MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mateusz Pietras
Polscy hokeiści nie sprostali słowackim gwiazdom NHL.
Polscy hokeiści nie sprostali słowackim gwiazdom NHL. LUCYNA NENOW/POLSKA PRESS
Reprezentacja Polski w hokeju musiała uznać wyższość Słowaków, którzy wygrali 6:1 w meczu towarzyskim w Żylinie. Honorową bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył Grzegorz Pasiut, dla którego była to 45. bramka w narodowych barwach. Po zakończonym meczu zorganizowano konkurs rzutów karnych, który wygrali Słowacy (1:0). Ostatni test przed majowymi mistrzostwami świata elity zostanie rozegrany w Sosnowcu. Pojedynek z Danią zaplanowano na wtorek, 7 maja.

Różnica klas w pierwszej tercji

Dziś Polacy w przedostatnim teście przed MŚ zagrali z reprezentacją Słowacji w Żylinie. Rywale w meczach towarzyskich między innymi dwukrotnie pokonali Szwajcarię oraz raz Niemców. Jednak dwa ostatnie sparingi zakończyli porażkami z Czechami (2:4 i 1:4).

Pierwsze sześć minut miało ogromy wpływ na dalsze wydarzenia na tafli. W 3. minucie wynik otworzył Słowak Pavol Regenda. Kolejnymi, którzy wpisali się na listę strzelców byli: Samuel Takac, Peter Cehlarik.

W 14. minucie wynik podwyższył Lukas Cingel.

Bramka honorowa

W drugiej tercji kibice nie ujrzeli żadnych bramek. Przed dwadzieścia minut walki Biało-Czerwoni mieli okazję, by pokonać słowackiego bramkarza.

Co się nie udało w drugiej, przyniosło oczekiwany efekt w trzeciej. Dosłownie pół minut po rozpoczęciu krążek w bramce rywala umieścił Grzegorz Pasiut, dla którego była to czterdziesta piąta bramka w narodowych barwach.

W końcówce spotkania faworyzowana drużyna strzeliła jeszcze dwie bramki. W 56. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Cehlarik, a wynik ustalił Marek Hirivik.

Na słowacką bramkę Polacy oddali dziesięć strzałów celnych. Z kolei konkurenci mieli ich aż czterdzieści trzy.

Ostatnim sprawdzianem dla drużyny Roberta Kalabera przed majowymi mistrzostwami świata elity będzie spotkanie z Duńczykami. Polscy hokeiści zagrają przed własną publicznością w Sosnowcu. Mecz zaplanowano na wtorek, 7 maja.

Turniej w Czechach rozpocznie się już 10 maja. Dzień później nasz zespół rozegra inauguracyjne spotkanie w Ostrawie, z Łotwą. Kolejnymi rywalami w grupie będą Szwecja, Francja, Słowacja, USA, Niemcy oraz Kazachstan.