MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Otworzyli przejazd Sporną i Pankiewicza przez ulicę Wojska Polskiego, ale zamknęli dwie inne ulice

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Ostatnie prace na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Spornej i Pankiewicza trwały jeszcze we wtorek
Ostatnie prace na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Spornej i Pankiewicza trwały jeszcze we wtorek UMŁ
W środę 4 października, otwarty został przejazd przez ul. Wojska Polskiego ulicami Sporną i Pankiewicza. Miało to nastąpić już wcześniej, ale wykonawca nie zdążył. Na objazd bliższy normalnej trasie wrócił autobus 57, ale i tak dojazd na Doły jest bardzo trudny.

Sporna i Pankiewicza są już drożne, można dojechać na osiedle Doły i do szpitala dziecięcego. Zakończono asfaltowanie skrzyżowania tych ulic z Wojska Polskiego, wcześniej położone tu zostały tory tramwajowe, przebudowano też mostek w dolinie rzeki Łódki. Wciąż jednak nie ma przejazdu ulicą Wojska Polskiego w żadnym kierunku. Żeby dojechać na Stare Bałuty, trzeba korzystać z objazdów przez osiedle. Ale i to może być trudne, bo 4 października, równocześnie z otwarciem Pankiewicza i Spornej zamknięte zostało skrzyżowanie Wojska Polskiego z ulicą Marynarską oraz ulica Smugowa.

– Jest konieczność wykonania instalacji elektrycznych, które zasilą w prąd tramwaje kursujące na Doły, dlatego konieczne będzie zamknięcie na około dwa tygodnie ul. Smugowej – informuje Biuro Prasowe UMŁ. – Dojazd do Wydziału Spraw Obywatelskich i Komunikacji możliwy będzie tylko ul. Źródłową - od ronda Solidarności albo od ul. Wojska Polskiego.

W środę 4 października zamknięty został także rejon ul. Wojska Polskiego przy ul. Marynarskiej. Ruch z ul. Organizacji WiN skierowany zostanie przez ul. Głowackiego do ul. Wojska Polskiego i dalej do ul. Źródłowej. Przejazd od ul. Boya-Żeleńskiego do ul. Głowackiego będzie możliwy przez ul. Sucharskiego, która stanie się jednokierunkowa, aby mogły nią kursować również autobusy.

Dobrą informacją dla kierowców jest natomiast udostępnienie kolejnej relacji przejazdu na skrzyżowaniu ul. Franciszkańskiej z ul. Wojska Polskiego. Od środy będzie możliwy skręt od strony ul. Zawiszy w kierunku pl. Kościelnego.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany