NOC PERSEIDÓW 2017 KIEDY I JAK OGLĄDAĆ SPADAJĄCE GWIAZDY?

(pij)Zaktualizowano 
NOC PERSEIDÓW 2017 KIEDY I JAK OGLĄDAĆ SPADAJĄCE GWIAZDY? Polska Press Grupa
NOC PERSEIDÓW 2017 KIEDY I JAK OGLĄDAĆ SPADAJĄCE GWIAZDY? W nocy z soboty na niedzielę na niebie będzie można podziwiać kosmiczne widowisko nazywane potocznie „deszczem spadających gwiazd”. Spektakularną Noc Perseidów 2017 zapewnia spalająca się w atmosferze Ziemi chmura okruchów skał z komety Swift-Tuttle, co roku mijającej naszą planetę od 17 lipca do 24 sierpnia. W najbliższy weekend przypada kulminacja tego zjawiska, które - o ile pogoda nie przeszkodzi - będzie widoczne gołym okiem. NOC PERSEIDÓW 2017 KIEDY I JAK OGLĄDAĆ SPADAJĄCE GWIAZDY?

NOC PERSEIDÓW 2017 KIEDY I JAK OGLĄDAĆ SPADAJĄCE GWIAZDY?

Perseidy są obserwowane od około 2000 lat, a najwcześniejsze informacje o obserwacjach pochodzą z Dalekiego Wschodu. Czasem nazywane są „łzami świętego Wawrzyńca”, ponieważ 10 sierpnia jest dniem jego męczeńskiej śmierc i. Meteory widoczne są na całym niebie.

NOC PERSEIDÓW 2017 KIEDY I JAK OGLĄDAĆ SPADAJĄCE GWIAZDY?

W Łodzi obserwacje będą prowadzone m.in. w parku Źródliska. Na „Noc pod spadającymi gwiazdami w Źródliskach” zaprasza tamtejsza kawiarnia Tubajka, która wspólnie ze specjalistami z Planetarium EC1 organizuje w Noc Perseidów piknik, który rozpocznie się o godz. 19.30. W programie: głośne czytanie bajki „Dzieci Pana Astronoma”, projekcja filmu „Muminki w pogoni za kometą” oraz gra miejska związana z Perseidami. Po zmierzchu zaplanowano obserwacje spalających się w atmosferze meteorów, wzbogacone komentarzem pracowników Planetarium.

NOC PERSEIDÓW 2017 KIEDY I JAK OGLĄDAĆ SPADAJĄCE GWIAZDY?

„Noc spadających gwiazd” miała się też odbyć w Ogrodzie Botanicznym. W związku ze zniszczeniami, jakich dokonała tam wczorajsza poranna burza (a synoptycy zapowiadali kolejną w nocy), w trosce o bezpieczeństwo uczestników została jednak odwołana.

Zobacz też: Krajobraz po burzy w Łodzi

NOWY WNIOSEK 500 + [DOKUMENTY] 500 PLUS ZMIANY, CO SIĘ ZMIENI
MAGDALENA ŻUK NAJNOWSZE WIADOMOŚCI W SPRAWIE ŚMIERCI
BURZA W ŁÓDZKIEM [MAPA BURZ]

Deszcz spadających gwiazd będzie można zaobserwować od godziny 20:00 do 6 rano. Według specjalistów patrząc w tym czasie na niebo - możemy zaobserwować ok. 100 spadających gwiazd na godzinę!

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

W
Wiedźma

nie będzie chmur
alea iacta est

M
Mietek

Chmury są i po ptokach.

Dodaj ogłoszenie