płci, pamiętamy prawdziwą historie- Katyń, Praworządność - przywieziemy wam towarzyszy w teczkach, reaktywujemy starych towarzyszy. LUDZIE JAK MY SZYBKO ZAPOMINAMY. A tak ogólnie to mówi się że na wybory idzie 40%, a może to dlatego że pozostali mają dość tych samych gęb przez 30 lat, co obiecują gruszki na wierzbie.

I tu Łodziak trafiłeś, tak to z nami jest mamy pamięć, ale krótką. Młodzi nie pamiętają kolejek, ale to my starsi (nie wiem ile ty masz lat) powinniśmy im opowiedzieć jak było za tych demokratów z pzpr.

G
Gość

Jak Trolla dupa jest potrzebna aby fest tych gosci obesrac to jej nie ma

Dodaj ogłoszenie