MATURA 2016 WYNIKI, WYNIKI MATURA 2016 OKE WYNIKI

(ls)
WYNIKI MATUR 2016, OKE WYNIKI MATUR 2016 Polska Press Grupa
MATURA 2016 WYNIKI, WYNIKI MATURA 2016 OKE Już 5 lipca (we wtorek) tegoroczni maturzyści przekonają się, jak poszły im egzaminy maturalne. Co więcej -jako pierwsi w historii polskiej edukacji -maturę będą mogli sfotografować. W maju egzamin dojrzałości napisały tysiące maturzystów w całej Polsce. Jakie są efekty ich pracy- w nocy z poniedziałku na wtorek (z 4 na 5 lipca) dowiedzą się, jak zostali ocenieni. Jak zapowiadała CKE, wyniki matur każdy będzie mógł sprawdzić indywidualnie o północy. Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej opublikowane zostaną zbiorowe wyniki matur o godz. 10:15. Dokładnie 79,7 proc. tegorocznych absolwentów liceów i techników w województwie łódzkim zdało maturę. To wynik o 0,2 procent wyższy od krajowego i lepszy niż w poprzednich latach. W 2014 r. świadectwa dojrzałości nie otrzymało aż 29 proc. absolwentów, w 2015 - 26 proc.

MATURA 2016 WYNIKI, WYNIKI MATURA 2016 OKE WYNIKI

Centralna Komisja Egzaminacyjna o godz. 10:15 opublikuje zbiorowe wyniki matur 2016. Będzie można je sprawdzić na stronie CKE.

WYNIKI MATUR 2016 WOJ. ŁÓDZKIE matura 2016 wyniki

Matura 2017 POLSKI ROZSZERZONY
Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2016 roku przystąpiło 16 647 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników).Spośród nich maturę zdało 13 265 maturzystów, czyli 79, 7 %. 930 osób, czyli 5,6% wszystkich maturzystów, matury nie zdało. Natomiast 2 452 maturzystów, czyli 14,7% spośród wszystkich egzaminowanych, ma prawo do egzaminu poprawkowego w sierpniu.

MATURA 2016 WYNIKI, WYNIKI MATURA 2016 OKE WYNIKI

Z powodu awarii łącza OKE wyniki matur 2016 będą opublikowane później. Kiedy dokładnie? OKE nie informuje. To nie pierwszy przypadek, kiedy strona OKE czy CKE podczas ogłaszania wyników matur jest przeciążona. Podobne problemy występowały w poprzednich latach.

MATURA 2016 WYNIKI, WYNIKI MATURA 2016 OKE WYNIKI

[b]Jak sprawdzić wyniki matur 2016 w internecie? Wystarczy po północy (w nocy z poniedziałku na wtorek, z 4 na 5 lipca) zalogować się na stronie OKE (konieczny jest login i hasło przekazane w lutym przez dyrektorów szkół) i sprawdzić wyniki napisanego przez daną osobę egzaminu maturalnego. Co w przypadku, gdy login i hasło zaginie? W awaryjnych sytuacjach dyrektorzy szkół mają dostęp do bazy loginów i haseł i w razie wypadku mogą je przekazać drugi raz.
[/b]

MATURA 2016 WYNIKI, WYNIKI MATURA 2016 OKE WYNIKI

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 oraz świadectwa dojrzałości abiturienci będą mogli odebrać w macierzystych szkołach. Będą mogli to zrobić w dowolnym terminie (znane są przypadki odbierania świadectw dojrzałości po wielu, wielu latach).

- Strasznie się boje :( mam nadzieje, że z pisemnego angielskiego bedzie te 30%- mówi pani Paulina, która z niecierpliwością czeka na wyniki matur 2016.

-5 lipiec -dzień, w którym większość maturzystów zastanowi się nad swoim życiem. Strasznie się boje o wyniki matur- mówi pan Antek, który planuje studiować medycynę. Czy mu się uda, zależy od wyników matur 2016.

MATURA 2016 WYNIKI, WYNIKI MATURA 2016 OKE WYNIKI

Maturzyści, którym powinęła się noga, mają prawo do poprawki. Egzaminy poprawkowe odbędą się pod koniec sierpnia. Szczegółowy harmonogram ustalają dyrektorzy poszczególnych szkół. Trzeba pamiętać, że warunkiem przystąpienia do egzaminu maturalnego 2016 w terminie poprawkowym jest złożenie ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników (czyli do 12 lipca) u dyrekcji oświadczenia w tej sprawie. Wniosek o chęci poprawki z danego przedmiotu jest konieczny. Ile takich wniosków będzie w tym roku- zależy od wyników matur 2016.

MATURA 2016 WYNIKI, WYNIKI MATURA 2016 OKE WYNIKI

Przypominamy, że Ministerstwo Edukacji chce od przyszłego roku wprowadzić możliwość odwołania się od wyników matur. Dotychczas abiturienci mogli zobaczyć pracę i poprosić o jej ponowne sprawdzenie. Ale od poprawionego wyniku nie mogli się już odwołać (tylko na drodze sądowej). I właśnie to się zmieni. Od przyszłego roku każdy absolwent będzie mógł odwołać się od wyników matur przed specjalnym kolegium arbitrażowym. Zmiany mogą kosztować MEN nawet 5 mln zł rocznie.

- Strasznie się boje wyników matur, mam nadzieję , że zdam..-mówi Marysia, maturzystka z II LO.

- Bardziej się stresuje wynikami matur, niż samymi maturami. Będzie dobrze-powtarzam sonie, ale jakoś w to nie wierzę-mówi Darek, kolega Marysi, który wynik matur będzie sprawdzać w internecie.

-Mam wrażenie, że bardziej się denerwuje tymi wynikami matur niż samymi maturami. Bardzo jestem ciekawy, ile zdobędę punktów i, czy dostanę się na wymarzony kierunek studiów. Wyniki matur spowodowały, że jeszcze nigdzie nie wyjechałem na wakaceę. Nie mogę się zrelaksować, dopóki nie sprawdzę, jakie mam wyniki matur -mówi Jacek kowalski, który wybiera się na Politechnikę Łódzką.

Matura 2016: Zmiany, zmiany, zmiany

Na egzaminie maturalnym z języka polskiego przez kilka lat obowiązywały prezentacje wybranego przez siebie tematu (wcześniej, na starej maturze były pytania). Dwa lata temu wrócono do formuły losowania pytań. Po głośnym przecieku zagadnień do internetu (uczniowie przekazywali sobie pytania), ostatnim razem zwiększono liczbę zagadnień, tak, żeby poranne pytania nie powtarzały się z popołudniowymi. Tegoroczną nowością było też umożliwienie wniesienia półlitrowej butelki wody mineralnej na egzamin maturalny.

- Nerwy są, bo to przecież w sumie jeden z najważniejszych egzaminów w życiu, więc jest się czym przejmować - mówi Arek, maturzysta z łodzi. - Czekam więc na te wyniki i chcę mieć już ten stres z głowy.

- W zeszłym roku wyniki matur były wcześniej, chyba tydzień wcześniej -mówi Karolina, absolwentka jednego z łódzkich liceów. - A w tym roku trzeba czekać strasznie długo.

MATURA 2016: NOWE PRZYWILEJE ABITURIENTÓW

W tym roku po raz pierwszy maturzyści po poznaniu wyników matur będą mogli mieć wgląd do egzaminu. Co więcej będzie można pracę sfotografować, jeśli ktoś uzna, że został oceniony niesprawiedliwie (w poprzednich latach) po ogłoszeniu wyników matur, można było jedynie zrobić notatki - przepisać zadanie na kartkę.

WYNIKI MATUR DZIŚ O PÓŁNOCY

- Dziś będzie gorąca noc, wyniki matur spowodują, że temperatura podskoczy - śmieje się Bartek z Teofilowa. - Mam nadzieję, że będzie dobrze, bo chciałbym wreszcie bez stresu zająć się wakacjami. Czekam na wyniki matur z wielką nadzieją, że wyniki będą dla mnie jak najbardziej pozytywne.

MATURZYŚCI odliczają już godziny do momentu, kiedy pojawią się OFICJALNE WYNIKI MATUR 2016.
MATURA 2016 WYNIKI pojawią się dziś o północy. Wyniki matur w nocy z poniedziałku na wtorek.

Za 3 godziny WYNIKI MATUR 2016 ONLINE

O północy, czyli za niespełna 2 godziny zostaną opublikowane WYNIKI MATUR 2016.

Wyniki matur 2016 ONLINE
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikuje wyniki matur 2016 dokładnie o północy.

Dokładnie 79,7 proc. tegorocznych absolwentów liceów i techników w województwie łódzkim zdało maturę. To wynik o 0,2 procent wyższy od krajowego i lepszy niż w poprzednich latach. W 2014 r. świadectwa dojrzałości nie otrzymało aż 29 proc. absolwentów, w 2015 - 26 proc.

Teraz nie zdało 20,3 proc. osób. - 14,7 proc. z nich ma szanse na poprawkę w sierpniu, bo nie zaliczyło tylko jednego egzaminu - zauważa Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. - Pozostali mogą przystąpić do matury dopiero za rok.

MATURA 2016 WYNIKI CKE

Cieszy mnie bardzo poprawa zdawalności matematyki w porównaniu z ubiegłym rokiem. W liceach wyniosła ona 88 proc., podczas gdy w ubiegłym - 81 proc., w technikach natomiast odpowiednio: dziś 77 proc., a było 68 proc. Ogólnie możemy być zadowoleni, bo wyniki plasują Łódzkie w czołówce w kraju. Wyższą zdawalność - 82 proc. - uzyskały województwa wielkopolskie, mazowieckie, małopolskie, 81 - podlaskie i 80 - pomorskie, podkarpackie.

MATURA 2016 WYNIKI OKE, WYNIKI MATURY 2016

Z matematyki w Łódzkiem zdawalność wyniosła 84 proc. i była o 1 proc. wyższa niż w kraju. Według ekspertów, zawdzięczamy to lepszemu przygotowaniu, bo poziom arkusza egzaminacyjnego był porównywalny. Z języka polskiego wyniki u nas i w kraju pokrywają się. Zdawalność wyniosła 98 proc. Identyczna - 95 proc. - była też z angielskiego. Inne języki obce wypadły świetnie: z francuskiego i hiszpańskiego 100 proc. zdawalności, z niemieckiego 98 proc., z rosyjskiego - 96. Średnie wyniki z przedmiotów rozszerzonych w Łódzkiem wyniosły np. z biologii 38 proc. (w kraju 36), z chemii 38 proc. (w kraju 39), z geografii 40 proc. ( w kraju 39), z historii 44 proc. (w kraju 42). Absolwenci liceów i techników łódzkich wczoraj odbierali świadectwa.

Wideo

Komentarze 143

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
wyniki na maturze mnie jakoś specjalnie nie zdziwiły. Wszak nauczenie w polskich szkołach pozostawia wiele do życzenia...
G
Gość
nie sądzicie, że wyniki matury 2016 to ściema?
A
Akademia
Niezdana matura? To nie problem! Z Akademią Zdobywców sprawnie przygotujesz się do rundy nr 2!, więcej informacji: www.akademiazdobywcow.pl
B
BKBK
MI TAKŻE CO Z TYM ZROBIĆ?
v
vevev
pytanie kieruje do osób które nie zdały tylko 1 przedmiotu.czy jesli wypełnielaiscie deklaracje maturalną to była tylko 1 strona do pisania czy dwie?
h
hehe
Wpisuje hasło i login i wychodzi " błędne hasło"
G
Gość
ja oblałem w dwóch przedmiotów i specjalnie mnie to nie obeszło. Pracuję na myjni u wujasa siano jest więc niech sobie ten papier wcisną w d.
m
maturzystka97
Uczyłam się mega dużo biologii i chemii przez ostatnie 3 lata a mam mniej niż 60% z obu....
x
xEx
najwieksze prawdopobienstwo ze wszystkie wyniki beda na czas
M
Masha
Oblałeś maturę? Nie łam się!
Wskażemy Ci kierunek…
www.oblalemmature.pl
www.oblalemmature.pl
oblalemmature.pl
M
Masha
Oblałeś maturę? Nie łam się!
Wskażemy Ci kierunek…
www.oblalemmature.pl
www.oblalemmature.pl
oblalemmature.pl
s
student inf
zależy co studiujesz. Jeżeli studiujesz rzeczy, które wymagają nauki przed sesją to tak, potwierdzam jest to inna bajka niż matura. Jeżeli studiujesz rzeczy, które wymagają robienia przez cały semestr ciągle + sesja z wykładów, które w większości są bezsensowne jest inaczej.
d
do cymbała
Dlaczego rano?
D
Doktorek19
Jak Wam poszła biologia i chemia? Wybiera się ktoś na medycynę? Jak wyniki?
N
Nina
Ja odebrałam w moim LO chwile po 10.
Dodaj ogłoszenie