Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy rozkład Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Zmian jest bardzo dużo! Więcej pociągów, utrudnienia na Zarzewie i Żabieńcu, nowe przystanki

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Od niedzieli zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy. Zmieni się także organizacja ruchu pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Oto najważniejsze zmiany i nowości, o których warto wiedzieć wybierając się w podróż pociągiem.

Linia obwodowa Zgierz – Łódź Kaliska – Łódź Widzew

Ze względu na budowę wylotów tuneli pomiędzy stacjami Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec na tym odcinku zostanie wprowadzony ruch jednotorowy. Pomiędzy stacjami Koluszki – Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec - Zgierz – Ozorków obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów przewoźników ŁKA i PKP Intercity. Na odcinku Łódź Chojny – Łódź Widzew przez Łódź Olechów i Łódź Andrzejów Szosa zostaną uruchomione 4 pary pociągów wahadłowych, ułatwiających komunikację ze strefą przemysłową w pobliżu stacji Łódź Olechów, zwłaszcza dojazdy na godzinę 6,14 i 22.

Linia Zgierz – Łódź Widzew przez Łódź Marysin, Łódź Stoki

Na stałe uruchomione zostanie poranne połączenie z Ozorkowa do Łodzi Fabrycznej przez Łódź Stoki, Łódź Widzew. Pociąg zapewni m.in. dogodny dojazd na godzinę 8 do Centrum Kliniczno – Dydaktycznego, w pobliżu przystanku Łódź Stoki.

Linia Sieradz – Zduńska Wola – Pabianice – Łódź Widzew/ Łódź Kaliska

Od 10 grudnia br. pasażerowie będą mogli korzystać z nowego przystanku Pabianice Północne.
Poranne pociągi z Sieradza po godzinie 5 i 6 pojadą bezpośrednio do Zgierza przez Łódź Żabieniec, bez konieczności przesiadania się na remontowanej stacji Łódź Kaliska. Uruchomione zostaną połączenia zapewniające dojazd do Zduńskiej Woli na godzinę 7 i 8. Na stacji Łask podróżni mają możliwość przesiadki na skomunikowane z pociągami ŁKA autobusy KKA, kursujące do Zelowa.

Linia Łódź Kaliska - Kutno

Uruchomiony zostanie nowy przystanek Jedlicze koło Zgierza. Na odcinku Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Zgierz – Ozorków obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów pomiędzy spółkami ŁKA i PKP IC. Na wniosek podróżnych, w dni wolne od pracy zwiększy się liczba popołudniowych i wieczornych kursów w kierunku Łodzi. Pociągi ŁKA będą dogodnie skomunikowane w Kutnie z pociągami REGIO kursującymi do i z Torunia.

Linia Łódź Kaliska - Łowicz Główny

Zostanie uruchomiony nowy przystanek Zgierz Rudunki. W godzinach porannych i południowych zwiększy się liczba połączeń aglomeracyjnych do i z Głowna i Strykowa.

Linia Łódź - Piotrków Trybunalski - Radomsko

Od 11 grudnia br. uruchomiona zostanie kolejna linia Kolejowej Komunikacji Autobusowej na odcinku Będków – Rokiciny. Autobusy zostaną skomunikowane z pociągami ŁKA na stacji Rokiciny. W związku z zakończeniem budowy tunelu w Gałkówku, relacje wszystkich pociągów kursujących do i z Radomska zostaną wydłużone do stacji Łódź Fabryczna.

Linia Łódź – Koluszki - Skierniewice – Warszawa

Z Łodzi do Warszawy będzie kursowało 11 par Sprinterów, czyli o 2 pary więcej niż dotychczas. Wszystkie pociągi pojadą w relacji Łódź Fabryczna - Warszawa Główna przez Warszawę Zachodnią. Większość składów pokona odcinek z Łodzi Widzewa do Warszawy Zachodniej w niespełna 70 minut. Na odcinku Łódź - Koluszki cały czas będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów pomiędzy ŁKA i PKP IC. Na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia przez Warszawę Centralną lub Warszawę Śródmieście obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów pomiędzy przewoźnikami ŁKA a PKP Intercity oraz Kolejami Mazowieckimi.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany