MKTG SR - pasek na kartach artykułów

NOWE WNIOSKI 500 PLUS OD 1 SIERPNIA RUSZA PRZYJMOWANIE WNIOSKÓW 500+ [DOKUMENTY]

(ls)/(jaz)
Od 1 sierpnia rusza przyjmowanie wniosków po zasiłek 500+
Od 1 sierpnia rusza przyjmowanie wniosków po zasiłek 500+ Polska Press Grupa
NOWE WNIOSKI 500 PLUS Od 1 sierpnia rozpoczyna się przyjmowanie wniosków na tzw. nowy okres zasiłkowy dla osób korzystających z programu 500+. Wniosek o wypłatę świadczenia pieniężnego na dziecko będzie musiał złożyć każdy zainteresowany, nie tylko rodzice chcący dołączyć do tego programu, ale także ci, którzy już z niego korzystają. Jakie trzeba mieć dokumenty? Czy nowy wniosek będzie różnił się od poprzedniego? NOWE WNIOSKI 500+

NOWY WNIOSEK 500+ [JAKIE DOKUMENTY]

Aby zachować ciągłość wypłaty świadczeń, wniosek o świadczenie 500+ należy złożyć do 31października. Osoby, które złożą nowy wniosek 500 + w sierpniu, otrzymają pieniądze do 31 października. W przypadku złożenia wniosku później niż w październiku, prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące.
Kiedy konieczne jest wystąpienie o alimenty Nie zawsze utrata zarobków będzie uwzględniona przy liczeniu dochodów rodziny.

Nowy wniosek o 500 + można złożyć w gminie, w której mieszkamy, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet.

ZASIŁEK 500+ KIEDY TRZEBA ZŁOŻYĆ WNIOSEK

Wnioski będzie można składać w formie papierowej w punkcie obsługi tego programu w Zgierzu przy ulicy Łęczyckiej 24 (można tam uzyskać pomoc w jego wypełnieniu) lub przez internet. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przygotowują się do wzmożonego ruchu interesantów, bo chociaż wnioski można składać do stycznia, z pewnością większość rodziców będzie to chciała uczynić jak najszybciej. To dlatego, że tylko złożenie wniosku w sierpniu gwarantuje ciągłość w wypłacie zasiłku. Jeśli dokumenty trafią do MOPS później, wypłata zostanie wstrzymana, a po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku będziewznowiona z wyrównaniem. Jednak powstanie przerwa w wypłacie gotówki.
Legia - IFK Mariehamn wynik na żywo

KONTYNUACJA ZASIŁKU 500+ WNIOSEK OD 1 SIERPNIA

- Liczymy się z dużą liczbą osób składających wnioski już od pierwszych dni sierpnia - mówi Ewa Lesiak, dyrektor MOPS w Zgierzu. - Jednak jesteśmy do tego przygotowani lokalowo, jak i kadrowo. Ważne jest, aby wnioski, szczególnie te składane przez internet, były wypełniane prawidłowo. W ubiegłym roku były z tym niestety spore problemy.

ZASIŁEK 500 PLUS, KIEDY TRZEBA ZŁOŻYĆ WNIOSEK

Urzędnicy zwracają uwagę na dwie istotne zmiany w zasadach przyznawania pieniędzy z programu 500+. W nowym okresie zasiłkowym (od 1 października) świadczenie będzie przysługiwało tylko tym rodzicom samotnie wychowującym dziecko, którzy mają zasądzone alimenty wyrokiem lub ugodą sądową. Ma to uszczelnić system pomocowy. Druga zmiana polega na tym, że dochód nie będzie traktowany jako utracony, gdy rodzic w ciągu 3 miesięcy od zwolnienia z pracy zatrudni się u tego samego pracodawcy. Nie będzie też można zlikwidować działalności gospodarczej i podjąć jej na nowo wcześniej niż po 3 miesiącach.

przybywa ok. 50 dzieci na miesiąc

W Zgierzu z programu 500+ korzysta 4976 dzieci i ta liczba stale wzrasta.

Najnowsze wiadomości w sprawie śmierci Magdaleny Żuk
WYNIKI LOTTO 8.07.17 LOSOWANIE LOTTO
Jak odróżnić muchomora i kanię

Wypełniony wniosek można złożyć osobiście lub listownie. Jednak ci, którzy chcą ubiegać się o świadczenia wychowawcze z programu 500+ bez wychodzenia z domu, mogą to zrobić online. Mają do wyboru aż 4 kanały. Są to:

  • ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia
  • bankowość elektroniczna
  • PUE ZUS - Platformę Usług Elektronicznych ZUS
  • Profil Zaufany.

Takie same zasady obowiązują w odniesieniu do świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Wnioski w wersji tradycyjnej udostępnia w swojej siedzibie lub na stronie internetowej instytucja realizująca świadczenia w danej gminie. W Łodzi jest to Centrum Świadczeń Socjalnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany