Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódzkie tramwaje powoli wracają na właściwe trasy. Jakie są plany na najbliższą przyszłość? Sprawdź co i dokąd pojedzie...

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Linia 45 niedługo wróci i pojedzie na trasie Telefoniczna - Zgierz
Linia 45 niedługo wróci i pojedzie na trasie Telefoniczna - Zgierz Jacek Zemła
W styczniu zaszły pierwsze istotne zmiany w kursowaniu łódzkich tramwajów. Kolejne zmiany tras planowane są w najbliższych tygodniach wraz z oddawaniem do użytku zmodernizowanych torowisk na kolejnych ulicach. Sprawdź co gdzie jeździ i jakie są plany na następne linie.

W styczniu zaszły pierwsze istotne zmiany w kursowaniu łódzkich tramwajów. Kolejne zmiany tras planowane są w najbliższych tygodniach wraz z oddawaniem do użytku zmodernizowanych torowisk na kolejnych ulicach. Sprawdź co gdzie jeździ i jakie są plany na następne linie.

Szóstka na Doły

Tramwaje linii 6 ponownie dojeżdżają na Kurczaki - to ich podstawowa trasa przez ul. Rzgowską. Już niebawem „szóstka” wróci również na swoją trasę na Doły. Kursować będzie z Kurczaków przez ulice Rzgowską, Piotrkowską, Kościuszki, Ogrodową i Północną na ul. Wojska Polskiego. Na tej trasie jeździć będą niskopodłogowe tramwaje.

Czternastka już docelowo na Dąbrowę

To jedna z pierwszych linii, które wróciły na swoją trasę i w pełni korzysta ze zmodernizowanych torowisk. Na linii 14 kursują niskopodłogowe, nowoczesne tramwaje. Dobra infrastruktura i wygodne pojazdy zapewniają pasażerom komfort i szybki przejazd. Zmodernizowane linie tramwajowe to również wygoda dla osób starszych i stworzenie możliwości podróżowania komunikacją miejską osobom niepełnosprawnym, dla których bariery architektoniczne czy wyskopodłogowe tramwaje były dotąd przeszkodą nie do pokonania.

Piętnastka połączy PŁ i UŁ

Piętnastka dojeżdża na Dąbrowę aby zapewnić większą liczbę kursów na ul. Dąbrowskiego i lepsze połączenie Górniaka i Dąbrowy. Obecnie tramwaje dojeżdżają do rejonu skrzyżowania ul. Gdańskiej i ul. Legionów. Po feriach odbędą się pierwsze jazdy testowe - jeśli wszystko pójdzie dobrze, na wiosnę tramwaje linii 15 pojadą dalej - przez ul. Legionów, plac Wolności i Pomorską na ul. Telefoniczną. W ten sposób ponownie połączą kampusy Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego.

Szesnastka do Kochanówki i na Kurczaki

Mieszkańcy Kochanówki wnioskowali o większa liczbę linii, dlatego 16 dojeżdża właśnie do krańcówki przy szpitalu im. Babińskiego. Wydłużona została również na Kurczaki, aby zapewnić odpowiednią liczbę połączeń na Chojny.

Siedemnastka łączy Radogoszcz z Uniwersytetem, ale pojedzie tam 45

Tramwaje linii 17 zapewniają dojazd na Lumumby, a po otwarciu ulic Franciszkańskiej i Wojska Polskiego docierają do Helenówka. Dzięki temu Radogoszcz zyskał bezpośrednie połączenie z kampusem Uniwersytetu Łódzkiego. Po otwarciu ul. Legionów 17 pojedzie w stronę Politechniki, zapewniając studentom większą liczbę połączeń. Na trasie z ul. Pomorskiej na Radogoszcz zobaczymy natomiast tramwaje linii 45, które kursować będą do Zgierza.

Dziewiętnastka pojedzie na Niższą

Wraz z powrotem linii 6 na ul. Rzgowską do Kurczaków, linia 19 została skierowana przez ul. Paderewskiego. To jej pierwszy krok do docelowego kierunku. W przyszłości ma kursować przez ul. Paderewskiego i po nowym torowisku, które powstanie na ul. Broniewskiego w kierunku ul. Niższej. Obecnie 19 kursuje z Helenówka przez Zachodnią, Kościuszki i Piotrkowską do ronda Lotników Lwowskich i dalej przez Paderewskiego do krańcówki Kurczaki.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany