Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy łódzki kurator oświaty już oficjalnie powołany. Janusz Brzozowski wygrał konkurs i objął urząd

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Janusz Brzozowski jest już nie pełniącym obowiązki, ale pełnoprawnym kuratorem łódzkiej oświaty. Wygrał konkurs i został powołany na to stanowisko przez ministrę edukacji Barbarę Nowacką.

Łódzkie z nowym kuratorem oświaty

Janusz Brzozowski jest już nie pełniącym obowiązki, ale pełnoprawnym kuratorem łódzkiej oświaty. Wygrał konkurs i został powołany na to stanowisko przez ministrę edukacji Barbarę Nowacką. Powołanie przywiozła do Łodzi Katarzyna Lubnauer, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i wręczyła w piątek 1 marca 2024r. w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi.
Łódzki kurator oświaty jest kolejnym z ośmiu już oficjalnie powołanych w Polsce.

Po odwołaniu jego poprzednika Waldemara Flajszera, w końcu grudnia obowiązki powierzyła Januszowi Brzozowskiemu Dorota Ryl, wojewoda łódzki. Podkreśliła, że w ciągu tych dwóch miesięcy współpracy przekonała się, że jest on właściwym człowiekiem na tym stanowisku i że dla niego dobro ucznia i dobro szkoły są najważniejsze.

- Postępowanie konkursowe, do którego przystąpiło 3 kandydatów, wyłoniło Janusza Brzozowskiego, z czego się bardzo cieszę – powiedziała Dorota Ryl.

Dziękując za nominację, Janusz Brzozowski, zadeklarował, że jako łódzki kurator oświaty dołoży starań, by dbać o harmonijny rozwój szkół i placówek oświatowych.

- Będę się wsłuchiwał w oczekiwania wszystkich uczestników procesu kształcenia, będę wspierał dyrektorów, dbał o dobro i bezpieczeństwo ucznia w szkole. Dostrzegam wiele problemów związanych z kryzysami psychicznymi ucznia, niechęcią nauczycieli do pracy w szkole czy przypadkami agresji i przemocy. Wierzę, że możliwe jest stworzenie w szkole środowiska, w którym każdy uczeń będzie się czuł bezpiecznie, a nauczyciele będą mieć satysfakcję z wykonywanej pracy.

By tak się stało jest potrzebnych wiele zmian i wiele trudnych kwestii trzeba rozwiązywać.

- Kurator to piecza, a nie cenzor, ma pomagać szkole uzyskiwać jak najlepsze wyniki, pomagać metodycznie, działać jako przyjaciel, a nie wróg dyrektora szkoły – podkreśliła minister Katarzyna Lubnauer.

Nowy łódzki kurator oświaty Janusz Brzozowski ukończył studia magisterskie na kierunku matematyka (specjalność metody numeryczne i programowanie) na Uniwersytecie Łódzkim. Jest również absolwentem podyplomowych studiów z ochrony danych osobowych na Wydziale Prawa i Administracji UŁ. Był dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Czajkowskiego w Łodzi.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany