Rezerwowy Pafka. ŁKS przetrwał burze, okazał się niezłomny

Rezerwowy PafkaZaktualizowano 
Są w Łodzi sportowe rachunki krzywd, których powrót ŁKS na zasłużone miejsce, czyli do siatkarkiej i futbolowej elity, nie przekreśli.

Odkąd sięgnę pamięcią w gierkowskie lata siedemdziesiąte, zawsze mam przed oczami ten sam obraz - kolejnych nieudaczników, prezesów klubu, przemykających się ze wstydu, chyłkiem pod ścianami niestniejącej już trybuny, nieistniejącego już stadionu, przed słusznym gniewem wściekłych kibiców.

Wiem, że nie było w tym przypadku. Komunistyczna władza nie kochała mieszczańskiego klubu, zajmującego atrakcyjnie położone tereny. Uznawała ŁKS za odcinek działania mniej strategiczny od innych i posyłała tam do boju mniej kumatych i przedsiębiorczych towarzyszy, którzy nie mogli się pochwalić dobrymi znajomościami na partyjnych szczytach, ani mocnym umocowniem w biurokratycznych strukturach.

Cel długofalowy był jeden - zmarginalizować burżuazyjny klub. Może nawet, co bardziej lizusowskim towarzyszom, przyświecała myśl doprowadzenia go, w wyniku przemyślanych, długofalowych działań, do upadku. Wiadomo, kropla drąży skałę.

Niedoczekanie ŁKS okazał się niezłomny. Przetrwał tę i następne burze, czasami zamieniające się w sportowe trąby powietrzne. O ironio! Atrakcyjne tereny klub stracił już za sprawą słusznej demokratycznej władzy, która za nic miała historię ŁKS, jego bogate tradycję i wielkie nadzieje na powrót do świetności. Boli mnie to, że ci, którzy do tego doprowadzili, nadal brylują na tych czy innych polskich i łódzkich salonach i nie dają o sobie zapomnieć.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 46

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-23T15:54:16 02:00, kk@lkslodz.pl:

A myslsiz ,ze Ci towarzysze partyjni to byli jacys inteligenci? Nie oni tylko za publiczne pieniadze swoje wybujale apiracje rekompensowali takimi inwestycjami, choc bladego pojecia ani o sporcie ani o biznesie - skad inad mimo komuny - nie posiadali. Smiem twierdzic, gdyby nie komunistyczna zawierucha to klub jakim jest ŁKS rozwijałby się zdecydowanie lepiej. Przykłądem ostatniego komunistycznego nieudolnego aparatczyka był tzw prezes stepien...gosc totalne dno.

A czy ja napisałem ze to byli jacyś wybitni prezesi? Nie. Napisałem że komuna roztaczała parasol ochronny nad ŁKSem i ze to co pisze Pfafka to bzdury.

A jeśli chodzi o tych historycznych prezesów to tez nie przesadzaj bo wśród nich byli również działacze sportowi jak Konopka czy Miłosz. Ten ostatni był również rektorem jednej z uczelni wyższych.

Nie zgodzę się że ŁKS rozwijałby się lepiej. Nie miałby na to szans bo wielu zawodników zostałoby w swoich macierzystych klubach a sam ŁKS nie posiadałby tak rozbudowanej infrastruktury.

To poleceniami komuny ŁKS stał się tzw klubem wiodącym.

R
Rodowity Łodzianin

Co za bzdury! Pawka piszecie historię na nowo?

k
kk@lkslodz.pl
2019-07-23T10:36:20 02:00, SWK:

Boże! Co za kocopoły. Autor najwyraźniej nie sięga pamięcią dalej niż do końca XX wieku , gdzie owszem prezesi to w większości nieudacznicy (pomijając rok 98, o sposobie nie będę pisał).

Wracając jednak do historii. Człowieku ŁKS był oczkiem w głowie łódzkich struktur PZPR.

Skąd ŁKS miał stadion i najnowocześniejsza halę?

Skąd brał zawodników do wielosekcyjnego molocha?

Jak to się stało że mimo kiepskiego składu zdobył MP w 1958 roku?

Dlaczego sukcesy ŁKS kończą się wraz z upadkiem komuny? Wystarczy prześledzić zdobywane tytułu przez wszystkie sekcje.

podsumowując humorystycznie. Dobry towar palicie Rezerwowy, oj dobry....

A myslsiz ,ze Ci towarzysze partyjni to byli jacys inteligenci? Nie oni tylko za publiczne pieniadze swoje wybujale apiracje rekompensowali takimi inwestycjami, choc bladego pojecia ani o sporcie ani o biznesie - skad inad mimo komuny - nie posiadali. Smiem twierdzic, gdyby nie komunistyczna zawierucha to klub jakim jest ŁKS rozwijałby się zdecydowanie lepiej. Przykłądem ostatniego komunistycznego nieudolnego aparatczyka był tzw prezes stepien...gosc totalne dno.

j
ja

"Atrakcyjne tereny klub stracił już za sprawą słusznej demokratycznej władzy, która za nic miała historię ŁKS,"

hahahahahahahaha

ŁKS ODDAŁ TERENY w zamian za restrukturyzację długu wobec miasta, tak się własnie stało PO UPADKU KOMUNY, gdy już nie roztaczała parasola ochronnego nad swoim pupilem.

G
Gość
2019-07-23T08:52:59 02:00, Gość:

A ja myślę, że kibicom klubu z ekstraklasy nie uchodzi w ogóle nawet odpowiadać na prostackie wpisy kiboli z trzecioligowej rzeczywistości. Niech szczekają, olać ich.

Bardzo mądry wpis.

S
SWK

Boże! Co za kocopoły. Autor najwyraźniej nie sięga pamięcią dalej niż do końca XX wieku , gdzie owszem prezesi to w większości nieudacznicy (pomijając rok 98, o sposobie nie będę pisał).

Wracając jednak do historii. Człowieku ŁKS był oczkiem w głowie łódzkich struktur PZPR.

Skąd ŁKS miał stadion i najnowocześniejsza halę?

Skąd brał zawodników do wielosekcyjnego molocha?

Jak to się stało że mimo kiepskiego składu zdobył MP w 1958 roku?

Dlaczego sukcesy ŁKS kończą się wraz z upadkiem komuny? Wystarczy prześledzić zdobywane tytułu przez wszystkie sekcje.

podsumowując humorystycznie. Dobry towar palicie Rezerwowy, oj dobry....

X
Xc
2019-07-22T21:21:15 02:00, Gość:

Ludzie po co się kłócić kto lepszy ŁKS czy WIDZEW to co było to przeszłość teraz się liczy osobiście jestem kibicem ŁKS-U ale chciałbym żeby widzew wrócił do ekstraklasy żeby były derby jak zawsze najlepsze a co ważne żeby oba kluby były tam gdzie ich miejsce ekstraklasa i żeby liczyli się z nami w całej Polsce jak kiedyś

2019-07-22T21:50:57 02:00, Kibic:

Kolego nie bądź naiwny!!! Nigdy nie życz zydzewowi powrotu to ekstraklasy. Teraz zydzewiaczki spokornialy ale gdyby ten gówniany twór wrócił do ex to znowu zacznie się ujadanie na ŁKS. Nie miej złudzeń. Ta cała redakcja expresu to zgraja zy...do...wstwa. A ten jeden pochlebny artykuł??? A co mieli napisać jak ŁKS jest na ustach całej Polski i to w samych sperlatywach? Nigdy nie ufaj zydzewiakowi. Jak podniosą głowy to zaraz zaczną się donosy ma ŁKS. Pamiętasz co wyczyniali zeby ŁKS nie miał stadionu ? Teraz wyciągają rękę na zgodę ale te rękę trzeba im odrąbać. Preczu z zydzewem na zawsze . Nie potrzebne są derby w Łodzi a na pewno nie z zydzewem. Już nie mogę się doczekać stycznia jak dziady zostaną wycofane z rozgrywek II ligi....

2019-07-22T22:26:14 02:00, Xc:

Ja pierdziu! Jaki zaścianek i jakie kompleksy!

2019-07-23T10:30:21 02:00, Nie kłam, nie kłam.:

Ty już nie pierdziu bo w Madrcie tak cie zbolcował rusek ze ty to teraz nie wiesz kiedy kupa poszła.

I wszystko na potwierdzenie zaścianka, nic ująć nic dodać

L
Lew
2019-07-23T08:52:59 02:00, Gość:

A ja myślę, że kibicom klubu z ekstraklasy nie uchodzi w ogóle nawet odpowiadać na prostackie wpisy kiboli z trzecioligowej rzeczywistości. Niech szczekają, olać ich.

Zanim znow zaczniesz zgrywac swietoszka, poobserwuj forum troche wstecz i zobacz jaką trzode robią od dłuższego czasu twoi bracia od białych końcówek

N
Nie kłam, nie kłam.
2019-07-22T21:21:15 02:00, Gość:

Ludzie po co się kłócić kto lepszy ŁKS czy WIDZEW to co było to przeszłość teraz się liczy osobiście jestem kibicem ŁKS-U ale chciałbym żeby widzew wrócił do ekstraklasy żeby były derby jak zawsze najlepsze a co ważne żeby oba kluby były tam gdzie ich miejsce ekstraklasa i żeby liczyli się z nami w całej Polsce jak kiedyś

2019-07-22T21:50:57 02:00, Kibic:

Kolego nie bądź naiwny!!! Nigdy nie życz zydzewowi powrotu to ekstraklasy. Teraz zydzewiaczki spokornialy ale gdyby ten gówniany twór wrócił do ex to znowu zacznie się ujadanie na ŁKS. Nie miej złudzeń. Ta cała redakcja expresu to zgraja zy...do...wstwa. A ten jeden pochlebny artykuł??? A co mieli napisać jak ŁKS jest na ustach całej Polski i to w samych sperlatywach? Nigdy nie ufaj zydzewiakowi. Jak podniosą głowy to zaraz zaczną się donosy ma ŁKS. Pamiętasz co wyczyniali zeby ŁKS nie miał stadionu ? Teraz wyciągają rękę na zgodę ale te rękę trzeba im odrąbać. Preczu z zydzewem na zawsze . Nie potrzebne są derby w Łodzi a na pewno nie z zydzewem. Już nie mogę się doczekać stycznia jak dziady zostaną wycofane z rozgrywek II ligi....

2019-07-22T22:26:14 02:00, Xc:

Ja pierdziu! Jaki zaścianek i jakie kompleksy!

Ty już nie pierdziu bo w Madrcie tak cie zbolcował rusek ze ty to teraz nie wiesz kiedy kupa poszła.

G
Gość
2019-07-23T09:48:10 02:00, Don pedro:

Ale pafka poszybowal ha ha ha caly Marchlewski robil na tych dziadow

Dziad to twój stary ,parobku z okolic Koluszek.

D
Don pedro

Ale pafka poszybowal ha ha ha caly Marchlewski robil na tych dziadow

G
Gość

A ja myślę, że kibicom klubu z ekstraklasy nie uchodzi w ogóle nawet odpowiadać na prostackie wpisy kiboli z trzecioligowej rzeczywistości. Niech szczekają, olać ich.

G
Gość
2019-07-23T07:44:20 02:00, Ndnd:

Już niedługo derby żydowskie w kraju Cracovia podejmie Akademię piłkarską łks

przykro mi że tata Cie molestuje

G
Gość
2019-07-22T20:19:48 02:00, Łodzianin:

Co tu się odpierdala to szok.

Łks miał pod górkę z komunistycznymi władzami ??? hahahahaha no kuźwa pafka czegoś ty się naćpał ?? Tak im ta socjalistyczna władza nogi podkładała że przez całe 45 lat komunistycznych rządów był to wiodący klub w Łodzi. Klub do którego na polecenie partii wszystkie kluby z regionu musiały oddawać najzdolniejszych zawodników. Na początku lat 70 dopiero ktoś tam poszedł po rozum do głowy w KW PZPR i zajarzył że w piłce kopanej ta miernota z al. Unii nie ma szans osiągnąć sukcesu w sportowej walce, no bo załatwionego MP z 58 roku na 49 lecie powstania tego czegoś nie można liczyć jako sukces wywalczony na boisku. I tak pozwolono Wrońskiemu i Sobolewskiemu rozwijać RTS Widzew Łódź który zdobył serca połowy Łodzian i mieszkańców całej Polski

2019-07-22T20:39:35 02:00, Łodzianin:

Pisz prawdę chamie z byczyny, a nie twoje wyimaginowane myśli. Pisz jak się nazywał Sobolewski, i tow. Tatarakowna kim była, pisz prawdę chuju. Pisz co zrobila dla widzewa, pisz prawdę jak im dołożyła lata, żeby pasowało dla towarzyszy z KC, pisz prawdę chuju. I ostatnie, jaki z ciebie chuju łodzianin, ty wiesniak z gwoździa jestes zrobiony, bez pomyslunku, bez rozumu, ty cham wiejski jesteś.

2019-07-22T23:16:39 02:00, Volt:

Smarkaczu, widzę ze napinka zza klawiatury ci swietnie wychodzi. Ciekaw tylko jestem, czy jakbys tego człowieka spotkał w realu, czy też miałbyś odwagę patrzeć mu w oczy i w każdym zdaniu raczyc go slowem na ch? A może wtedy byś netowy chojraku szukał drzewa, na które dac szybko dyla?

2019-07-23T05:46:44 02:00, Gość:

Masz chęć skonfrontować swoje umiejętności, zajrzyj na silke na Zielona.

2019-07-23T06:05:10 02:00, Az:

Czyli steryd i wszystko jasne. Cały intelekt poszedł w mięśnie

Po co czytać te wypociny lepiej poczytać gol.przegląd sportowy.wp,Onet czy wykop tam fajniejsze i bardziej rzetelne wiadomości o Łódzkim Klubie Sportowym 😁

a
ap pierd

Nawet.....komuna wysyłała tam swoich tępych pobratymców. I zostało tak do dziś....banderowiec, grabarz ,przydupa,kolba, trąbka

Dodaj ogłoszenie