PILNE! Córka Ewy Błaszczyk wybudzona ze śpiączki!

  PILNE! Córka Ewy Błaszczyk wybudzona ze śpiączki!

  aip

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  PILNE! Córka Ewy Błaszczyk wybudzona ze śpiączki!
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Polskapresse

  Córka Ewy Błaszczyk, Aleksandra, została wybudzona ze śpiączki! Tę informację potwierdziła doktor z kliniki Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala w Olsztynie. Kilka miesięcy temu córce Ewy Błaszczyk, która od 16 lat jest w śpiączce wszczepiono implanty elektryczne do kręgosłupa. 22-latka zaczęła reagować na bodźce zewnętrzne i dziś można mówić o pełnym wybudzeniu. Aleksandra reaguje na dźwięki i wodzi wzrokiem. Miejmy nadzieję, że już niedługo zacznie mieć większą świadomość i wróci do normalnego życia. 16 lat temu wtedy 6-letnia Ola zakrztusiła się tabletką i od tego czasu była w śpiączce.

  Córka Ewy Błaszczyk wybudzona ze śpiączki


  17 maja Ola- córka Ewy Błaszczyk oraz Agnieszka- pacjentka z kliniki Budzik przeszły pionierską operację wszczepienia stymulatora, który ma pobudzić pień mózgu do pracy. To pierwszy zabieg przeprowadzony przez japońskich lekarzy w Polsce. Chociaż pacjentki ciągle są w śpiączce, to ich rodziny bardzo chcą, aby wrócili do świata żywych. Efekty operacji mogą być widoczne dopiero po miesiącu.

  Zabieg został przeprowadzony we wtorek-17 maja w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie przez japońskiego profesora Isao Morita. Asystował mu neurochirurg prof. Wojciech Maksymowicz. Operacja zaczęła się o godz. 10.00 i zakończyła ok. godz. 13.00.Jak poinformował prof. Maksymowicz dopiero po miesiącu zostaną wykonane u pacjentek pierwsze badania kontrolne, zaś po kilku miesiącach będzie można ocenić czy dana metoda jest skuteczna czy nie.
  - Operacja polegała na otwarciu kanału kręgowego, następnie lekarze wprowadzili elektrodę na oponę twardą rdzenia kręgowego. Do tej elektrody przepływa prąd ze stymulatora umieszczonego na tułowiu pacjentki. - Ma to wpłynąć na zwiększenie przepływu mózgowego, w taki sposób, żeby było więcej odżywczej krwi, aby neurony, które przetrwały u tych chorych urazy, były lepiej odżywione . Stymulacja mózgu ma w efekcie doprowadzić do nawiązania kontaktu z pacjentami. Zabieg to duża szansa na wybudzenie pacjentów ze śpiączki, jak również nadzieja dla ich rodzin, które często żyją w melodramatach.

  Córka Ewy Błaszczyk przeszła pionierski zabieg


  Ewa Błaszczyk przyznaje, że bardzo przeżyła zabieg córki. - Czułam się bardzo spięta. Postanowiłam rzucić się w wir pracy, co pomogło mi przetrwać ten trudny okres. Miałam też duże zaufanie do lekarzy. W końcu są profesjonalistami. Wiedziałam, że Ola jest w dobrych rękach – podkreśla.
  24-letnia Agnieszka także przeszła pionierską operację. Dziewczyna półtora roku temu została potrącona przez samochód na pasach. Przed wypadkiem była radosną osobą. Pracowała w jednym z Domów Mediowych na stanowisku Media Planer. Planowała podjąć studia za granicą, jak i rozkręcić własny biznes. Chciała sprowadzać do Polski dziecięce ubranka z Azji. Chociaż wypadek pokrzyżował jej plany, to rodzina Agnieszki wierzy, że pacjentka wróci do zdrowia.

  - Wiem, że jeśli nawet się obudzi, to już nie będzie jak dawniej. Najprawdopodobniej będziemy się musiały poznać na nowo. Będzie powoli do nas wracała. Będzie to wymagało zarówno od nas, jak i od niej wytrzymałości, ciężkiej pracy oraz dyscypliny. Bez względu na to co się wydarzy, Agnieszkę zawsze będę bardzo kochać – zaznacza Monika Holka. (aip)

  ***
  Jedna z córek Ewy Błaszczyk - Ola Janczarska - kilka lat temu zapadła w śpiączkę. Jest jednak nadzieja, że wybudzi się z niej dzięki operacji wykonanej 17 maja przez japońskich lekarzy.

