MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Łodzi. Ile miejsc czeka na uczniów?

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Ruszył czas elektronicznych zapisów do liceów, techników i szkół branżowych w Łodzi na rok szkolny 2024/25. Kto się nie zarejestruje i nie wypełni e-wniosku, nie weźmie udziału w głównym naborze, a aplikować do szkoły będzie mógł dopiero po jego zakończeniu i już tylko na pozostałe wolne miejsca.

Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Łodzi

Potrwa od poniedziałku 22 kwietnia br. do 21 maja do godz. 12.
Kto się nie zarejestruje i nie wypełni e-wniosku, nie weźmie udziału w głównym naborze, a aplikować do szkoły będzie mógł dopiero po jego zakończeniu i już tylko na pozostałe wolne miejsca.

W poniedziałek, 22 kwietnia br. rozpoczął się elektroniczny nabór do szkół ponadpodstawowych w Łodzi. Uczniowie klas ósmych, którzy chcą wziąć w nim udział, powinni zarejestrować się i wypełnić wnioski, dostępne na https://nabor.pcss.pl/lodz/szkolaponadpodstawowa/ w witrynie internetowej Urzędu Miasta Łodzi, w zakładce edukacja. Mają na to miesiąc – system zostanie zamknięty 21 maja o godz. 12.
Nie warto odkładać złożenia wniosku na ostatnią chwilę. Jeśli w trakcie wypełniania pojawią się jakieś wątpliwości czy pytanie, teraz można je rozwiać, zasięgając informacji w szkołach lub w wydziale edukacji UMŁ. Jest też jeszcze czas, by na spokojnie zapoznać się z całą ofertą szkół średnich w mieście i świadomie dokonać wyboru. Można skorzystać z informacji dostępnych w Łódzkiej Bazie Edukacyjnej lbe.edu.pl. Szkoły także jeszcze organizują dni otwarte, a to jest najlepsza opcja, by je poznać „w realu”, a nie tylko poprzez media.

W prowadzonych przez miasto liceach ogólnokształcących dla kandydatów przygotowano 2200 miejsc, w technikach – 1500, w szkołach branżowych – 280. Nabór jest otwarty dla wszystkich chętnych - o przyjęcie mogą ubiegać się zarówno uczniowie z Łodzi, jak i z innych miejscowości.
Ósmoklasiści w elektronicznych podaniach mają możliwość wskazania dowolnej liczby szkół i klas, szeregując je według swoich preferencji – czyli na pierwszym miejscu wskazując klasę i szkołę, na której zależy im najbardziej.
Przed nimi jeszcze egzaminy (w połowie maja) oraz zdobywanie ocen na świadectwo. Są bardzo ważne - między innymi od wyników egzaminu oraz ocen z przedmiotów, zależy liczba punktów, jakie uczeń uzyska w rekrutacji, a ostatecznie – czy zostanie przyjęty do wymarzonej szkoły i klasy.

- W minioną sobotę mieliśmy dzień otwartych drzwi - mówi Agnieszka Katarzyna Gębora, dyrektor IX LO. - Odwiedziło nas bardzo wielu zainteresowanych uczniów z rodzicami. Będziemy otwierać trzy klasy pierwsze - matematyczno-informatyczną, biologiczno-chemiczną i matematyczno-geograficzną.

Terminarz naboru 2024/25

  • 22 kwietnia 2024 – start
  • 21 maja 2024, godz. 12. – zamknięcie systemu elektronicznego naboru
  • 3-8 lipca 2024 – otwarcie systemu i czas na ewentualną zmianę preferencji
  • 3-9 lipca 2024 do godz. 15. - dodawanie w systemie wyników egzaminu klas VIII oraz ocen ze świadectwa
  • 15 lipca 2024, godz. 12. – ogłoszenie list osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół
  • 15-18 lipca 2024, godz. 12. - potwierdzenie woli podjęcia nauki w szkole
  • 19 lipca 2024, godz. 12. – ogłoszenie list przyjętych i nieprzyjętych do szkół
emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany