Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oto najlepsi uczniowie w Łodzi i województwie łódzkim – stypendyści premiera i ministra edukacji GALERIA ZDJĘĆ, FILM

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Najlepsi uczniowie szkół z całego województwa łódzkiego zjechali w czwartek, 29 lutego 2024 do Łodzi. W auli Wydziału Prawa i Administracji UŁ spotkali się na uroczystości, podczas której z rąk Doroty Ryl, wojewody łódzkiego i Janusza Brzozowskiego, łódzkiego kuratora oświaty odebrali stypendia za swoje osiągnięcia.

Oto najlepsi uczniowie w Łodzi i województwie łódzkim – stypendyści premiera i ministra edukacji

Najlepsi uczniowie szkół z całego województwa łódzkiego zjechali w czwartek, 29 lutego 2024 do Łodzi. W auli Wydziału Prawa i Administracji UŁ spotkali się na uroczystości, podczas której z rąk Doroty Ryl, wojewody łódzkiego i Janusza Brzozowskiego, łódzkiego kuratora oświaty odebrali stypendia za swoje osiągnięcia.

W tym roku szkolny zostały one przyznane przez Prezesa Rady Ministrów 248 uczniom szkół ponadpodstawowych oraz przez Ministra Edukacji 17 uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Stypendia dla młodych ludzi to docenienie ich codziennej pracy, jaką wkładają w zdobywanie wiedzy i rozwijanie zainteresowań oraz zastrzyk finansowy. Stypendium Prezesa Rady Ministrów wynosi 5 tysięcy złotych. Przyznawane jest co roku uczniom z najwyższą średnią w szkole. Stypendium Ministra Edukacji natomiast to 3 tysiące złotych i otrzymują je osoby, które wyróżniają się wysokimi wynikami w nauce, ale także innymi osiągnięciami.
Wśród nich znalazło się aż pięcioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, troje uczniów Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Uniwersytetu Łódzkiego i dwoje uczniów Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej - Aleksander Skóra i Anna Łysek.

- Stypendium ministra edukacji to dla mnie niezwykła motywacja i nagroda za sukcesy, zdobyte ciężką pracą – mówi Aleksander Skóra z klasy IIIa o profilu biologiczno-chemicznym, laureat olimpiady biologicznej i srebrny medalista na międzynarodowej olimpiadzie biologicznej. - Biologia jest moją pasją od lat, a obecnie najbardziej zajmuje mnie ekologia. W przyszłości rozważam studia biologiczne albo medyczne.

Anna Łysek, tegoroczna maturzystka z LO PŁ, interesuje się biologią i chemią, a wybiera się na medycynę. A przy tym jest sportowcem – trenuje karate i zdobyła mistrzostwo świata, Europy i Polski.
- Stypendium jest na pewno niesamowitym wyróżnieniem, motywującym do dalszego samorozwoju – mówi. - Marzę o studiowaniu medycyny na Uniwersytecie Medycznym i to jest kolejny stopień do osiągnięcia mojego celu. Dzięki temu wiem, że to co robię robię dobrze i na pewno spełnię swoje marzenia.

Agata Członka z Technikum Ekonomiczno-Handlowego w Piotrkowie Trybunalskim natomiast znalazła się w grupie stypendystów Prezesa Rady Ministrów. Jej średnia ocen na świadectwie to 5,67.

- Uzyskanie takiej średniej jest trudne i pełne wyrzeczeń – przyznaje. - Łatwo wchodzi mi matematyka i angielski, z których zawsze mam szóstki, a nieco mniej lubię niemiecki – mam z niego piątkę. Staram się przede wszystkim uważać na lekcjach, pytać nauczycieli, gdy coś nie jest do końca jasne i to naprawdę procentuje, bo wiele z tych lekcji wynoszę. Dzięki temu mam czas na czytanie, które uwielbiam. Jak książka mnie wciągnie, to nie mogę się od niej oderwać. Najchętniej sięgam po literaturę fantasy i kryminały, ale staram się także czytać szkolne lektury.

Stypendystom gratulacje złożyły Dorota Ryl, wojewoda łódzki, Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. Wyraziły nadzieję, że ci młodzi zdolni ludzie swoją przyszłość zwiążą z Łodzią. Dziękowały nauczycielom i rodzicom, którzy wspierają dzieci w ich rozwoju.
Uroczystość uświetniły znakomite występy uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przy ul. Sosnowej w Łodzi.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany