Łódzcy pływacy najlepsi w Warszawie

Najmłodsi pływacy idą w ślady Aleksandry Urbańczyk.
Najmłodsi pływacy idą w ślady Aleksandry Urbańczyk. Łukasz Kasprzak
Otwarte Mistrzostwa Warszawy w pływaniu (roczników 2002-1997) rozegrane na 50-metrowej pływalni Warszawianki toczyły się pod dyktando młodych łódzkich pływaków.

W klasyfikacji medalowej zawodów zwyciężył zespół MKS Trójka Łódź (trener Maciej Młynarczyk), który wywalczył 29 krążków, drugą pozycję zajęła ekipa UKS 190 Łódź, trzecią UKS Piątka Konstantynów, a czwartą Start Łódż. W imprezie startowało 58 klubów.
Złote medale zdobyli: Oliwia Król, Adam Staniszewski, Błażej Smul, Jan Kałusowski, Filip Wojciechowski (Trójka), Wiktoria Nieszporek, Agnieszka Pisarska, Piotr Milczarek, Jakub Raflewski, Wojciech Parzynowski, Filip Mańka (UKS 190), Milena Karpisz, Patrycja Romanowska, Kamil Piotrowicz, Jakub Kraska (Piątka), Agnieszka Ścieszko, Oskar Sawczuk, Marcel Wągrowski (Start). Srebrne: Róża Jagielska, Kamila Misterka (Trójka), Karolina Pokrywka (UKS 190), Natasza Duda, Dominik Dębski (Start), Katarzyna Matuszyńska (Jedynka). Brązowe: Aleksandra Turajczyk, Robert Cierpikowski, Michał Pierzyński (Piątka), Dorota Bartniak, Szymon Sęczek, Michał Galus (Trójka), Zuzanna Olejniczak, Jakub Hahn, Mateusz Frątczak (Jedynka).