Siatkówka plażowa. Katarzyna Kociołek została mistrzynią Polski

Cała Kolumna pewnie pęka z dumy.

Jej mieszkanka, wychowanka ŁMLKS Łaskovia, a teraz zawodniczka UKS SMS Łódź 23–letnia studentka UŁ – Katarzyna Kociołek po raz pierwszy została mistrzynią Polski w siatkówce plażowej. Para Kociołek – Kinga Kołosińska pokonała w finale Kingę Legietę i Aleksandrę Wachowicz 2:0 (22:20, 21:13) i zdobyły tytuł mistrzyń kraju.
Kasia momentami brylowała na piasku. Wiele jej akcji przynosiło bezcenne punkty. Widać, że w parze z Kingą świetnie się rozumieją. Przełomowy był fragment pierwszego seta, gdy odrobiły stratę (17:19) i wygrały pierwszą partię, a potem drugą. Para nie straciła przez cały turniej nawet seta, udowadniając, że w tej chwili jest najlepszym polskim kobiecym duetem. Dziewczyny pokazały, że mają potencjał, by powalczyć na arenie międzynarodowej. Nasze mistrzynie nie kryją, że ich celem jest wywalczenie nominacji olimpijskiej.
Mecz o 3. miejsce: Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Gromadowska – Magdalena Rapacz–Matras/Sandra Szychowska 2:0 (21:15, 21:13)
Wśród panów mistrzowski tytuł zdobyli Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (Jastrzębie Borynia) , którzy w finale pokonali parę Grzegorz Fijałek i Michał Bryl (obaj UKS SMS Łódź) 2:1 (23:21, 20:22, 15:9).