Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 17godz.
  • 23min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Pabianice Koronawirus. W najbliższych miesiącach imprezy weselne mogą się nie odbyć

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
USC ogranicza liczbę osób podczas ceremonii. A co z weselami?

Ograniczenia w USC

Pary, które chcą wziąć ślub cywilny w Pabianicach muszą dostosować się do nowych zasad.

Początkowo do 20 prezydent Pabianic ograniczył liczbę osób mogących uczestniczyć w ceremonii ślubnej w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jednak w związku z epidemią koronawirusa w całym kraju wprowadzono ograniczenie liczby uczestników ceremonii, także ślubów kościelnych, do 5 osób.

Wesela - sale odwołują imprezy

Największy problem mają te pary, które planowały huczne wesela. Wygląda na to, że będą musiały o nich zapomnieć. Właściciele sal weselnych są załamani, ale nie mają wyjścia.

- Nawet, gdyby klienci nie odwołali wesel, to my byśmy odwołali. Na ten czas nie wolno nam pracować w wersji bankiet/restauracja. W marcu nie były przewidywane u nas wesela, ale te kwietniowe, majowe i zapewne czerwcowe też się nie odbędą. Nawet, jeśli jeszcze nikt ich nie odwołał lub nie przełożył. Co dalej, zobaczymy - mówi Barbara Błoch z Willi Impresja w Pabianicach.

Willa Impresa proponuje młodym parom przekładnie wesel na inne terminy. Jest nawet szansa, aby ich wesele odbyło się jeszcze w tym roku, ale np. w piątek lub niedzielę. Również w 2021 roku na tej sali są jeszcze wolne terminy.

Co z suknią ślubną?

Niektóre salony ślubne nie wycofują zaplanowanych już przymiarek. Jeden z łódzkich salonów wprowadził także możliwość zamawiania sukien w określonych godzinach. Można umówić się na wizytę i przymierzyć suknię ślubną z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Inne salony w Łodzi przyjmują tylko te klientki, które umawiają się telefonicznie. Na stronach salonów pojawiły się komunikaty z prośbą o mycie rąk, wybieranie sukni maksymalnie z jedną osobą towarzyszącą itp.

Jednak, czy to na pewno jest bezpieczne?

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie