Pływanie Grand Prix Polski. Łodzianki pokazały swoją sportową moc

Zawodniczka UKS 190 Paulina Piechota wygrała na zawodach Arena Grand Prix Polski w Oświęcimiu konkurencję 1500 m stylem dowolnym, a jej wynik 16:48.32 był lepszy od minimum na Uniwersjadę światowe igrzyska studentów w chińskim Chengdu.

Dwie inne łódzkie zawodniczki popłynęły szybciej niż wynosi minimum uprawniające do startu w mistrzostwach Europy juniorów. Justyna Poznańska z MKS Jedynka była druga na 400 m zmiennym z czasem 4.53,53, a na trzecim miejscu z wynikiem 4.55,87 dopłynęła do mety Natalia Piekarska z UKS 190. Minimum wynosi 4.56,78. Zawody Grand Prix w Oświęcimiu nie były jednak wyznaczone przez PZP do zdobywania juniorskich kwalifikacji. Obie dziewczyny będą więc musiały powtórzyć czasy w połowie kwietnia na wielomeczach międzynarodowych bądź na zawodach Polish Open w Łodzi.
Na 5. miejscu w klasyfikacji punktowej w kategorii open uplasowała się Aleksandra Knop (UKS 190). Łodzianka wygrała wyścig na 200 m motylkowym 2.14,10. Na 8. pozycji w ogólnej punktacji sklasyfikowana została Wiktoria Guść (Delfin Piotrków), a na 10. Justyna Poznańska (MKS Jedynka).
W gronie juniorek 17 i 18-letnich Wiktoria zajęła 2., a Justyna 3. miejsce.
W punktacji mężczyzn 8. miejsce przypadło Janowi Kałusowskiemu (MKS Trójka), który zwyciężył w konkurencji 50 m klasycznym – 28,39. Marcel Wągrowski (AZS Uł Pł) został natomiast najlepszym zmiennistą zawodów i był pierwszy na 200 m zmiennym – 2.05,26.
W gronie juniorek 16-letnich 2. miejsce w punktacji zajęła Natalia Piekarska (UKS 190), a na czele klasyfikacji 14-latek uplasowała się Varvara Hlushchenko (UKS 190). W tej samej kategorii wieku najlepszym zawodnikiem okazał się Tymoteusz Jóźwiak (MKS Jedynka).
Dwoje reprezentantów AZS Lublin pokonało minima na mistrzostwa świata w Budapeszcie. Konrad Czerniak na 50 m motylkowym czasem 23,45 i Laura Bernat - 2.10,13 na 200 m grzbietowym .

Kolejne i zarazem ostatnie zawody z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski w sezonie 2021/2022 odbędą się 9-10 kwietnia w Lublinie.