ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Nowy pociąg Impuls2 od jutra będzie odwiedzał miasta

(JAZ)

2018-10-11 20:10

2018-10-11 20:10

Dodaj komentarz

Nowy pociąg Impuls2 od jutra będzie odwiedzał miasta

(JAZ)

2018-10-11 20:10

Łódzka Kolej Aglomeracyjna rozpoczyna prezentacje nowo zakupionego pociągu Impuls2 w poszczególnych miastach regionu.
Pociąg już dziś - 12 października będą mogli zobaczyć mieszkańcy Koluszek (11.00) oraz Skierniewic (12.30) i Łowicza (15.10 Łowicz Przedmieście). W sobotę - 13 października pociąg zatrzyma się na dworcach w Pabianicach (14.00), Zduńskiej Woli (16.15) i Sieradzu (17.05). W niedzielę - 14 października nowy Impuls2 pojawi się natomiast w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie postoi od godziny 9.35 do 12.05.


W trakcie prezentacji mieszkańcy i pasażerowie będą mogli zwiedzić pociąg, przekonać się o jego zaletach, sprawdzić jego wyposażenie i komfort siedzeń, a nawet osobiście zasiąść w fotelu maszynisty. Łódzka Kolej Aglomeracyjna przygotowała także wiele dodatkowych atrakcji takich jak quizy z nagrodami dla miłośników kolei i nie tylko oraz gry i zabawy dla najmłodszych pasażerów.
ŁKA zamówiła w firmie Newag S.A. w Nowym Sączu 14 trzyczłonowych pojazdów Impuls2.

To pojazdy nowoczesne, wyposażone w wiele udogodnień, do których już przyzwyczaili się pasażerowie ŁKA, takich jak klimatyzacja, biletomat, wifi, miejsca na rowery. Nowością jest strefa dziecięca ze stołem z nadrukiem gry planszowej i kostką do gry i stoliki podokienne w układzie foteli vis a vis.

Pierwsze cztery pociągi trafią do Łodzi do końca października, a od grudnia wyruszą na trasy. Impulsy zobaczymy na obecnych trasach ŁKA a także nowych. W grudniu ruszy nowe połączenie ze Skierniewic do Łowicza, a z marcową korektą rozkładu jazdy pociągi rozpoczną kursowanie do Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska.

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się