  W Klinice Neurochirurgii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie wszczepiono jej implanty elektryczne do kręgosłupa, które mają stymulować mózg osoby, która jest w śpiączce. Marcin Sawicki z "Dzień Dobry TVN" spotkał się z aktorką, aby zapytać o szczegóły operacji i nadzieje z nią związane.

  - Japońscy lekarze wykonali już około trzystu takich operacji - powiedziała Błaszczyk. - Jest ponad sześćdziesiąt procent osób, które nawiązują lepszy kontakt ze światem - dodała. - Dalej musimy zbierać pieniądze na te operacje, bo są programem eksperymentalnym - podkreśliła Błaszczyk. (aip/Martyna Chmielewska)

  Córka Ewy Błaszczyk wybudzona!  ***
  Choć w mediach pojawiła się informacja o wybudzeniu się Oli Janczarskiej, córki Ewy Błaszczyk, to AIP w rozmowie z pracownikiem Fundacji Akogo? dowiedziała się, że jest to jedynie nadinterpretacja słów Moniki Barczewskiej, doktor z kliniki Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala w Olsztynie. Ola z punktu widzenia medycznego wybudziła się, ale w rzeczywistości nadal jest w śpiączce.

  Ola zakrztusiła się wodą podczas połykania tabletki, kiedy miała 6 lat. Brak oddechu przez długą chwilę i dziecko zapadło w śpiączkę. Ola w maju przeszła pionierską operację wszczepienia symulatora, za pomocą którego ma się wybudzić z tej śpiączki. W efekcie zaczęła reagować na bodźce zewnętrzne. AIP w rozmowie z pracownikiem z Fundacji Akogo?, który chciał pozostać anonimowy, dowiedziała się, że stan Oli poprawił się, ale dziewczyna nadal jest w śpiączce. Informacja, która pojawiła się w mediach jest zatem nieprawdziwa - To nadinterpretacja przez dziennikarzy słów doktor Moniki Barczewskiej. Dziennikarze prawdopodobnie jej nie zrozumieli. Lekarka powiedziała, że punktu widzenia medycznego ( gdzie pacjent nie musi być przytomny, żeby uznać go za wybudzonego) można uznać Olę za wybudzoną - informuje pracownik Fundacji Akogo?

  Jak się dowiedzieliśmy stan zdrowia Oli poprawił się. U dziewczyny jest już mniejsza spastyczność. Dziewczyna nie ma dużej świadomości, ale wyraźniej patrzy, uważnie reaguje na otoczenie, reaguje na dźwięki i wodzi wzrokiem.  Córka Ewy Błaszczyk po pierwszych operacjach! Po 16 latach może się wybudzić ze śpiączki

  OLIMPIADA W RIO 2016. KIEDY GRAJĄ POLACY [HARMONOGRAM]
  POZDROWIENIA Z WAKACJI, POZDROWIENIA SMS

  ŻYCZENIA, WIERSZYKI NA ROCZNICĘ ŚLUBU [KRÓTKIE]

  ZOBACZ TEŻ FILM Niewiarygodnie wygimnastykowany 3-latek (autor x.news/STORYFUL)


  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (57)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  E

  EEEEE (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  PANI BLASZCZYK PROSZE SOBIE ZROBIC OPERACJE TWARZY BOTOX HIALURON ITP I JAKIES KREMY DOBRE WYGLADA PANI FATALNIE.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  WSTYD(《《《《{{{

  Gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jak Ci nie wstyd pisać o urodzie Pani Ewy ona nie ma czasu na botoxy żeby wyglądać jak plastikową lalka .Pewnie Ty tak wyglądasz.Ta kobieta ratuje życia prowadzi klinikę i nie ma czasu lalko z...rozwiń całość

  Jak Ci nie wstyd pisać o urodzie Pani Ewy ona nie ma czasu na botoxy żeby wyglądać jak plastikową lalka .Pewnie Ty tak wyglądasz.Ta kobieta ratuje życia prowadzi klinikę i nie ma czasu lalko z botoxem sztucznymi ustami piersiami i nie wiadomo czym jeszcze Kobieta coś robi dla obcych i wyglada jak Bóg ja stworzył i nie musi pod skalpel iść jak...jak jesteś nie degest.Zycze ci żeby to Ty kiedyś pitrzbowalas od Pani Błaszczyk pomocy tylko wątpię czy plastyk da się naprawiczwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tytuł artykułu...do zmiany

  aga2308 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Moim zdaniem.... Nie opisuje w pełni stanu faktycznego tzn. "częściowe wybudzenie"
  Tytuł artykułu na pewno poprawia czytelność "EI"

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  o

  o (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  od tabletki nie tylko można mieć raka, ale wpaść w śpiączkę... ..teraz będą pisać na ulotkach i takie ostrzeżenie?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kto to pisał?

  ququ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  nadzieja dla ich rodzin, które często żyją w melodramatach ????
  proponuję autorowi sięgnąć do słownika i sprawdzić co znaczy słowo "melodramat"
  żenada...
  jakby miał słownik, to by sprawdził,...rozwiń całość

  nadzieja dla ich rodzin, które często żyją w melodramatach ????
  proponuję autorowi sięgnąć do słownika i sprawdzić co znaczy słowo "melodramat"
  żenada...
  jakby miał słownik, to by sprawdził, więc dla przypomnienia:
  melodramat:
  1. «utwór dramatyczny, film lub powieść o fabule obfitującej w intrygi i sentymentalne sceny»
  2. «historia, scena lub czyjeś zachowanie przesadnie sentymentalne i egzaltowane»
  3. «utwór dramatyczny z akompaniamentem muzycznym i melodeklamacją, popularny we Włoszech i Francji w XVII i XVIII w.»
  To które znaczenie autor miał na myśli pisząc, że rodziny żyją w melodramatach??????zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  o

  o (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  on - ten co to pisał, nie zna polskiego... ..google tak przetłumaczyło z niemieckiego i tak poszło...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Aż szkoda że to nieprawda

  Ech (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  Niestety

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Déjà vu

  k12 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  po raz który?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  i na co to komu

  vcxsx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 26

  Po co wybudzać kogoś po tylu latach ze śpiączki? Przecież ona nigdy nie będzie normalną, samodzielnie funkcjonującą osobą. Teraz tak jakby jej nie było, a później tylko kłopot. Bez sensu.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  b

  b (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  będzie - będzie normalna.. bo jest normalną osobą.. ...ale trochę czasu musi to zająć.. ..tylko pracą, można zrobić coś, co jest niemożliwe.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  D

  Er (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 35

  Kobieto przestań córkę męczyć. Daj jej odejść. Nie obarczaj życia drugiej córki. Zresztą i tak trafi kiedyś do jakiego domu pomocy i będzie cierpieć pinizaba może bitą gwalcona.. Pomysł kobieto....rozwiń całość

  Kobieto przestań córkę męczyć. Daj jej odejść. Nie obarczaj życia drugiej córki. Zresztą i tak trafi kiedyś do jakiego domu pomocy i będzie cierpieć pinizaba może bitą gwalcona.. Pomysł kobieto. Lowczyni cudzych mężów. Los się zemścil tylko że powinien na pani... zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Prawdę napisał

  fvgrds (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ty S*ko

  Mar (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

  Jak nozesz tak pisac, je*ana kur*o?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tyle że na stronie gazeta.pl

  rek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 6

  Fundacja zaprzecza temu. Nie wybudziła się niestety.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ju

  ju (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  jutro będzie przepraszać za kłamstwo, tak jak kaczora.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  P.S.

  Arek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10

  P.S. Ewa Błaszczyk, oczywiście.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pudel Ilustrowany

  Arek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  Sama Ewa Błaszczak sprostowała plotki z tabloidów. Express Pudel Ilustrowany, jest jak widać baaaardzo rzetelną gazetą.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Modlę się

  Bozia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 4

  Boże spraw niech się stanie cud dla mamy i córki

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo