Łódzkie rugby jest na mistrzowskim poziomie

Miejmy nadzieje, że wiele sportowych, ale zwycięskich emocji dostarczy zaplanowany na piątek 11 listopada godz. 13, obiekt przy al. Unii finał Pucharu Polski ekstraligi rugby pomiędzy Master Pharm Budowlani, a Ogniwem Sopot.

Łodzianie przegrali w tym roku tylko jedno spotkanie, w pozostałych nie mieli sobie równych. Robią wszytsko, żeby wystąpić w najsilniejszym składzie. Rywale nie byli w finałach od trzynastu lat.

Dramatyczny przebieg miał finał Pucharu Polski I ligi rugby. Zwycięzcę wyłoniła dogrywka. Po 40 minutach pojedynku Skry Warsazwa z KS Budowlani Łódź na tablicy widniał wynik 20:20. W dogrywce rywale zdobyli 20 punktów i wygrali 40:20. Punkty dla łodzian: Damian Klimek 10, Sebastian Gruszczyński, Kamil Brzozowski po 5. ten ostatni w całych rozgrywkach zdobył 94 punkty.
Mogliśmy ten mecz wygrać w regulaminowym czasie mówi trener Przemysław Pietrzak, Zamiast kopać karnego, zdecydowaliśmy się rozegra akcję. Położyliśmy piłkę w polu punktowym, ale sędzia dopatrzył się zagrania do przodu i nie przyznał nam punktów. Po meczu wszyscy nam gratulowali dzielnej postawy i mówili o bardzo wysokim sportowym poziomie pojedynku.

Reprezentacja Polski U20 zagra w Amsterdamie mecz z Holandią. Powołania otrzymali Jakub Walczak, Przemysław Serafin, Damian Wlaźlak, Paweł Urbaniak (Master Pharm Budowlani), Bartosz Pustkowski (KS Budowlani).Prowadzona przez łodzianina Przemysława Pustkowskiego reprezentacja Polski U18 w turnieju o Mistrzostwo Bałtyku pokonała Szwecję 15:3 i Danię 26:0.