MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ŁKS Łódź Stal Mielec 3:2. Zwycięstwo łodzian na pożegnanie piłkarskiej ekstraklasy

Tomasz Jabłoński
Piłkarze ŁKS pożegnali się z ekstraklasą zwycięstwem. Łodzianie pokonali 3:2 Stal Mielec, ale kibice do ostatniej sekundy tego meczu drżeli o wynik. To o tyle zaskakujące, bowiem łodzianie od dwudziestej minuty grali w przewadze jednego zawodnika i do tego prowadzili do przerwy 3:0. Wydawało się, że ostatni mecz w futbolowej, krajowej elicie będzie długo wspominany przez fanów drużyny z al. Unii. Niestety, po przewie podopieczni trenera Marcina Matysiaka wyraźnie spuścili z tonu. Ełkaesiacy irytowali postawą na murawie (rezerwowi kompletnie zawiedli) i mało brakowało, by goście doprowadzili do wyrównania (trafili też w poprzeczkę). Należy zakładać, że szkoleniowiec nie myślał o takim futbolu i tak słabym jakościowo pożegnaniu z ŁKS. Miało być radośnie i z optymizmem, a wyszło jak zwykle, czyli górę wzięła bylejakość drużyny ŁKS. Bez wątpienia ozdobą tego meczu były wszystkie bramki strzelone przez ełkaesiaków. Kolejny sezon piłkarze ŁKS rozpoczną w pierwszej lidze. Czy w klubie z al. Unii wyciągną wreszcie właściwe wnioski z tej przykrej lekcji piłki nożnej?

ŁKS Stal na żywo

Wynik ŁKS Stal 3:2

90+7' Koprowski ratuje ŁKS przed utratą gola i po chwili sędzia kończy mecz

90+4' Faulowany Louveau

90+2' Dwie zmiany w Stali, na boisko Leonardo i Cetnar

90' Sędzia doliczył sześć minut

88' GOL dla Stali, katastrofalna postawa defensywy ŁKS

86' Widać, że piłkarze czekają już na ostatni gwizdek sędziego

84' Brzydki fragment meczu

81' Szeliga znów na murawie i czeka na pomoc lekarza, jest zmiana. W jego miejsce Zając

79' Żółta kartka dla Mammadova

78' Piłka znów w grze

76' Race i fajerwerki na trybunach, sędzia przerwał mecz

74' Dwie zmiany w ŁKS, schodzą Hoti i Młynarczyk, wchodzą Louveau i Bąkowicz

73' Przy bocznej linii faulowany Młynarczyk

71' Mogło być 4:1, ale fatalnie spisał się Młynarczyk

70' Kolejna akcja Stali, ale i dobra interwencja Arndta

68' Jedenastkę pewnie wykonał Guillaumier

67' Rzut karny dla Stali, faulował Głowacki

64' Szeliga leży na boisku, konieczna pomoc lekarska. Zawodnik wrócił do gry

61' Zmiana w Stali, za Wołkowicza Getinger

61' Sędzia przerywa mecz, na murawie piłkarz Stali

57' Zmiana w ŁKS, Głowacki za Tutyskinasa

55' Szczęście ŁKS, piłka po strzale głową Wolsztyńskiego trafiła w poprzeczkę

54' Pinokio faulowany przez Koprowskiego

52' Stal próbuje coś zmienić, ale bez rezultatu

49' Rzut rożny dla ŁKS i jeszcze jeden

48' Kolejne niecelne zagranie Tutyskinasa, zdecydowanie najsłabszy punkt ŁKS

46' Rozpoczęła się druga część meczu, zmiana w ŁKS na boisku Iwańczyk, a w Stali Wolsztyński

Koniec pierwszej części spotkania

45+1' Kolejny strzał z dystansu i znów GOL. Tym razem Pirulo, odległość... 22 metry

45' Sędzia doliczył minutę

43' Sporo walki w środkowej strefie boiska

41' Brawa dla ŁKS za akcję

38' Pirulo na spalonym i żółta kartka dla ełkaesiaka za utrudnianie rozpoczęcia gry

35' Goście próbują odrobić straty, ale ŁKS gra pewnie w defensywie

32' Rzut wolny dla Stali

29' Czyżby emocje skończyły się już w tym meczu

26' ŁKS uzyskał znaczną przewagę

24' Zmiana w Stali, zeszedł Stępień, na boisku Esselink

21' Piękny strzał Hotiego z wolnego dystansu (ok 20 metrów) w słupek, piłka odbiła się i wylądowała w siatce

20' Czerwona kartka dla piłkarza Stali, ŁKS będzie grał w przewadze. Ehmann faulował wchodzącego na czystą pozycję Młynarczyka

18' Sporo niedokładności w poczynaniach obydwu drużyn

16' Stal częściej przy piłce, ale nic z tego nie wynika

14' Szeliga przewrócił się przed polem karnym i liczył na rzut wolny, sędzia widział akcję inaczej

12' Tejan faulował w środku pola

10' Faulowany Koprowski w środku boiska

7' Gol, GOL, GOL. Kapitalny strzał Tejana z dystansu, asysta Gulena, która odebrał piłkę rywalowi prze polem karnym
6' Nie mieliśmy jeszcze żadnego zagrożenia pod bramkami

4' Termometry pokazują 24 stopnie C, toteż tempo meczu nieco wakacyjne

3' Gorący doping kibiców ŁKS, motyw przewodni ŁKS gramy di końca!

1' Sędzia rozpoczął spotkanie

Godz. 17.29 Rezerwowi Stali: Mateusz Dudek – Bert Esselink, Kamil Pajnowski, Leandro, Krystian Getinger, Łukasz Wolsztyński, Alvis Jaunzems, Alex Cetnar, Igor Strzałek.

Godz. 17.25 Ławka rezerwowych ŁKS: Michał Kołba – Marcin Flis, Mateusz Bąkowicz, Aleksander Iwańczyk, Jędrzej Zając, Stipe Jurić, Jan Łabędzki, Adrien Louveau, Piotr Głowacki.

Godz. 17.20 Piłkarze z Mielca mogą zająć jeszcze dziewiąte miejsce na koniec sezonu, by tak się stało muszą wygrać w sobotę w Łodzi z ŁKS i liczyć na potknięcia Piasta Gliwice oraz Widzewa.

Godz. 17.15 Oto co przed tym meczem powiedział Marcin Matysiak, szkoleniowiec ŁKS:

Sobotni mecz jest moim ostatnim w roli pierwszego trenera. Myślę, że to trudny moment. Nie jest łatwo mówić takie rzeczy. Na pewno przejmując zespół w trudnej sytuacji, na prawdę wierzyłem w to, że uda się zrealizować ten cel, czyli utrzymanie w ekstraklasie. Jednak się nie udało i podjąłem decyzję, że w kolejnym sezonie nie będę pełnił funkcji pierwszego trenera. Powodów jest wiele, ale myślę, że taki kluczowy, to to, że na początku nowego sezonu nie mógłbym się zaangażować na tyle ile bym chciał, a uważam, że taki klub jak Łódzki Klub Sportowy na to zasługuje (...) Dziękuję kibicom, bo mimo trudnych momentów, a myślę, że każdy kto ma w sercu ŁKS wie, jak trudny to był sezon, ale i tak czułem wsparcie. Nawet w meczach, gdy wynik nie był korzystny, to potrafili docenić to co robiliśmy na boisku. Moim marzeniem jest kiedyś wrócić do ŁKS jako pierwszy trener. Myślę, że jako lepszy, który da o wiele więcej radości.

Godz. 17.05 Program 34. kolejki ekstraklasy:

25 maja, sobota (wszystkie mecze o godz. 17.30)

• Jagiellonia Białystok - Warta Poznań (sędzia Paweł Raczkowski z Warszawy)
  • Lech Poznań - Korona Kielce (Daniel Stefański z Bydgoszczy)
  • Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin (Patryk Gryckiewicz z Torunia)
  • ŁKS Łódź - PGE FKS Stal Mielec (Marcin Kochanek z Opola)
  • Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze (Jarosław Przybył w Kluczborka)
  • Puszcza Niepołomice - Piast Gliwice (Łukasz Kuźma z Białegostoku)
  • Radomiak Radom - Widzew Łódź (Marcin Szczerbowicz z Olsztyna)
  • Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław (Szymon Marciniak z Płocka)
  • Ruch Chorzów - Cracovia Kraków (Damian Kos z Gdańska)

Godz. 17. Jagiellonia Białystok po raz pierwszy czy Śląsk Wrocław po raz trzeci - w ostatniej kolejce rozgrywek zostanie wyłoniony piłkarski mistrz Polski. Także w dziś rozstrzygnie się, kto poza ŁKS Łódź i Ruchem Chorzów opuści ekstraklasę.

Godz. 16.50 Wyjściowy skład gości dzisiejszego meczu

Godz. 16.45 W takim składzie zaczną ełekaesiacy

Ostatni mecz w ekstraklasie Łódzki Klub Sportowy rozegra na własnym boisku ze Stalą Mielec. Czy piłkarze honorowo pożegnają się kibicami? Czy stać ich na zwycięstwo? Po fatalnym sezonie przychodzi czas na rozliczenie winnych tak nieudanych rozgrywek. Łodzianie zajmują ostatnie miejsce w tabeli i z hukiem spadają do 1 ligi.

Co prawda włodarze klubu szumnie zapowiadają szybki powrót do elity, ale przecież kibice niedawno słyszeli dokładnie to samo. I co się stało? ŁKS wrócił, by znów być najsłabszą drużyną. Nie tego oczekują fani Łódzkiego Klubu Sportowego.

Tymczasem ostanie mecz ŁKS Stal rozpocznie się o godzinie 17.30. Zapraszamy na naszą relację LIVE.