Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podwyżki dla nauczycieli – ministerialne teraz, samorządowe w kwietniu. Wiemy, jakie to są kwoty!

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Łódzcy nauczyciele otrzymają dwie podwyżki - ministerialne i samorządowe
Łódzcy nauczyciele otrzymają dwie podwyżki - ministerialne i samorządowe Polska Press
W środę 6 marca 2024 r. na konta łódzkich nauczycieli zostaną wysłane podwyższone wynagrodzenia z wyrównaniem od 1 stycznia 2024. Zgodnie z zapowiedzią resortu edukacji wszyscy nauczyciele zostali uwzględnieni: mianowani i dyplomowani otrzymają 30 procent więcej pieniędzy, a początkujący – o 33 procent.

Podwyżki dla nauczycieli – ministerialne teraz, samorządowe – w kwietniu

W środę 6 marca 2024 r. na konta łódzkich nauczycieli zostaną wysłane podwyższone wynagrodzenia z wyrównaniem od 1 stycznia 2024. Zgodnie z zapowiedzią resortu edukacji wszyscy nauczyciele zostali uwzględnieni: mianowani i dyplomowani otrzymają 30 procent więcej pieniędzy, a początkujący – o 33 procent.

Oprócz podwyżek ministerialnych nauczyciele otrzymywać będą podwyższone dodatki funkcyjne. Władze Łodzi podjęły decyzję o przyznaniu ich od 1 kwietnia br.

Więcej dla dyrektorów, kierowników, wychowawców...
Dyrektorzy placówek edukacyjnych będą zarabiali o 1300 złotych więcej, a wicedyrektorzy – o 700 złotych więcej. 200 złotych podwyżki otrzymają kierownicy i zastępcy warsztatów szkolnych lub szkolenia praktycznego oraz nauczyciele opiekujący się oddziałem przedszkolnym. Dodatkowe 50 złotych dostaną wychowawcy klas. Będzie też więcej pieniędzy na dodatki motywacyjne. W sumie na wszystkie podwyżki miasto przeznaczy w tym roku niebagatelną kwotę 18 milionów złotych. Będą wypłacane od 1 kwietnia br.

- Chcemy, żeby ci, którzy na co dzień mają wpływ na intelektualny, społeczny i emocjonalny rozwój swoich uczniów zarabiali godne pieniądze. Inwestycja w wynagrodzenia dla nauczycieli przyniesie długoterminowe korzyści dla miasta – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

- Zdajemy sobie sprawę, że musimy podnieść prestiż zawodu nauczyciela. Dlatego przyznajemy samorządowe podwyżki dla pracowników pedagogicznych naszych placówek edukacyjnych. Cieszę się, że długie godziny, które spędziliśmy na rozmowach z nauczycielami i związkowcami przyniosły taki efekt. To jest ukłon w stronę całego środowiska, forma podziękowania i docenienia ciężkiej pracy – dodaje Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi.

Oto stawki minimalnego wynagrodzenia nauczycieli w 2024 r.:
Ministerstwo edukacji zaproponowało następujące stawki minimalnego wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli z pierwszej grupy zaszeregowania płacowego (tj. posiadających tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym):

  • nieposiadający stopnia awansu zawodowego (nauczyciel początkujący) – 4 908 zł,
  • nauczyciel mianowany – 5 057 zł,
  • nauczyciel dyplomowany – 5 915 zł.

Minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli z pierwszej grupy zaszeregowania płacowego wzrosną dla nauczycieli:

  • nieposiadających stopnia awansu zawodowego (nauczycieli początkujących) – o 1 218 zł;
  • mianowanych – o 1 167 zł,
  • dyplomowanych – o 1 365 zł.
od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany