reklama

PiS będzie zbierać podpisy o odwołanie Zdanowskiej

(MSM)
Poseł Jan Tomaszewski żyje we własnym świecie. W rok nie da się zmienić miasta choćby o największym budżecie - mówi poseł Andrzej Biernat. mirosław malinowski
Prawo i Sprawiedliwość przyłączy się do zbierania podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum o odwołanie prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, (szefowej miejskich struktur Platformy Obywatelskiej).

PO uważa zaś, że Zdanowska za krótko rządzi miastem by ją można oceniać, a jej odwołanie grosz wstrzymaniem ważnych inwestycji np. budowy dworca Fabrycznego.
- Wzywamy naszych wyborców do podpisywania się pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum. Odrzucamy wniosek, że prezydent Zdanowska powinna mieć więcej czasu, bo nie możemy się zgodzić z tym, by dalej psuła miasto - mówi poseł Marcin Mastalerek, szef PiS w regionie. - Jako poseł była słabym parlamentarzystą, jest też słabym prezydentem.

Działacze PiS chcą włączyć się czynnie w zbieranie podpisów, które miesiąc temu rozpoczęła grupa mieszkańców. Aby referendum doszło do skutku do 3 kwietnia muszą uzbierać 58,5 tys. podpisów łodzian. Organizatorzy akcji mówią, że mają już połowę.
- Hanna Zdanowska to największy szkodnik w historii Łodzi. Im wcześniej ją odwołamy tym mniej szkody zrobi - mówi poseł PiS Jan Tomaszewski. - Już jako wiceprezydent miasta lubowała się w podróżach za nasze pieniądze, a dziś pojechała sprzedawać ziemię do Cannes, jakby nie można było tego robić przez internet.

Hanna Zdanowska poleciała na targi nieruchomości do Cannes. W jej obronie stanął poseł Andrzej Biernat, szef PO w województwie.
- Referendum jest zagrożeniem dla Łodzi bo powstaje dużo inwestycji, terminy są napięte, a każde opóźnienie może skutkować karami i koniecznością zwracania dotacji unijnych. Prezydenta powinno się oceniać po dłuższej perspektywie. W rok nie da się zmienić miasta choćby o największym budżecie - mówi poseł Biernat. - Poseł Jan Tomaszewski żyje we własnym świecie, a posłowie Mastalerek i Waszczykowski bywają w Łodzi sporadycznie. Ja mam nadzieję, że do referendum nie dojdzie. Jeżeli mieszkańcy zdecydują się na taki krok to czekają nas kolejne stracone lata.

Akcji referendalnej z życzliwością przygląda się Sojusz Lewicy Demokratycznej, jednak nie włączy się w zbieranie podpisów.
- My stawiamy ultimatum Hannie Zdanowskiej - by w ciągu tygodnia sama podała się do dymisji. To by zaoszczędziło i czasu i pieniędzy - mówi poseł Dariusz Joński, szef partii w regionie i inicjator referendum o odwołanie prezydenta Jerzego Kropiwnickiego.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 19

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

k
kronikarz

czy mozna odwołac posła w referendum?Mam na myśli Jońskiego, Waszczykowskiego Niesiołowskiego i tego co promował tego sbeka Piotrowskiego, zabójcę księdza Popiełuszki - Kotliński sie chyba nazywa. O tak ich bym odwołał natychmiast. Jak widac klucz partyjny sprawiedliwy, czy ktos powie, że nie zasługują.

r
rafał

odwołac bo jest dużo dziur w łodzi, bo nieda się jezdzic niektórymi ulicami.
odwołac bo benzyna jest droga, i nie ma po czym jechac

p
piks

Powody odwołania:
1) Prywatyzacja Zwik-predzej czy pożniej
2)likwidacja szkół
3)Zwolnienie nauczycieli-co wiąże się z powiększeniem bezrobocia
4)planowanie przestawienia pomnika( po co)T.kościuszki za czyje pieniądze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
5)likwidacja lini tramwajowych, autobusowych
6) zatrudnianie w Ogrodzie botonicznym na stanowiskach ogrodniczych-elektryków
7)organizowanie imprez i przyznawanie medalów z premiami na koszt kogo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
obywateli polski
8)wyjazdy po za granicą kraju po co na cyzj koszt
9) koszty związane z przygotowaniami na budowe stadionu w lodzi
10) sprzedaż terenów zagraniocznym firmom typu dell, oraz przyznawanie im swobody prawnej, bierz pracownika polskiego jako murzyna

e
eh

Wstydzę się, jak naiwnie dajecie się podpuszczać. Zdychajcie sobie pod Jońskim albo jakimś pisiakiem, ja mam dość idiotów z mojego miasta.

G
Gość

7)powodow jest więcej, wymienilem tylko te podstawowe:

ogólnie to premie należą się po wykonannej pracy,ale panni zdanowska zdecydowała sobie przyznac i swoim pracownikom już na początku rozpoczęcia swojej kadencji, czego się nierobi.
No ale cóż, Łodzianie chcieli mie panią po politechice, to proszę macie.

G
Gość

1)bo nie ma pracy w łodzi
2)bo ona wpólnie z kropiwnickim wprowadziła koncerny zagraniczne typu
-dell(umowa na miesiac i wypad
-boshe(umowa w job impulse polska na tydzień, i owowiązkowe soboty
-gillete(praca w dni robocze i weekendy obowiązkowo
3)bo te pieniądze zainwestowane w budowę dworca, mogly iśc na remont Hall, w łodzi-w których powstaly by nowe miejsca pracy, np produkowanie produktów dla tesco,drukarnie, lb produkcja napojów łodzkich, to są tylko moje przykłady
4)podwyzszenie cenn biletów.80 zl to dużo, a dodatkowo już od stycznia migawki miały kosztowac 80 a nadal kosztują 88, przy zarobkach 1050zł neto
5) odwołac bo premie już za poczatku kadencji za co!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zostały przyznane dopiero co wybranym osobą
6) bo miała caly rok,a to jest bardzo dużo czasu, na zrobienie tego por5ządku w łodzi, np z miejscami pracy, wszyscy znajomi moi i innych osób siedzą w domu?????????
7) powodów jest więcej

x
xyz

Odwołać s...ę, bo to zła kobieta jest!!

t
truja nas

# truja nas
truja nas

07.03.12, 06:52

Przeklejam: pracuje w laboratorium nawozów sztucznych,na własny koszt zrobiłem analizę soli wypadowej.Poniżej przedstawiam skład:NaCl min 94,6 % H2O max 0,2 % SO42 - 5,2 % K4Fe(CN)6 - 31 mg/kg pH 5-9 najgorsze swiństwo to żelazocjanek potasu,substancja rakotwórcza przy systematycznym spożywaniu. Mój post jest usuwany,prosze uprzejmie o kopiowaniu tego skłądu chemicznego i przekazywanie dalej chemikbiuro@o2.pl odpowiedz

l
lux

za te dziury w łodzkich ulicach,za nieróbstwo sM w sprawie dzikich wysypisk smieci,za partyjna obsade stanowisk

G
Gość

Jak Bóg rozdzielał mądrość nasz Głupi Jasio stał po wzrost!

k
kopie doła pod innymi

poseł Dariusz Joński usuwa wszystkich prezydentów miasta bo sam chce wskoczyć na ten stołek.

G
Gość

i do niczego innego to też szkodnik a szkodniki trzeba usówać

.....

nawet jak czekają nas kolejne stracone lata to tylko iwyłącznie przez naszą władze Biernat pogadac se może my i tak zdanowskiej nie chcemy a to że zadnowsą odwołamy to nie znaczy ze inwestycje maja stanąć!!!!

Ł
Łukasz24

Przypominam, że ta akcja miała być APOLITYCZNA. No, ale.

J
JAN

TOMASZEWSKI TO 2 ZAS,RANY SZKODNIK . KUR..WA WIELKI POSEŁ TERAZ TO MU ODJE..BIE

Dodaj ogłoszenie