MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remonty dróg w Łodzi. Modernizacja drugiego odcinka ul. Krakowskiej. Drogowcy budują kanalizację deszczową i odwodnienie

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Na remontowanym drugim odcinku ul. Krakowskiej drogowcy pracują przy różnego rodzaju sieciach i instalacjach.
Na remontowanym drugim odcinku ul. Krakowskiej drogowcy pracują przy różnego rodzaju sieciach i instalacjach. Grzegorz Gałasiński
Na remontowanym odcinku ul. Krakowskiej drogowcy pracują w dwóch miejscach - w rejonie ul. Minerskiej oraz ul. Michałowicza. Inwestycja rozpoczęła się od budowy kanalizacji deszczowej i odwodnienia. Ponadto ekipy wykonują rozbiórki i zabezpieczają sieci, zajęły się także instalacją elektryczną.

Remont ul. Krakowskiej. Od ul. Minerskiej do ul. Barskiej nowe jezdnia, chodniki, przystanki

Modernizacja rozpoczęła się w połowie maja tego roku. Wyznaczono do niej odcinek drogi od ul. Minerskiej do ul. Barskiej. Tak jak na pierwszym remontowanym odcinku od ul. Siewnej do ul. Barskiej modernizacja przewiduje budowę nowej konstrukcji jezdni, chodników, peronów przystankowych i zjazdów do posesji. Zostanie też poprowadzona droga rowerowa, ułożona kanalizacja deszczowa wraz z odwodnieniem, przebuduje się wszystkie sieci i instalacje podziemne. Wzdłuż ulicy staną nowe ławki i kosze na śmieci, lampy uliczne, posadzi się drzewa i krzewy.
Wartość inwestycji to ponad 14 mln zł. Prace powinny zakończyć się wiosną 2025 roku.

Więcej:

Drogowcy ułożyli pierwszą warstwę asfaltu na remontowanym odcinku ul. Lutomierskiej.

Remont dróg w Łodzi. Trwa wymiana nawierzchni na odcinku uli...

Połowa jezdni ul. Krakowskiej dla kierowców, połowa dla drogowców

By drogowcy mogli działać, trzeba im udostępnić część jezdni, podobnie jak podczas pierwszego etapu przebudowy ul. Krakowskiej na odcinku od ul. Siewnej do ul. Barskiej. Roboty są wykonywane tzw. systemem połówkowym - najpierw wykonawca zajmie lewą część jezdni od ul. Minerskiej do ul. Barskiej. Jednokierunkowy ruch odbywał się prawą nitką, na północ, w kierunku Teofilowa. Zamknięto wszystkie wloty przecznic na tym odcinku, czyli ul. Rzeszowskiej, ul. Tarnowskiej, ul. Michałowicza oraz ul. Warneńskiej. Jadący ul. Krakowską z Teofilowa w stronę centrum można skręcić w lewą lub w prawą stronę w ul. Biegunową albo w ul. Barską, ale tu już wyłącznie w prawą stroną.

Zobacz zdjęcia! KLIKNIJ

Zmienioną trasą kursują autobusy linii 76, 97 i 6MUK. Jadąc do strony Teofilowa linie 76 i zgierska "szóstka" pojadą przez Krakowską, Biegunową, Srebrzyńską, Unii Lubelskiej i Konstantynowską do Krzemienieckiej, gdzie wrócą na trasę. Natomiast linia 97 kursować będzie Biegunową, Srebrzyńską i Unii Lubelskiej, a następnie Konstantynowską pod wiaduktem do Włókniarzy. Objazd obowiązuje tylko w jednym kierunku. W stronę Teofilowa, Zgierza i Aleksandrowa Łódzkiego autobusy pojadą bez zmian ul. Krakowską, co zminimalizuje utrudnienia.

Więcej:

Nowe tory na ul. Konstantynowskiej już ułożone, niebawem pojadą po nich tramwaje linii 43 łączącej Łódź i Konstantynów.

Na ul. Konstantynowskiej torowisko, sieć trakcyjna, system s...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany