Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Nowa pesa pędziła ul. Piotrkowską bez motorniczego, bo... zawiodły wszystkie hamulce

AO
Wczoraj komisja złożona z przedstawi-cieli MPK, Pesy Bydgoszcz, policji i biegłego sądowego ustaliła, że tramwaj pesa swing, pędzący przez miasto bez motorniczego, miał niesprawne hamulce.

KIEDY PÓŁFINAŁ EURO 2016. KTO ZAGRA W PÓŁFINALE? KIEDY MECZE
MATURA 2016 WYNIKI, WYNIKI MATURA 2016 OKE WYNIKI

Kiedy 24 czerwca o godzinie 3.53 na trasie W-Z doszło do awarii nowej pesy, została ona zepchnięta na nieczynne torowisko na al. Kościuszki między al. Mickiewicza i ul. Żwirki.

- Na pulpicie motorniczego wyświetliła się informacja, że tramwaj ma włączone hamulce. Pracownik firmy Pesa poinformował pracowników MPK Łódź, że wagon został „zahamowany”, co jest warunkiem przystąpienia do rozłączania wagonów - informuje Sebastian Grochala, rzecznik MPK.

Kiedy odczepiano wagony, tramwaj zaczął toczyć się w kierunku ul. Żwirki. W środku znajdował się pracownik MPK, który po nieudanej próbie zaciągnięcia hamulca ręcznego (także nie działał) wyskoczył z tramwaju przed ul. Żwirki. Kawałek dalej zrobił to pracownik Pesy. Dalej tramwaj jechał sam, skręcił w ul. Piotrkowską i przed dotarciem do pl. Niepodległości osiągnął prędkość 46 km na godzinę. Tam wykoleił się. Cudem śmierci uniknęła kobieta, która akurat szła chodnikiem. Kilka metrów od niej 40-tonowa maszyna rozbiła się na słupie trakcyjnym.

- Dalsze wyjaśnienia przyczyn stanu pojazdu leżą po stronie firmy Pesa. MPK podtrzymuje decyzję co do tego, że w przypadku awarii tramwaje pesa swing nie będą naprawiane na mieście, tylko odholowywane do zajezdni - dodaje Grochala.

Sprawę pod kątem nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym bada prokuratura. Z czwartku na piątek MPK przeprowadziło eksperyment. Pod nadzorem służb na al. Kościuszki postawiono sprawną pesę z motorniczym, bez zaciągniętych hamulców. Stoczyła się i dojechała do pl. Niepodległości, mimo że po drodze jest wzniesienie.

EURO 2016: KTO DZIŚ GRA? JAKIE MECZE DZISIAJ?
PROJEKT LADY KTO ODPADŁ Z PROJEKT LADY [DRUGI ODCINEK]

Wideo

Komentarze 24

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

t
tragedia

a moze by tak nie kłamac o ostrzeganiu ludzi przez megafony? , dlaczego widzac realne zagrozenie nie została wezwana policja czy karetka? , pierwsze co to przyjechał dzwig to holowania i posprzatano cały syf , a policja dowiaduje sie o zdarzeniu z internetu....

V
Vivaldi

Szukałem jakichś bardziej fachowych informacji na ten temat i znalazłem taką opinię: "Awaria układu napędowego lub układu hamulcowego powinna być naprawiana przy wcześniejszym założeniu klinów na tory przed pierwszym i za ostatnim wózkiem (jezdnym lub napędowym). Tego typu procedura powinna być stosowana nawet, gdy teren wokół tramwaju jest równy. Winę ponoszą osoby, które nie zabezpieczyły odpowiednio składu oraz odłączyły czuwak." Jak wiemy od Centralu aż do Białej Fabryki jest mocny spadek terenu, więc nie zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń przez ludzi się tym zajmujących ewidentnie przyczyniła się do tej sytuacji.

m
mpk

ponizej wypowiadaja sie - sami MADRALE inzyniery ! smieszni jestescie p.ajace .

J
JAN PAWEŁ II

ZIEMIA OBIECANA.

L
Lodzia

chce klapsa w dupaka w pampersie

m
mama trolika

Zamiatanie pod dywan.Kruk krukowi. ....

G
Gość

Zawsze ciśniesz na prowadzących pojazdy komunikacji ale jak koledzy z NR odwalili pajdę bo nie potrafili zabezpieczyć wagonu to ich bronisz. Jednym z pracowników NR który zabezpieczał wagon pracuje u was dopiero od kilku miesięcy. Ciekawe jak na to spojrzy prokurator. A tym pierwszym który wyskoczył byłeś pewnie ty Wtopiku.Taka z ciebie fujarka co się poręczy nie potrafi trzymać.

e
eh

Bardziej smaczny do ch.uja!

k
kkkkk

jak by mieli czym to by dzwonili debilu bez zasilania z baterii chyba zebami

M
Mieszkaniec Olechowa

Skoro pierwszym wnioskiem było to, aby pesy holowac na telefoniczną to dlaczego w piątek(1.07)naprawiano pese na Rokicinskiej przy Książąt Polskich. Dodam iż zatrzymanie trochę tam trwało. Po co wyciągać takie wnioski skoro i tak naprawy są robione na mieśie???

S
Schlafleiner

Jak to było 24.06 to teraz przyciąganie ziemskie się od tego czasu zmieniło,i ten eksperyment jest mylacy bo wszystko sie zmienilo.zakladajac ,ze ruch obrotowy ziemi w czerwcu jest trochę inny niż w lipcu. czyli zmienia się przyciąganie ziemskie czyli grawitacja.bo zmienia sie lekko kat nachylenia do slonca.dodatkowo eksperyment był robiony w nocy a powinien o tej samej godzinie czyli po 4:00
Także lipa...

s
stach

ha ha ha ha

s
storm

Topik=profesor =ginekolog

m
mm

Ty jesteś głąb i to jeszcze kapuściany.Debilu co ma odłączenie pantografu do grawitacyjnego stoczenia składu.musisz się jeszcze wiele nauczyć zanim zaczniesz komentować,LAIKU.

G
Gość

pisali o tym wszędzie

Dodaj ogłoszenie