Master Pharm Budowlani Rugby pokonali Juvenię Kraków. Łodzianie pięknie walczyli

Drużyna Master Pharm Budowlani Rugby Łódź w ostatnim wyjazdowym spotkaniu sezon ekstraligi pokonała w Krakowie Juvenię 26:21

dzianie pojechali do Krakowa tuż po zniesieniu zakazu transferowego. Bez wątpienia rugbyści Master Pharm Budowlani Rugby Łódź byli dodatkowo zmotywowani, napędzała ich także sportowa złość, bowiem okazało się, że zostali poważnie skrzywdzeni przez związkowych działaczy, których niesprawiedliwa decyzja pozbawiała łodzian szansy walki o medale.
Mecz w Krakowie, siedemnastej kolejki ekstraligi, pokazał, że choć drużyna nie grała w najsilniejszym składzie, to jednak ma nadal wielkie serce do walki i olbrzymią wolę wygrywania ligowych spotkań.
Podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego objęli prowadzenie już w 14 minucie. Najpierw przyłożył Polomea Finau, a podwyższył Kamil Brzozowski i było 7:0. Trzy minuty później gospodarzy zdobyli trzy rzuty z karnego. Jednak później dwa celne kopy na słupy Brzozowskiego dały gościom prowadzenie 13:3. Gospodarze w ostatniej akcji pierwszej części spotkania zdobyli jeszcze trzy punkty – celny kop Riaana van Zyla.
Początek drugiej odsłony mecz, to przewaga gospodarzy. W 47 minucie Juvenia doprowadziła do remis (przyłożenie i podwyższenie) i było 13:13.
Jednak dziewięć minut później goście znów prowadzili. Rzut karny skutecznie wykorzysta Brzozowski, ale po 180 sekundach był znów remis 16:16.

W 67 minucie celny kop Brzozowskiego z bardzo trudnej pozycji dał trzy punkty i prowadzenie 19:16. Gospodarze odpowiedzieli jednak przyłożeniem i wyszli na prowadzenie 21:19. W 71 minucie po bardzo ładnej akcji Przemysław Dobijański przyłożył piłkę w polu punktowym, a skutecznie podwyższył Brzozowski, który rozegrał doskonały mecz. Łodzianie objęli prowadzenie 26:21. Widać było prawdziwy charakter tej drużyny.

Łódzki zespół wzmocnili przed tym meczem Polomea Kata Finau zawodnik środkowy z Tonga i Gruzin Elguja Kikvadze łącznik młyna.

Juvenia Kraków – Master Pharm Budowalni Rugby Łódź 21:26 (6:13)
Punkty dla łódzkiej drużyny: Polomea Finau 5, Przemysław Dobijański 5, Kamil Brzozowski 16.
Master Pharm Budowlani Rugby Łódź: Vitalii Kramarenko, Cezary Plesiński, Toma Mchedlidze (41, Robert Kacprowicz), Szymon Witkowski, Oleksandr Szewczenko (55, Patryk Olejnik), Davit Nibladze, Przemysław Serafin, Michał Mirosz (60, Tevita Soafa), Elguja Kikvadze, Kamil Brzozowski, Paweł Urbaniak, Polomea Finau, Przemysław Dobijański, Damian Wlaźlak, Hubert Lewandowski.
Wczoraj urodziny obchodzi jeden z najbardziej zasłużonych graczy łódzkiego klubu Michał Mirosz.
Master Pharm Rugby Budowlani Łódź czeka jeszcze jeden mecz z Budowlanymi Lublin na własnym boisku